Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 5. december 2020 Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
RØDLøb nr. 1 13:30 Sulky 2.33 2000 m. Handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Charlottelund Hesteejerforening.
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:13,63:13,61580
2H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:06,51640
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:53,82:53,81760
4Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:48,32:48,31820
5CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:45,92:45,91840
6Mormors LindeSelma CurtisSulky2:43,52:43,51880
7Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:41,31900
8Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:33,42000
9OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:12,92300
10FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:12,62300
11B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:11,02340
12FinallySofie QuistSulky2:06,92:10,02360
13ElvirussNikoline DrewsenSulky2:02,72:04,52460
14Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,11:58,82580
15Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,62600
GULLøb nr. 2 13:50 Sulky 3.35 1400 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:52,51300
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:43,91340
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,81400
4Miss Magic Liva Miller Sandahl SkovSulky3:30,03:30,01440
5StarFiluca Wermelin-LarsenSulky3:27,83:25,91460
LYS BRUNLøb nr. 3 14:10 Sulky 3:08 1400 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1FieSofie PihlSulky3:16,83:18,91320
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:15,01340
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:08,11400
4Farsøs KatieMalou Barnkop BroSulky3:03,93:06,91400
5Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,93:05,91420
6MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:01,21460
7Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:58,01480
HVIDLøb nr. 4 14:30 Sulky 2.37 1400 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1IcemannSofie PihlSulky2:56,82:59,01220
2Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:51,31280
3Trolleby MelonMatilde DrewsenSulky2:29,42:48,51300
4Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:45,61320
5Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:37,01400
6AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,11400
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:14,71640
LILLALøb nr. 5 14:50 Sulky 2:00 1400 m. Frit handicap med middel Frit handicap med middeRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:34,61080
2Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:10,32:14,31260
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,81400
4Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:00,51400
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:42,31640
GRÅLøb nr. 6 15:10 Sulky 3.35 800 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:52,5740
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:43,9760
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,8800
4Miss Magic Liva Miller Sandahl SkovSulky3:30,03:30,0820
5StarFiluca Wermelin-LarsenSulky3:27,83:25,9840
ROSALøb nr. 7 15:30 Sulky 3.19 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1FieSofie PihlSulky3:16,83:18,9800
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:15,0820
3Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:13,63:13,6820
4Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:08,1840
5Farsøs KatieMalou Barnkop BroSulky3:03,93:06,9860
6H: G: Sven-ArneSelma CurtisSulky3:03,93:06,5860
7Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,93:05,9860
SORTLøb nr. 8 15:50 Sulky 2.52 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:01,2760
2IcemannSofie PihlSulky2:56,82:59,0760
3Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:58,0780
4Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:53,82:53,8800
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:51,3800
6Trolleby MelonMatilde DrewsenSulky2:29,42:48,5820
7Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:48,32:48,3820
RØDLøb nr. 9 16:10 Sulky 2.41 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:45,92:45,9780
2Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:45,6780
3Mormors LindeSelma CurtisSulky2:43,52:43,5780
4Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:41,3800
5Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:37,0820
6AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,1820
GULLøb nr. 10 16:30 Sulky 2.19 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:34,6720
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:33,4720
3Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingSulky2:14,12:19,2800
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:14,7820
5Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:10,32:14,3820
6FinallySofie QuistSulky2:06,92:10,0860
LYS BRUNLøb nr. 11 16:50 Sulky 1.58 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Skimmelfri.
1ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:04,5760
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,8780
3HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0800
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,11:58,8800
5Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,6800
6Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:42,3920


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011