Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 23. september 2023 Derby 2023
GULLøb nr. 1 13:00 Sulky 4.10 1000 m. Mini ConsulationRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Dyrlæge Helge Jakobsen.
1Michak's Rosie MacgeePernille Klitgaard KnudsenSulky4:12,44:10,01000
2Queen Mie My Høyen StaalsenSulky3:42,33:51,21080
3Bådsgårds Yakari Alberte Malling MørkSulky3:46,53:46,51100
4AlfredSofus Gilsgaard FachmanSulky3:39,43:43,31120
5Luna af ToalstangJoey Leonardo HolstedSulky3:38,03:41,31120
6Sandagers ElvisCecilie SoelbergSulky3:35,73:37,11160
7Smidtens LokeFrederik Beyer SmidtSulky3:16,63:33,61180
8FisenMathilde PedersenSulky3:28,43:30,41180
9Maccos Malou Suckow Neumann Sulky3:23,33:27,71200
10Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:23,43:26,21220
BLÅLøb nr. 2 13:25 Monté 3.49 1100 m. Monté DerbyRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Store Hestedag.
1Pippi AmbrosiaLucka Anne Ambrosia PedersenMonté3:49,53:49,51100
2BacardiAlina Dransfeldt KjærMonté3:08,53:09,91320
3TurbinMalou Barnkob BroMonté2:52,32:52,31460
4Lunesdale Last RosePernille Klitgaard KnudsenMonté2:51,22:51,61460
5Prins GLærke Møller JørgensenMonté2:47,72:34,31640
6Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenMonté2:25,42:25,21740
7Lil's NikolinaKatharina LeegaardMonté2:06,42:07,91960
8Tip TopMathilde PedersenMonté1:52,61:52,82240
RØDLøb nr. 3 13:50 Sulky 3.25 1000 m. Mini Derby. Ponyer max 115 cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Vognmand Peter Falck.
1MaggieSif Møller JørgensenSulky3:21,63:25,71000
2Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:20,03:22,21020
3IsmileLucka Anne Ambrosia PedersenSulky3:11,63:22,11020
4KiaMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:16,33:19,11020
5Baron V D JapigwegFreyja Edimar-Hansen Sulky3:15,73:16,31040
6SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:08,73:16,31040
7SandyMalie Suckow Neumann Sulky3:14,03:14,51060
8Bådsgårds YodaAlberte Malling MørkSulky3:14,23:13,91060
9IcemannSofie PihlSulky2:56,82:56,91160
10Farsøs KatieMathilde DrescherSulky2:51,82:54,01180
11Trolleby MelonDagmar Leonor Kroon FinkSulky2:29,42:51,61200
12FindusClara Winther VeelSulky2:49,12:49,21220
13Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:46,01240
14Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:45,81240
15HedvigFreia Møller JørgensenSulky2:29,62:36,01320
SORTLøb nr. 4 14:40 Ungdomsløb Sulky 2.55 1200 m. Derby UngdomRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Rengøringsservice Danmark A/S.
1Musse MørkMiranda NielsenUngdomsløb Sulky2:53,02:55,81200
2AkleiaNathalie KnebelauUngdomsløb Sulky2:20,52:21,81480
3ErussAicha Louise NørregaardUngdomsløb Sulky2:19,12:18,31520
HVIDLøb nr. 5 14:15 Sulky 2.56 1200 m. Lille Derby. Ponyer max 148 cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Stald Primax.
