Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 14. november 2020 Royal Sulky Cup finaler
GULLøb nr. 1 13:30 Sulky 3.32 800 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:44,5760
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:36,1780
3Miss Magic Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:31,73:35,2780
4Baron V D JapigwegMikkel Klitgaard KnudsenSulky3:20,03:32,4800
5SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:13,03:21,2840
6FlamingoFrederik Beyer SmidtSulky3:00,53:20,9840
ROSALøb nr. 2 13:50 Sulky 3.10 800 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1FieSofie PihlSulky3:16,83:17,4780Udgået
2Musse MørkElla LøvstrupSulky3:14,73:15,4780
3Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:08,13:09,5800
4H: G: Sven-ArneMalou Barnkob BroSulky3:03,93:06,5820
5Farsøs KatieMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:03,93:05,7820
6MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:04,0820
LYS BRUNLøb nr. 3 14:10 Sulky 2.55 800 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1IcemannSofie PihlSulky2:56,83:04,8760
2Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:54,82:58,7780
3Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:58,0780
4Trolleby MelonMathilde DrescherSulky2:29,42:54,4800
5Prins FelixElla LøvstrupSulky2:51,52:52,3820
6Bambola SetNikoline DrewsenSulky2:41,22:46,2840
7Mormors LindeSelma CurtisSulky2:43,72:43,7860
HVIDLøb nr. 4 14:30 Sulky 2.34 800 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:41,3760
2Ravanelly SilverEmilie Austin MunkholmSulky2:25,92:38,4780
3Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:34,6800
4HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:34,6800
5Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:18,3900
6AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:13,3920
7FinallySofie QuistSulky2:06,92:06,9980
SORTLøb nr. 5 14:50 Sulky 1.58 800 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:10,0720
2ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,0760
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,8780
4HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0800
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:42,3920
RØDLøb nr. 6 15:10 Sulky 3:03 1600 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Mini Royal Sulky Cup præsenteret af Charlottelund Hesteejerforening.
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:44,51300
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:36,11360
3Miss Magic Matilde DrewsenSulky3:31,73:35,21360
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:32,41380
5Ushayrah Selma CurtisSulky3:08,13:09,51540
6Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:03,93:05,71580
7Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:03,31600
8Thybo's LokeIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:54,22:58,01640
9Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:54,41680
10Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,02:49,41720
11Allgunnens EbbaLea DadicSulky2:41,42:43,51800
12Ravanelly SilverNikoline DrewsenSulky2:25,92:38,41840
13Allgunnens ÄdlaMalva JohanssonSulky2:36,32:36,31880
14HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:34,61900
GRÅLøb nr. 7 15:30 Sulky 3.16 1400 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:13,03:21,21360
2FlamingoFrederik Beyer SmidtSulky3:00,53:20,91360
3FieSofie PihlSulky3:16,83:17,41400
4Musse MørkElla LøvstrupSulky3:14,73:15,41400
5H: G: Sven-ArneMalou Barnkob BroSulky3:03,93:06,51480
LILLALøb nr. 8 15:50 Sulky 2.20 1400 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1Mormors LindeEmilie Austin MunkholmSulky2:43,72:43,71200
2Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:41,31220
3Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:34,61260
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:13,31480
5FinallySofie QuistSulky2:06,92:06,91540
GULLøb nr. 9 16:10 Sulky 2.55 1400 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1IcemannSofie PihlSulky2:56,83:04,81320
2MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:04,01340
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:03,31340
4Katriona MNikoline DrewsenSulky2:54,82:58,71380
5Prins FelixMatilde DrewsenSulky2:51,52:52,31420
6Bambola SetLaurits LønstrupSulky2:41,22:46,21480
ROSALøb nr. 10 16:30 Sulky 2:00 1400 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottelund Hesteejerforening.
1Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:18,31220
2B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:11,91280
3ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,01360
4Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,81400
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:42,31640


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 14. november 2021Sæsons afslutning
lørdag 30. oktober 202120. løbsdag
lørdag 16. oktober 202119. løbsdag
lørdag 2. oktober 202118. løbsdag
lørdag 18. september 202117. løbsdag
lørdag 4. september 202116. løbsdag
lørdag 28. august 202115.. løbsdag - Derby Alike
lørdag 14. august 202114. løbsdag
fredag 30. juli 202113. løbsdag
onsdag 28. juli 2021Prøve/rutineløb
lørdag 17. juli 202112. løbsdag
lørdag 3. juli 202111. løbsdag AFLYST grundet Colour Run
lørdag 26. juni 2021Prøve/rutineløb
lørdag 19. juni 2021LØBSDAGEN ER AFLYST
lørdag 5. juni 20219. løbsdag
lørdag 29. maj 20218. løbsdag - DM for kuske, der handicappes efter 8:2
lørdag 22. maj 20217. løbsdag - AFLYST
søndag 16. maj 2021AFLYST - Flyttet til Skive- kvalifikation til Elitlopp (autostart for kat. A og kat. B)
lørdag 1. maj 20215. løbsdag
søndag 25. april 2021Prøveløb
lørdag 17. april 20214. løbsdag
lørdag 3. april 20211 medhjælper pr kusk, Ved for mange tilmeldt trækkes der lod. Fortrinsvist hjemmbanekuske.
lørdag 20. marts 20212. løbsdag - AFLYST
lørdag 6. marts 2021Sæson start - AFLYST
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011