Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 10. oktober 2020 Løbsdag 10
GULLøb nr. 1 13:30 Sulky 3.45 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:55,54:00,8940
2Queen Emilie Austin MunkholmSulky3:42,33:51,5980
3MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:36,41040
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,91040
5Miss Magic Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:31,73:31,71060
ROSALøb nr. 2 13:50 Sulky 3:05 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Musse MørkSelma CurtisSulky3:15,03:15,0940
2Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:13,9960
3H: G: Sven-ArneLaurits LønstrupSulky3:03,93:08,4980
4CumulusNatasja Lisa KousholtSulky3:01,13:01,11020
5Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,11040
RØDLøb nr. 3 14:10 Sulky 2.55 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Trolleby MelonElla LøvstrupSulky2:29,42:57,5980
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,81000
3Prins FelixSelma CurtisSulky2:54,42:55,11000
4Katriona MMia DahlquistSulky2:54,82:54,81000
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,32:54,81000
6Bambola SetMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:41,22:47,91040
7Mormors LindeEmilie Austin MunkholmSulky2:47,02:47,01040
LYS BRUNLøb nr. 4 14:30 Sulky 2.36 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,4960
2Ravanelly SilverEmilie Austin MunkholmSulky2:25,92:40,6980
3HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:38,0980
4Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:36,32:36,31000
5FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,71200
HVIDLøb nr. 5 14:50 Sulky 2.15 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:19,62:29,6900
2Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:28,9900
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:06,21060
4ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,71100
5Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:01,51120
SORTLøb nr. 6 15:10 Sulky 3.45 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:55,54:00,81300
2Queen Emilie Austin MunkholmSulky3:42,33:51,51360
3MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:36,41460
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,91460
5Miss Magic Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:31,73:31,71480
GRÅLøb nr. 7 15:30 Sulky 3:08 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Musse MørkSelma CurtisSulky3:15,03:15,01340
2Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:13,91360
3H: G: Sven-ArneLaurits LønstrupSulky3:03,93:08,41400
4CumulusNatasja Lisa KousholtSulky3:01,13:01,11460
5Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,11480
LILLALøb nr. 8 15:50 Sulky 2.57 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Trolleby MelonElla LøvstrupSulky2:29,42:57,51400
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,81400
3Prins FelixSelma CurtisSulky2:54,42:55,11420
4Katriona MMia DahlquistSulky2:54,82:54,81420
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,32:54,81420
GULLøb nr. 9 16:10 Sulky 2.42 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Bambola SetMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:41,22:47,91360
2Mormors LindeEmilie Austin MunkholmSulky2:47,02:47,01360
3Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,41400
4Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:40,61420
5HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:38,01440
ROSALøb nr. 10 16:30 Sulky 2.20 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:36,32:36,31260
2Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:19,62:29,61320
3Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:28,91320
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,31480
5ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,71600Udgået
RØDLøb nr. 11 16:50 Sulky 2.10 1600 m. Grundlag bedre end 2:15RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Deki Sportspræmier.
1FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,71600Udgået
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:06,21640
3Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:01,51720
4HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,01740
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:41,72040


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011