Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 3. september 2022 9. Løbsdag - CPK Derby 2022 (8:2) se invitation
GULLøb nr. 1 14:00 Både monté og Sulky 3.45 1000 m. <120 Derby prøve 1 RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travtræner Ken Ecce.
1RosaCecilie SoelbergSulky3:41,13:59,6940
2Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:48,4980
3LucasAicha Louise NørregaardSulky3:38,03:43,91000
4Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:37,53:38,71020
5MaggieSif Møller JørgensenSulky3:35,13:36,11040
6FisenMathilde PedersenSulky3:30,13:35,21040
7FieSofie PihlSulky3:16,83:20,01120
BLÅLøb nr. 2 14:20 Både monté og Sulky 3.15 1000 m. <120 derby prøve 2RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travtræner Ken Ecce.
1Smidtens LokeFrederik Beyer SmidtSulky3:16,63:26,8940
2Baron V D JapigwegMike DambergSulky3:19,43:20,8980
3FlamingoMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:00,53:19,3980
4Farsøs KatieMaddie Sophia Feldbæk CulbertSulky2:54,83:06,91040
5IcemannSofie PihlSulky2:56,83:05,81040
6Fröken BlixtraMikkel Klitgaard KnudsenSulky3:01,33:01,71080
RØDLøb nr. 3 14:40 Både monté og Sulky 2.45 1000 m. <120 derby prøve 3RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Dyrlæge Helge Jacobsen.
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,83:00,7920
2Musse MørkMaddie Sophia Feldbæk CulbertSulky2:53,02:54,0940
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:49,1980
4Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:45,61000
5Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:41,61020
GRØNLøb nr. 4 15:00 Både monté og Sulky 2.35 1000 m. <120 derby prøve 4RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Dyrlæge Helge Jacobsen.
1Prins FelixNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:41,32:45,3940
2FiorellaVictoria Melanie FiskerSulky2:21,82:23,11080
3Gransjöns KiaraMalva JohanssonSulky2:16,12:16,31140
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:10,92:13,81160
5Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:09,12:10,11200
LYS BRUNLøb nr. 5 15:20 Både monté og Sulky 2:00 1200 m. <148 Derby prøve 1RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Rengøringsservice Danmark A/S.
1Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:19,82:19,11040
2Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:08,31120
3Elit TrotWilma JohanssonMonté2:01,12:01,11180
4FinallySofie QuistSulky1:59,92:00,11200
5Isilon Alassë Nathalie KnebelauSulky1:50,91:51,11300
6Tip TopMikkel PedersenSulky1:39,11:40,81420
SORTLøb nr. 6 15:40 Både monté og Sulky 2.45 1200 m. <148 Derby prøve 2RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Rengøringsservice Danmark A/S.
1TurbinMalou Barnkob BroSulky3:19,43:10,01040
2UteMike DambergSulky3:00,83:00,81100
3Morfars CatalinaFiluca Wermelin-LarsenSulky2:42,32:40,91240
4Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:34,62:35,11280
5Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:14,82:16,81440
HVIDLøb nr. 7 16:00 Ungdomsløb Sulky 2.10 2000 m. Ungdoms derbyRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Rengøringsservice Danmark A/S.
1ErussAicha Louise NørregaardUngdomsløb Sulky2:27,12:33,71700
2AkleiaNathalie KnebelauUngdomsløb Sulky2:22,22:26,41820
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisUngdomsløb Sulky2:00,82:01,92140
4ElvirussSofie QuistUngdomsløb Sulky2:00,32:01,92140
LILLALøb nr. 8 16:30 Både monté og Sulky 3.24 1200 m. B Finale <120RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travtræner Ken Ecce.
1RosaCecilie SoelbergSulky3:59,61020
2Queen Maddie Sophia Feldbæk CulbertSulky3:48,41080
3MaggieSif Møller JørgensenSulky3:36,11140
4FieSofie PihlSulky3:24,01200
5Baron V D JapigwegMike DambergSulky3:20,81220
6FlamingoMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:19,31220
7Fröken BlixtraNathalie KnebelauSulky3:01,71340
8Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:00,71360
9Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:10,11880
LYS GRØNLøb nr. 9 16:55 Både monté og Sulky 3:01 1200 m. Derby Finale <120RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travtræner Ken Ecce.
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:43,9980
2Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:38,71000
3FisenMathilde PedersenSulky3:35,21000
4Smidtens LokeFrederik Beyer SmidtSulky3:26,81060
5Farsøs KatieMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:06,91160
6IcemannSofie PihlSulky3:01,81200
7Musse MørkMaddie Sophia Feldbæk CulbertSulky2:54,01240
8Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:45,61320
9Prins FelixNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:45,31320
10Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:41,61340
11FiorellaVictoria Melanie FiskerSulky2:23,11520
12Gransjöns KiaraMalva JohanssonSulky2:16,31600
ROSALøb nr. 10 17:25 Både monté og Sulky 2.16 1600 m. B finale <148RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Dyrlæge Helge Jacobsen.
