Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 27. juli 2019 DM, sulky 2019
GULLøb nr. 1 11:00 Ungdomsløb Sulky 4:01 1200 m. Ungdoms DM /frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Jacpot Club.
1Queen Cecilie AnovUngdomsløb Sulky3:45,84:01,11200
2MilleKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:07,83:32,71360
3SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,31520
4H: G: Sven-ArneAmalie PihlUngdomsløb Sulky3:07,83:09,61520
5FlamingoCoco Klokkeblomst JensenUngdomsløb Sulky3:05,02:59,81600
6Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,81640
7Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:52,01680
8BeautyOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:46,72:47,71720Udgået
9Julius IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:45,82:46,61740
10Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,81840Udgået
11CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,81940
12FinallyKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky2:18,72:26,11980
13Una fra SkovbogårdSelma S GrageUngdomsløb Sulky1:43,21:47,92680Udgået
BLÅLøb nr. 2 11:18 Autostart sulky 1050 m. DM U 100 cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner.
1MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenAutostart sulky2:46,53:02,61050
2Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmAutostart sulky3:10,73:13,31050
3Lukas IISilas VellierAutostart sulky3:27,23:57,01050
4IcemannSofie PihlAutostart sulky2:56,83:09,61050
5Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenAutostart sulky3:53,43:58,61050
6Baron V D JapigwegSelma CurtisAutostart sulky3:20,03:26,81050
7Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:34,42:43,41050
8ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenAutostart sulky2:57,23:03,41050
9BillyClara SkovgaardAutostart sulky3:23,43:40,31050
10ObelixFreja Klitgaard LarsenAutostart sulky3:06,73:11,01050
11KäckLaura Spuhr NielsenAutostart sulky2:34,42:48,01050
RØDLøb nr. 3 11:36 Autostart sulky 1050 m. DM U 110 cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner.
1ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:33,82:41,11050
2Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingAutostart sulky2:09,02:17,01050
3Trolleby MelonNicolai HaagensenAutostart sulky2:29,42:47,71050
4Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky2:28,82:36,71050
5Manse Star STRFrederik S IversenAutostart sulky2:59,83:00,91050
6VedorSofie QuistAutostart sulky2:51,62:58,21050
7Anemone Af VeddingeSigne HenriksenAutostart sulky2:45,82:50,01050
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:20,12:20,21050
9Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky3:00,23:09,31050
GRØNLøb nr. 4 1154 Autostart sulky 1600 m. DM U 120 cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner.
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenAutostart sulky2:39,22:40,21600
2Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenAutostart sulky2:42,22:42,01600
3Prins GNanna NielsenAutostart sulky2:10,32:14,61600
4BeautyOskar Toft OlesenAutostart sulky2:43,42:47,71600Udgået
5UR KåreMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:30,02:36,01600
6H: G: Sven-ArneAmalie PihlAutostart sulky3:11,33:09,61600
7Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:31,82:32,11600
8CæsarMalou CordtAutostart sulky2:29,52:29,81600
HVIDLøb nr. 5 12:12 Autostart sulky 1600 m. DM U 128 cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner.
1Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart sulky1:47,61:51,41600
2SoolaimaMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:01,02:02,91600
3LucilMads VesterlundAutostart sulky1:59,11:59,71600
4Isilon NirmëNikoline DrewsenAutostart sulky3:09,63:26,11600Udgået
5NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:55,72:03,61600
6FudgeRasmus E JensenAutostart sulky2:07,82:08,61600
7MaxzimusCecilie Germann JensenAutostart sulky2:06,22:10,01600
8Rain IILaura Spuhr NielsenAutostart sulky2:02,72:08,31600
9HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpAutostart sulky1:50,02:00,41600
10Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:07,22:08,41600
SORTLøb nr. 6 12:30 Autostart sulky 1600 m. DM U 135 cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner.
