Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Billund Ponytravklub

Løbsdato søndag 10. oktober 2021 Ponyløbsdag
GULLøb nr. 1 14:30 Både monté og Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Supreme SonnyboyElla GommesenSulky4:15,24:10,0900
2KaroKaroline SiemSulky3:35,83:35,81000
3GoliathArina PrylipkoSulky3:32,93:34,01000
4Søren RiwalAdam KøhlerSulky3:29,33:29,31040
5Farsøs KatieMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:00,83:02,21180
6FilurThilde Ibsgaard Fjelsted Sulky2:58,13:00,01200
7ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:58,22:59,41200
8Bailey (S)Camilla Germann JensenSulky2:57,52:57,51220
9Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky2:52,72:52,71260
10BourbonSofie MøllerSulky2:50,32:50,31260
BLÅLøb nr. 2 14:55 Både monté og Sulky 2.20 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Don HudsonMalou Celine Hammerich NielsenMonté2:14,22:16,61220
2ElwisAdam KøhlerSulky2:14,92:14,91240
3DisneyMagnus SkovsenSulky2:13,82:13,81260
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:08,62:08,61300
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:02,52:02,81360
RØDLøb nr. 3 15:20 Både monté og Sulky 3:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,82:58,8900
2Thybo's LokeJosefine Karin SkovsenSulky2:54,22:55,3920
3CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:54,12:54,1940
4Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:51,9940
5LapariWilliam SvaneSulky2:49,82:49,8960
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:47,8960
7Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:43,02:43,01000
8Anemone Af VeddingeMie Faxøe Enghave LauridsenSulky2:40,22:40,21020
9Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:37,12:39,11020
10Sharifa MMalou Bak DjervadSulky2:25,32:28,91080
11Zickat Mads Steen Biering PetersenSulky2:26,72:26,71100
12ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:26,42:26,41100
GRØNLøb nr. 4 15:45 Prøveløb monté/Sulky 1200 m. Prøve/rutine løbRekordGrundlagDistanceBem
1Supreme SonnyboyElla GommesenRutineløb4:15,24:10,0900
2BourbonSofie MøllerPrøveløb pony monté2:50,33:10,31200
3Del CantoCecilie AnovRutineløb3:15,63:10,01200
HVIDLøb nr. 5 16:10 Både monté og Sulky 3.40 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
1KaroEmma ChristensenSulky3:35,83:35,81020
2GoliathSilke Vindbjerg Sulky3:32,93:34,01020
3Søren RiwalElla GommesenSulky3:29,33:29,31060
4Farsøs KatieMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:00,83:02,21200
5FilurSidsel Ibsgaard Fjelsted Sulky2:58,13:00,01220
6ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:58,22:59,41220
7Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,82:58,81240
8Thybo's LokeJosefine Karin SkovsenSulky2:54,22:55,31260
9CandyMie Faxøe Enghave LauridsenSulky2:54,12:54,11260
10Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky2:52,72:52,71280
11LapariWilliam SvaneSulky2:49,82:49,81300
12Anemone Af VeddingeIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:40,22:40,21380
13Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:37,12:39,11380
SORTLøb nr. 6 16:35 Både monté og Sulky 2.30 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Sharifa MMalou Bak DjervadSulky2:25,32:28,91000
2Zickat Mads Steen Biering PetersenSulky2:26,72:26,71020
3Don HudsonMalou Celine Hammerich NielsenMonté2:14,22:16,61100
4ElwisAdam KøhlerSulky2:14,92:14,91120
5DisneyMagnus SkovsenSulky2:13,82:13,81120
6Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:08,62:08,61160
7MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:02,52:02,81220


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Billund Ponytravklub.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 10. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 5. september 2021Ponyløbsdag
lørdag 21. august 2021Ordinær storhesteløbsdag med efterfølgende ponyløb
søndag 1. august 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
søndag 27. juni 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
lørdag 8. maj 2021Ponyløbsdag
lørdag 17. april 2021Ponyløbsdag
søndag 6. december 2020Ponydag - Sidste løbsdag
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009