1UteMike DambergRutineløb3:00,83:00,81200
2Morfars CatalinaFiluca Wermelin-LarsenRutineløb2:40,91360
3Ljungens LadyMathilde PedersenRutineløb2:16,81600
4Isilon Alassë Nathalie KnebelauRutineløb1:50,91:51,11960
ORANGELøb nr. 11 17:50 Både monté og Sulky 2.19 1600 m. Derby finale <148RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Dyrlæge Helge Jacobsen.
1TurbinMalou Barnkob BroSulky3:19,43:10,01180
2Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:34,62:35,11440
3Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:19,11600
4Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:08,31740
5Elit TrotWilma JohanssonMonté2:01,11840


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 30. november 2024Sidste løbsdag/sæson afslutning
lørdag 16. november 202415. Løbsdag
lørdag 12. oktober 202414. Løbsdag
lørdag 21. september 2024Copenhagen games - storløbsdag
lørdag 14. september 202412. Løbsdag
lørdag 31. august 202411. Løbsdag
lørdag 24. august 2024Derbyløb
søndag 28. juli 2024DM i ponytrav
lørdag 27. juli 2024DM i ponytrav
lørdag 29. juni 20247. Løbsdag
lørdag 8. juni 20246. Løbsdag
lørdag 25. maj 20245. løbsdag
søndag 12. maj 2024Copenhagen Cup
lørdag 27. april 20243. Løbsdag
lørdag 13. april 20242. Løbsdag
lørdag 16. marts 20241. Løbsdag
lørdag 2. december 202316. Løbsdag - sæsonafslutning
søndag 19. november 202315. Løbsdag med Travskolematch mellem Charlottenlund og Nykøbing Falster
søndag 29. oktober 202314. Løbsdag
torsdag 26. oktober 2023Ponyløb på stortravsdag
søndag 15. oktober 202313. Løbsdag
søndag 1. oktober 202312. Løbsdag - aflyst
lørdag 23. september 2023Derby 2023
lørdag 19. august 202310. Løbsdag
onsdag 2. august 2023Prøve- og rutineløb
lørdag 29. juli 20239. Løbsdag
søndag 16. juli 20238. Løbsdag
lørdag 1. juli 20237. Løbsdag
lørdag 17. juni 20236. Løbsdag
søndag 4. juni 20235. Løbsdag
lørdag 20. maj 20234. Løbsdag
søndag 14. maj 2023Copenhagen Cup
lørdag 22. april 20233. Løbsdag - Ligaløb 1. afdeling
mandag 17. april 2023Prøveløb
søndag 2. april 20232. Løbsdag
søndag 19. marts 20231. Løbsdag
lørdag 10. december 202214. Løbsdag
lørdag 26. november 202213. Løbsdag
lørdag 5. november 202212. Løbsdag
lørdag 15. oktober 202211. Løbsdag
lørdag 24. september 202210. Løbsdag
lørdag 3. september 20229. Løbsdag - CPK Derby 2022 (8:2) se invitation
lørdag 13. august 20228. Løbsdag
lørdag 16. juli 20227. Løbsdag - Nordisk Mesterskab (8:2)
lørdag 25. juni 20226. Løbsdag - Ligaløb (8:2) og kvalifikation til NM
søndag 12. juni 20225. Løbsdag
lørdag 21. maj 20224. Løbsdag - Pony Copenhagen Cup (8:2)
lørdag 23. april 20223. Løbsdag
lørdag 2. april 20222. Løbsdag
lørdag 12. marts 20221. Løbsdag
lørdag 5. marts 2022Prøveløb
søndag 14. november 2021Sæsons afslutning
lørdag 30. oktober 202120. løbsdag - AFLYSES
lørdag 16. oktober 202119. løbsdag
lørdag 2. oktober 202118. løbsdag
lørdag 18. september 202117. løbsdag
lørdag 4. september 202116. løbsdag
lørdag 28. august 202115.. løbsdag - Derby Alike
fredag 20. august 2021Prøve/rutineløb
lørdag 14. august 202114. løbsdag
fredag 30. juli 202113. løbsdag
onsdag 28. juli 2021Prøve/rutineløb
lørdag 17. juli 202112. løbsdag
lørdag 3. juli 202111. løbsdag AFLYST grundet Colour Run
lørdag 26. juni 2021Prøve/rutineløb
lørdag 19. juni 2021LØBSDAGEN ER AFLYST
lørdag 5. juni 20219. løbsdag
lørdag 29. maj 20218. løbsdag - DM for kuske, der handicappes efter 8:2
lørdag 22. maj 20217. løbsdag - AFLYST
søndag 16. maj 2021AFLYST - Flyttet til Skive- kvalifikation til Elitlopp (autostart for kat. A og kat. B)
lørdag 1. maj 20215. løbsdag
søndag 25. april 2021Prøveløb
lørdag 17. april 20214. løbsdag
lørdag 3. april 20211 medhjælper pr kusk, Ved for mange tilmeldt trækkes der lod. Fortrinsvist hjemmbanekuske.
lørdag 20. marts 20212. løbsdag - AFLYST
lørdag 6. marts 2021Sæson start - AFLYST
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011