Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 12. september 2020 Royal Sulky Cup 2. indl. afd
GULLøb nr. 1 14:00 Sulky 3.39 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Trænerforeningen af 1909.
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:49,5760
2FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:49,2760
3Miss Magic Matilde DrewsenSulky3:36,33:39,2800
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,9820
5Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:20,73:20,7880
ROSALøb nr. 2 14:25 Sulky 3:08 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Trænerforeningen af 1909.
1Ushayrah Selma CurtisSulky3:14,63:16,3760
2Farsøs KatieMatilde DrewsenSulky3:03,93:13,2780
3TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:08,4800
4H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:08,2800
5Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,03:01,3820
LYS BRUNLøb nr. 3 14:50 Sulky 2.54 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Trænerforeningen af 1909.
1Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky2:54,52:57,5780
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,8800Udgået
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:55,8800
4Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:54,42:54,4800
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:47,9820Udgået
6Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,82:47,8820
7Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:43,4860
HVIDLøb nr. 4 15:15 Sulky 2.18 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Trænerforeningen af 1909.
1AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,5700
2HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:32,9720
3Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:27,1760
4FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,7860
5HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,02:04,2880
6H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,71:57,7940
LILLALøb nr. 5 15:40 Ungdomsløb Sulky 2.24 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Trænerforeningen af 1909.
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:43,82:43,91060
2OberonLuna SnitgaardUngdomsløb Sulky2:13,12:14,71280
3FudgeRasmus E JensenUngdomsløb Sulky2:06,12:07,81360
SORTLøb nr. 6 16:05 Sulky 2.25 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Trænerforeningen af 1909.
1FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:49,2760
2MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky3:04,73:03,8940
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:01,8960
4Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:25,82:25,81200
5AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,31320
6Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:09,51340
7ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,71420
8H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,71:57,71480
9Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,01480
RØDLøb nr. 7 16:30 Sulky 3.13 1600 m. Ponyer U 110,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Mini Royal Sulky Cup præsenteret af Trænerforeningen af 1909.
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:49,51340
2Miss Magic Matilde DrewsenSulky3:36,33:39,21400
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,91440
4Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:27,71480
5Ushayrah Selma CurtisSulky3:14,63:16,31580
6Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:03,93:13,21600
7Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,03:01,31700
8Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:57,51740
9Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,81760Udgået
10Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:43,41880
11Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:40,12:40,11920
12HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:32,92020
GRÅLøb nr. 8 16:55 Sulky 2.48 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Trænerforeningen af 1909.
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:20,73:20,71680
2H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:08,21780
3Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky2:54,52:57,51900
4Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:55,81920
5Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:54,42:54,41920
6Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,82:47,82000
7Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,82:43,92060
8AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,52140
9FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,72590
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:08,12610
GULLøb nr. 9 17:20 Sulky 2.18 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Trænerforeningen af 1909.
1Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:47,91640Udgået
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:27,11880
3Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:25,82:25,81900
4B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:17,72000
5OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:14,72040
6Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:09,52140
7FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:07,82160
8ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,72240
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,11:58,82320
10Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,02360


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011