1ElvirussSofie QuistAutostart sulky2:11,32:13,71600
2ÅkerNoah Mathias HolseAutostart sulky1:51,91:56,01600Udgået
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Autostart sulky2:38,12:39,11600
4TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:54,41600
5Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardAutostart sulky1:47,91:59,21600
6Ernst MalkinCaroline Juul SperlingAutostart sulky1:54,51:57,21600
7Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenAutostart sulky1:51,71:58,51600
8Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart sulky1:40,61:47,91600Udgået
LYS BRUNLøb nr. 7 12:48 Autostart sulky 1050 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lundens Trænerforening.
1Hjortagers TrisseOliva Marie MunkAutostart sulky3:32,63:39,81050
2H: G. One DirectionNicolai HaagensenAutostart sulky3:46,83:50,31050
3Bådsgårds SudokuSilas VellierAutostart sulky4:22,64:31,81050Udgået
4BasseEmmalee AnderssonAutostart sulky3:46,63:50,21050
5FridaMathilde DrescherAutostart sulky3:46,83:57,21050
6RosieChristina Krogh BielAutostart sulky4:09,24:07,11050
7LucasAicha Louise NørregaardAutostart sulky4:12,24:29,51050Udgået
8CarlNatasja Lisa KousholtAutostart sulky3:54,53:52,41050
LILLALøb nr. 8 13:06 Autostart sulky 1050 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travet.dk.
1FieSofie PihlAutostart sulky3:16,83:24,91050
2JoyMathilde Ravnholt DalgaardAutostart sulky3:02,13:02,31050Udgået
3Katriona MNoah Mathias HolseAutostart sulky2:56,83:09,81050
4Tarzan JohansenFreja Klitgaard LarsenAutostart sulky3:07,53:07,51050
5DolceTabea Anne MunkAutostart sulky3:24,23:27,41050
6Donna AllaraXenia AnderssonAutostart sulky3:07,33:17,21050
7SmillaEmilie Selmann BørgesenAutostart sulky3:13,03:18,01050
8Samba IIDiana Holm JohansenAutostart sulky3:31,33:35,31050
LYS GRØNLøb nr. 9 13:24 Autostart sulky 1600 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Martin Tim Holmslav.
1Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadAutostart sulky2:42,02:44,71600
2Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky2:40,42:41,51600
3Julius IILine G AndersenAutostart sulky2:45,82:46,61600
4Laban STRMille-Mi RosenfeldtAutostart sulky2:44,92:43,61600
5Bambola SetLaurits LønstrupAutostart sulky2:48,12:50,91600
6LisaIsabella SamsonAutostart sulky2:36,62:35,71600
7SiljeMalou Celine Hammerich NielsenAutostart sulky2:41,72:44,21600
ROSALøb nr. 10 13:42 Autostart sulky 1600 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: HK Entreprise.
1Ljungens LadyMikkel PedersenAutostart sulky2:24,82:29,91600
2Tejas MorianRasmus E JensenAutostart sulky2:11,82:13,91600
3Titan TrotKlara Glerup BakAutostart sulky2:21,82:22,01600
4Sharifa MNoah Mathias HolseAutostart sulky2:30,12:30,31600
5FinallyKamilla GilsgaardAutostart sulky2:18,72:26,11600
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky2:31,52:31,51600
7ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:17,02:27,41600
8DisneyMagnus SkovsenAutostart sulky2:26,52:26,61600
9OberonLuna SnitgaardAutostart sulky2:13,12:15,51600
ORANGELøb nr. 11 14:30 Ungdomsløb Sulky 3.32 1200 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub.
1RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:32,91200
2Donna AllaraSimone LindevangUngdomsløb Sulky3:12,53:17,21300
3Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:10,33:08,61340
4Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:52,01480
5BeautyOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:46,72:47,71520Udgået
6LisaCamilla SamsonUngdomsløb Sulky2:36,62:35,71640
7Axl WeeFrederikke KirchhoffUngdomsløb Sulky2:28,82:28,81700
8HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpUngdomsløb Sulky1:50,02:00,42120
9LucilMads VesterlundUngdomsløb Sulky1:59,11:59,72120
10Ernst RomeoKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky1:47,61:51,42280
LYS BLÅLøb nr. 12 14:48 Sulky 4.31 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Kriteriums vinderen Doublewind.
1Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:22,64:31,81040Udgået
2LucasAicha Louise NørregaardSulky4:12,24:29,51060Udgået
3RosieChristina Krogh BielSulky4:09,24:07,11160
4Queen Thorunn Mina Ulvedal Arnarson Sulky3:45,84:01,11180
5FridaMathilde DrescherSulky3:46,83:57,21200
6H: G. One DirectionKaroline DrescherSulky3:46,83:50,31240
7BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:50,21240
8CarlNatasja Lisa KousholtSulky3:54,53:47,11260
GULLøb nr. 13 15:06 Sulky 2.21 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hotel Fortunen.
1Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:21,82:22,01040
2OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:15,51100
3ElvirussSofie QuistSulky2:12,72:13,71100
4Prins GNanna NielsenSulky2:10,32:11,81120
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:10,01140
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,22:08,41160
7NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:02,81200
8Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,51240
BLÅLøb nr. 14 15:24 Sulky 3.56 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Kentauer.
1Lukas IISilas VellierSulky3:27,23:57,01040
2Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:39,01140
3BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:32,11160
4Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:31,33:29,21180
5Baron V D JapigwegSelma CurtisSulky3:20,03:26,81200
6SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:18,01260
7FieSofie PihlSulky3:16,83:17,01260
8DolceTabea Anne MunkSulky3:24,23:14,51280
9ObelixFreja Klitgaard LarsenSulky3:06,73:11,01300
RØDLøb nr. 15 15:42 Sulky 3:02 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Avlshingsten Gigant Neo.
1MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:02,31040
2JoyMathilde Ravnholt DalgaardSulky3:02,13:02,31040Udgået
3Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:00,91060
4FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky3:05,02:59,81060
5VedorSofie QuistSulky2:51,62:58,21080
6Bambola SetLaurits LønstrupSulky2:41,22:50,91120
7Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:47,12:50,01120
8Trolleby MelonMalthe Oliver ArpSulky2:29,42:47,71140
GRØNLøb nr. 16 16:00 Sulky 3.17 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Niels Juel.
1Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:12,53:17,21040
2Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:11,93:13,31080
3Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:09,31100
4IcemannSofie PihlSulky2:56,83:07,01100
5Tarzan JohansenFreja Klitgaard LarsenSulky3:07,53:04,91120
6ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,41120
7Katriona MNoah Mathias HolseSulky2:56,83:00,91140
HVIDLøb nr. 17 16:18 Sulky 2.44 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Avlshingsten Tycoon Conway Hall.
1Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:44,71040
2Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,01060
3Laban STRMille-Mi RosenfeldtSulky2:42,32:41,81060
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:41,51060
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,11080
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,01080
7Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:36,81100
8SiljeMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:39,12:34,41120
SORTLøb nr. 18 16:36 Ungdomsløb Sulky 3.32 1050 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Opdrætterforeningen.
1RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:32,91040
2MilleKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:07,83:32,71040
3SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,31160
4Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:10,33:08,61180
5Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,81260
6UR KåreMille-Marie Neerup JensenUngdomsløb Sulky2:33,52:36,01420
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky1:47,91:59,21860Udgået
LYS BRUNLøb nr. 19 16:54 Sulky 2.36 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottenlund Travbane.
1Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,71040
2LisaIsabella SamsonSulky2:36,62:34,21060
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,51080
4Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:30,12:30,11100
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,82:30,11100
6Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:29,91100
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:28,81100Udgået
8DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:25,91120
9AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:19,11180


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011