Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 24. oktober 2020 Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
GULLøb nr. 1 13:30 Sulky 3.35 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:47,0760
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:36,6800
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:35,4800
4Miss Magic Liva Miller Sandahl SkovSulky3:31,73:35,1800
5FieSofie PihlSulky3:16,83:17,3880
ROSALøb nr. 2 13:50 Sulky 3.12 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:14,73:14,7780
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:14,5780
3H: G: Sven-ArneMalou Barnkop BroSulky3:03,93:12,1800
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:08,13:08,1820
5IcemannSofie PihlSulky2:56,83:06,8820
6Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:04,3840
RØDLøb nr. 3 14:10 Sulky 3:00 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:04,0780
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,23:02,9780
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,1820
4Katriona MMatilde DrewsenSulky2:54,82:54,8820
5Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:54,4820
LYS BRUNLøb nr. 4 14:30 Sulky 2.50 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:53,92:52,3780
2Prins FelixNikoline DrewsenSulky2:51,52:51,5800
3Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,02:49,4800
4Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:48,0800
5Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,02:47,0820
HVIDLøb nr. 5 14:50 Sulky 2.27 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,02:43,9720
2Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,4720
3AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:38,8740
4HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:37,6740
5Ravanelly SilverMia Louise DahlquistSulky2:25,92:31,9780
6AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,3880
SORTLøb nr. 6 15:10 Sulky 2:06 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:09,7780
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:06,2800
3FestinaBritta LönnerSulky2:02,62:05,2800
4HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0840
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:41,71000
GRÅLøb nr. 7 15:30 Sulky 2.35 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1FieSofie PihlSulky3:16,83:17,3940
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:14,5960
3MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:04,01020
4Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,11060
5AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,31400
6FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,71440
LILLALøb nr. 8 15:55 Sulky 2.10 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1IcemannSofie PihlSulky2:56,83:06,8840
2OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:34,21020
3Mormor's TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:23,62:23,61080
4H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:09,71200
5Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:06,21240
6ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,01260
7Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,61340
8Noblesse TrotBritta LönnerSulky1:54,21:55,51360
9Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:41,71540
GULLøb nr. 9 16:20 Sulky 3:02 1600 m. Ponyer U 110,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Mini Royal Sulky Cup præsenteret af Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:47,01280
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:36,61340
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:35,41360
4Miss Magic Matilde DrewsenSulky3:31,73:35,11360
5Ushayrah Selma CurtisSulky3:08,13:08,11540
6Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:03,93:04,31580
7Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,23:02,91600
8Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:54,41660
9Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,02:49,41720
10Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,41800
11HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:37,61840
12Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:36,32:36,31860
13Ravanelly SilverMia Louise DahlquistSulky2:25,92:31,91920
ROSALøb nr. 10 16:45 Sulky 2.40 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:14,73:14,71640
2H: G: Sven-ArneNikoline DrewsenSulky3:03,93:12,11660
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:54,82:54,81840
4CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:53,92:52,31860
5Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:51,52:51,51860
6Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:48,01900
7AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:38,82020
8FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,72460
RØDLøb nr. 11 17:10 Sulky 2.12 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe.
1Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,02:47,01580
2Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,02:43,91620
3OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:34,21720
4Mormor's TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:23,62:23,61840
5B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:12,91980
6FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:07,82060
7ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,02140
8Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,62260


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 7. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
søndag 29. oktober 2017Showløb
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011