Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 1. august 2015
GUL (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
0UR KåreTootsie Joy SommerSulky1010
1MindyMorten MøllerSulky1010
0UR KåreTootsie Joy SommerSulky1600
SORTLøb nr. 1 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
16NittanyMaise FischerSulky950
23RalleySabine MortensenSulky950
13NaiaJohanne AndersenSulky970
27TvebakDiana Holm JohansenSulky1010
30U R KåreTootsie Joy SommerSulky1010
1BillyWilliam Clifford LundenAutostart sulky1050
2FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky1050
3Granit IIOliver Juul SperlingSulky1050
4IcemannBenjamin Luca LebeckSulky1050
5KäckLaura Spuhr NielsenAutostart sulky1050
6Lukas IIMille-Marie Neerup JensenSulky1050
7Lukas JunkerCaroline JensenSulky1050
22RalleySabine MortensenSulky1050
26TvebakDiana Holm JohansenSulky1050
31UffeRasmus M LassenSulky1050
33Vidunge KalleJonas HansenSulky1050
36ZingoKristian OlsenSulky1050
20Prins IIMelissa N C VesterholmSulky1130
32UffeRasmus M LassenSulky1150
11MusseMadeline Josefine MyrupSulky1230
1ÅkerHansen JonasAutostart sulky1600
8MiréMelissa N C VesterholmSulky1600
12NaiaJohanne AndersenSulky1600
15NittanyStephanie Valentin Brøndby PedersenSulky1600
18PralinusRasmus HenriksenSulky1600
21Rain IILaura Spuhr NielsenSulky1600
24TazzmanienFilippa G IversenSulky1600
28TysseSara KristensenAutostart sulky1600
29U R KåreTootsie Joy SommerSulky1600
34VitaPernille M LassenSulky1600
38NaiaJoanna AndersenSulky1600
39NittanyStephanie V. B. PedersenSulky1600
37ZingoOliver KristoffersenAutostart sulky1620
9MiréMelissa N C VesterholmSulky1680
14NeithCecilie Germann JensenSulky1680
17Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1720
10Mormors DunisMaria AndersenSulky1760
19PralinusRasmus HenriksenSulky1880
25TazzmanienFilippa G IversenSulky1880
35VitaPernille M LassenSulky2080
RØDLøb nr. 2 (ikke defineret) NY REKORDRekordGrundlagDistanceBem
6Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky950
9Pingo PanTessa Klemann FlindtSulky970
1CandyLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky1050
2DaisyOliva Marie MunkAutostart sulky1050
3FighterOliver KristoffersenSulky1050
4GoliathVictoria Melanie FiskerSulky1050
5MusseMadeline Josefine MyrupSulky1050
14VedorAija AndersenSulky1050
10PärloitoJonas HansenAutostart sulky1600
11RamidMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky1600
12Tejas MorianRasmus E JensenSulky1600
8OberonKatrine PedersenSulky1800
13Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1800
7NilsMia HalkjærSulky1880
LYS BRUNLøb nr. 3 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
8Seist JuoniMaria Næsby PedersenSulky970
1AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky1050
2BamseWilliam Clifford LundenAutostart sulky1050
3DeborahBenjamin Luca LebeckAutostart sulky1050
4Gransjöns KinderOliver Juul SperlingAutostart sulky1050
5Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky1050
6Prins IISelma S GrageSulky1050
9SiggeElisabeth JørgensenSulky1050
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky1700
7Rain IILaura Spuhr NielsenAutostart sulky1740
GULLøb nr. 4 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1DixelineMaria Næsby PedersenAutostart sulky1050
2EmmaKaroline Lind-ForsmarkSulky1050
3EnzoMadeline Josefine MyrupSulky1050
4FieElias LebeckSulky1050
5MilleKiki Anemone Kopperup JensenSulky1050
10Turbo TulleSelma S GrageSulky1050
11Turbo TulleSelma S GrageSulky1130
6Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky1600
9Titan TrotIben EngholmSulky1600
7Prins GMarc JensenSulky1720
8Ripedals BossChristian NissenSulky1760
BLÅLøb nr. 5 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
6Pingo PanTessa Klemann FlindtSulky1050
8SiggeElisabeth JørgensenSulky1090
9VedorAija AndersenSulky1250