1Mørdrupsgårds ArabeskBenjamin Kure JensenSulky2:58,12:56,51200
2Snygg VikingNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:47,42:47,41260
3TurbinMalou Barnkob BroSulky2:34,22:42,91300
4HelgeEmma Nøhr OlsenSulky2:23,52:25,71440
5Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:14,82:25,51460
6Morfars CatalinaFiluca Wermelin-LarsenSulky2:14,12:15,11560
7BB:S Sipp VincentJonathan Winther VeelSulky2:13,32:14,71560
8Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:03,52:14,31580
9Lil's NikolinaKatharina LeegaardSulky2:00,82:08,21640
10Pejnarve FerryClara Winther VeelSulky2:06,12:06,71660
11Skott's RallyMikkel Klitgaard KnudsenSulky2:00,02:02,51720
12Isilon Alassë Nathalie KnebelauSulky1:50,91:52,71880
SORTLøb nr. 6 15:05 Autostart sulky 1000 m. For ponyer med grundlag 4.40-3.25RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Rengøringsservice Danmark A/S.
1Michak's Rosie MacgeeMikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky4:10,01000
2Queen Sofie Liljekvist WodojnikAutostart sulky3:51,21000
3AlfredSofus Gilsgaard FachmanAutostart sulky-3:43,31000
4Sandagers ElvisCecilie SoelbergAutostart sulky3:51,13:37,11000
5Smidtens LokeFrederik Beyer SmidtAutostart sulky3:33,61000
6FisenMathilde PedersenAutostart sulky3:30,41000
7Maccos Malou Suckow Neumann Autostart sulky3:27,71000
8Gwaihir AxFreya Mille AndersenAutostart sulky3:46,03:26,21000
9MaggieSif Møller JørgensenAutostart sulky3:44,23:25,71000
LYS BRUNLøb nr. 7 15:30 Autostart sulky 1000 m. For ponyer med grundlag 3.25-3.00RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Store Hestedag.
1Cæsar IChristina Krogh BielAutostart sulky3:22,21000
2KiaSofie Liljekvist WodojnikAutostart sulky3:19,11000
3SmillaFreja Krogh KrarupAutostart sulky-3:16,31000
4Baron V D JapigwegMegan Marie Feldbæk CulbertAutostart sulky3:16,63:16,31000
5SandyMalie Suckow Neumann Autostart sulky3:14,51000
6Bådsgårds YodaAlberte Malling MørkAutostart sulky3:12,33:13,91000
7FlamingoCecilie SoelbergAutostart sulky3:03,83:05,01000
LILLALøb nr. 8 15:55 Autostart sulky 1100 m. For ponyer med grundlag 3.00-2.35RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Stald Primax.
1Mørdrupsgårds ArabeskBenjamin Kure JensenAutostart sulky2:56,51100
2Musse MørkMiranda NielsenAutostart sulky2:55,81100
3Farsøs KatieFreyja Edimar-Hansen Autostart sulky2:48,22:54,01100
4Trolleby MelonMathilde DrescherAutostart sulky2:32,42:51,61100
5FindusClara Winther VeelAutostart sulky2:49,21100
6Ravanelly SilverMalou Barnkob BroAutostart sulky2:26,32:46,01100
7Emmeros CelineLærke Møller JørgensenAutostart sulky2:28,82:45,81100
8Morfars JoarFiluca Wermelin-LarsenAutostart sulky2:44,51100
9HedvigSofie PihlAutostart sulky2:33,42:36,01100
LYS GRØNLøb nr. 9 16:20 Autostart sulky 1100 m. For ponyer med grundlag 2.35-2.15RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Vognmand Peter Falck.
1Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackAutostart sulky2:29,12:31,71100
2HelgeEmma Nøhr OlsenAutostart sulky2:35,32:25,71100
3Ljungens LadyMathilde PedersenAutostart sulky2:20,42:25,51100
4AkleiaNathalie KnebelauAutostart sulky2:24,82:21,81100
5WonderJonathan Winther VeelAutostart sulky2:27,12:20,91100
6ErussAicha Louise NørregaardAutostart sulky2:28,32:18,31100
7Morfars CatalinaFiluca Wermelin-LarsenAutostart sulky2:44,52:15,11100
ORANGELøb nr. 10 16:45 Autostart sulky 1600 m. For ponyer med grundlag under 2.15RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Dyrlæge Helge Jakobsen.
