Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 15. august 2020 Royal Sulky Cup 1. indl. afd
GULLøb nr. 1 14:00 Sulky 3.37 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Stald Primax.
1FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:46,0760
2Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:42,0780
3Miss Magic Laurits LønstrupSulky3:36,33:37,9800
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:32,6820
5Ushayrah Noah Mathias HolseSulky3:27,83:25,9840
6Musse MørkMia DahlquistSulky3:22,13:22,1860
ROSALøb nr. 2 14:25 Sulky 3:07 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Stald Primax.
1H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:16,9760
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:08,4800
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:07,6800
4Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:59,93:02,6820
5Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:58,5840
6Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,3840
RØDLøb nr. 3 14:50 Sulky 2.45 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Stald Primax.
1Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:56,8740
2Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:53,1760
3Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,82:45,5800
4Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:41,0820
5Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:28,7880
LYS BRUNLøb nr. 4 15:15 Sulky 2.12 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Stald Primax.
1AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:37,8660
2HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:35,42:35,4680
3B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:12,6800
4FinallySofie QuistSulky2:12,22:12,2800
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:44,21:44,21020
HVIDLøb nr. 5 15:40 Sulky 2.20 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Stald Primax.
1Miss Magic Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:36,33:37,9780
2Ushayrah Noah Mathias HolseSulky3:27,83:25,9820
3MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky3:04,73:03,4920
4Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:19,61200
5ElvirussSofie QuistSulky2:05,72:05,71340
6Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,81440
7Tip TopMikkel PedersenSulky1:44,21:44,21620
SORTLøb nr. 6 16:05 Sulky 3:01 1600 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Mini Royal Sulky Cup præsenteret af Stald Primax.
1FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:46,01280
2Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:42,01300
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:32,61360
4Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:27,71400
5Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,43:19,11460
6Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:09,51520
7Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:07,61540
8Wonderful WinnieNoah Mathias HolseSulky2:36,03:01,31600
9Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,31640
10Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:56,81640
11Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:41,01800
12HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:35,42:35,41860
13AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:13,02:13,02180
GULLøb nr. 7 16:30 Sulky 2.45 2000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Stald Primax.
1Musse MørkMathilde DrescherSulky3:22,13:22,11640Udgået
2H: G: Sven-ArneMia DahlquistSulky3:03,93:16,91680
3Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:59,93:02,61800
4Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:58,51840
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:53,11900
6Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,82:45,52000
7AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:37,82100
8B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:12,62480
9FinallySofie QuistSulky2:12,22:12,22500
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:08,12580
ROSALøb nr. 8 16:55 Sulky 2:08 2000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Stald Primax.
1Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:28,71720
2Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:19,61840
3OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:14,81900
4FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,02000
5ElvirussSofie QuistSulky2:05,72:05,72040
6HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,02:04,22060
7Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:02,22100
8H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,71:57,72180
9Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,82200


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011