1Atlanta NyholmChristian NissenAutostart sulky1600
2CirkelineMaria BlæsbjergAutostart sulky1600
3CæsarJasmin SørensenAutostart sulky1600
4NilsMia HalkjærSulky1600
5NollerSabine MortensenSulky1600
7RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1740
GRØNLøb nr. 6 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenAutostart sulky1600
2ElvirussLiva AndersenAutostart sulky1600
3Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky1600
4FidellOliver PiersonSulky1600
5OberonKatrine PedersenSulky1600
6Prins GMarc JensenSulky1600
7Ripedals BossChristian NissenAutostart sulky1600
8Slätt La MindyNicklas Roed JeppesenSulky1860
GRÅLøb nr. 7 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1600
2HS Didi Li PomRasmus M LassenAutostart sulky1600
3Lill SnyggenStine Juul MarkerSulky1600
4MicklasSara KristensenAutostart sulky1600
HVIDLøb nr. 8 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
4MindyMorten MøllerSulky1050
1Bright EyesAija AndersenAutostart sulky1600
2Båtares GrimEmma JonassenAutostart sulky1600
3DjokoNicolaj Holt-KristensenAutostart sulky1600
5Seist JuoniMaria Næsby PedersenSulky1600
6Slätt La MindyNicklas Roed JeppesenSulky1600
GULLøb nr. 9 (ikke defineret) NY REKORDRekordGrundlagDistanceBem
1EigilStephanie Valentin Brøndby PedersenAutostart sulky1600
2ErussMalou OliviaSulky1600
3Gabriel GrossManja BerlenborgSulky1600
4Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1600
5NollerSabine MortensenSulky1600
7EigilStephanie V. B. PedersenAutostart sulky1600
6Titan TrotIben EngholmSulky1680
GULLøb nr. 10 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1AladdinClara Vedelsparre BerlinAutostart sulky1600
2Mormors DunisMaria AndersenSulky1600
GULLøb nr. 11 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
5GoliathVictoria Melanie FiskerSulky950
6Lukas JunkerCaroline JensenSulky1030
4FighterOliver KristoffersenSulky1070
1BillyMorten MøllerSulky1090
3DaisyMichelle K HøstrupSulky1150
2CandySara Sofie BerthelsenSulky1210
7NeithCecilie Germann JensenSulky1600
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky1600
9Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1600
GULLøb nr. 12 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
7Lukas IIMorten MøllerSulky950
2DixelineMaria Næsby PedersenSulky1030
3EmmaKaroline Lind-ForsmarkSulky1050
1BamseWilliam Clifford LundenSulky1070
8MilleKiki Anemone Kopperup JensenSulky1070
5FieElias LebeckSulky1090
4EnzoMadeline Josefine MyrupSulky1130
6FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky1130
GULLøb nr. 13 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1CirkelineMaria BlæsbjergSulky990
6IcemannEmilie LarsenSulky990
2DeborahBenjamin Luca LebeckSulky1010
3Eddie StarMalou CordtSulky1050
4EigilMaise FischerSulky1050
5FidellOliver PiersonSulky1050
GULLøb nr. 14 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky950
3Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky970
6KäckStine Juul MarkerSulky970
2ElvirussLiva AndersenSulky990
4ErussMalou OliviaSulky1030
5Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky1030
GULLøb nr. 15 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
3Båtares GrimEmma JonassenSulky1600
4CæsarJasmin SørensenSulky1620
1Atlanta NyholmChristian NissenSulky1640
2Bright EyesAija AndersenSulky1640
GULLøb nr. 16 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
2DjokoNicolaj Holt-KristensenSulky1600
1AladdinClara Vedelsparre BerlinSulky1700
3Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1960
GULLøb nr. 17 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Gabriel GrossManja BerlenborgSulky1600
3Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1660
4Lill SnyggenStine Juul MarkerSulky1740
2HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1760


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011