1BB:S Sipp VincentJonathan Winther VeelAutostart sulky2:21,02:14,71600
2Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenAutostart sulky2:13,02:13,31600
3Pejnarve FerryClara Winther VeelAutostart sulky2:09,62:06,71600
4Skott's RallyMikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky2:00,72:02,51600
5Isilon Alassë Nathalie KnebelauAutostart sulky1:47,51:52,71600
6Tip TopMathilde PedersenAutostart sulky1:39,91:40,41600


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 3. december 202316. Løbsdag - sæsonafslutning
søndag 19. november 202315. Løbsdag
søndag 29. oktober 202314. Løbsdag
søndag 15. oktober 202313. Løbsdag
søndag 1. oktober 202312. Løbsdag - aflyst
lørdag 23. september 2023Derby 2023
lørdag 19. august 202310. Løbsdag
onsdag 2. august 2023Prøve- og rutineløb
lørdag 29. juli 20239. Løbsdag
søndag 16. juli 20238. Løbsdag
lørdag 1. juli 20237. Løbsdag
lørdag 17. juni 20236. Løbsdag
søndag 4. juni 20235. Løbsdag
lørdag 20. maj 20234. Løbsdag
søndag 14. maj 2023Copenhagen Cup
lørdag 22. april 20233. Løbsdag - Ligaløb 1. afdeling
mandag 17. april 2023Prøveløb
søndag 2. april 20232. Løbsdag
søndag 19. marts 20231. Løbsdag
lørdag 10. december 202214. Løbsdag
lørdag 26. november 202213. Løbsdag
lørdag 5. november 202212. Løbsdag
lørdag 15. oktober 202211. Løbsdag
lørdag 24. september 202210. Løbsdag
lørdag 3. september 20229. Løbsdag - CPK Derby 2022 (8:2) se invitation
lørdag 13. august 20228. Løbsdag
lørdag 16. juli 20227. Løbsdag - Nordisk Mesterskab (8:2)
lørdag 25. juni 20226. Løbsdag - Ligaløb (8:2) og kvalifikation til NM
søndag 12. juni 20225. Løbsdag
lørdag 21. maj 20224. Løbsdag - Pony Copenhagen Cup (8:2)
lørdag 23. april 20223. Løbsdag
lørdag 2. april 20222. Løbsdag
lørdag 12. marts 20221. Løbsdag
lørdag 5. marts 2022Prøveløb
søndag 14. november 2021Sæsons afslutning
lørdag 30. oktober 202120. løbsdag - AFLYSES
lørdag 16. oktober 202119. løbsdag
lørdag 2. oktober 202118. løbsdag
lørdag 18. september 202117. løbsdag
lørdag 4. september 202116. løbsdag
lørdag 28. august 202115.. løbsdag - Derby Alike
fredag 20. august 2021Prøve/rutineløb
lørdag 14. august 202114. løbsdag
fredag 30. juli 202113. løbsdag
onsdag 28. juli 2021Prøve/rutineløb
lørdag 17. juli 202112. løbsdag
lørdag 3. juli 202111. løbsdag AFLYST grundet Colour Run
lørdag 26. juni 2021Prøve/rutineløb
lørdag 19. juni 2021LØBSDAGEN ER AFLYST
lørdag 5. juni 20219. løbsdag
lørdag 29. maj 20218. løbsdag - DM for kuske, der handicappes efter 8:2
lørdag 22. maj 20217. løbsdag - AFLYST
søndag 16. maj 2021AFLYST - Flyttet til Skive- kvalifikation til Elitlopp (autostart for kat. A og kat. B)
lørdag 1. maj 20215. løbsdag
søndag 25. april 2021Prøveløb
lørdag 17. april 20214. løbsdag
lørdag 3. april 20211 medhjælper pr kusk, Ved for mange tilmeldt trækkes der lod. Fortrinsvist hjemmbanekuske.
lørdag 20. marts 20212. løbsdag - AFLYST
lørdag 6. marts 2021Sæson start - AFLYST
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011