Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 25. oktober 2020 Amerikanerdag med ungdomsløb
LYS BLÅUndervisning 11:00 Undervisningsløb sulky 600 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Lyngholm's JubiiJosefine Karin SkovsenUndervisningsløb sulky4:23,34:31,9600
2Steengaardens LunaElla GommesenUndervisningsløb sulky3:53,44:17,0620
3AnakinOliver LyholmUndervisningsløb sulky3:55,84:03,6640
4CandyViola Firouzi LarsenUndervisningsløb sulky3:01,73:01,7700
5Sharifa MMie Faxøe Enghave LauridsenUndervisningsløb sulky2:27,72:30,9780
GULLøb nr. 1 11:25 Både monté og Sulky 2.30 1500 m. Hurtigste tid 1.30RekordGrundlagDistanceBem
1Sharifa MLiva Lahrmer SnedkerSulky2:27,72:30,91500
2ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:24,31560
3Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:17,02:17,01640
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,82:15,81660
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:04,32:04,31820
BLÅLøb nr. 2 11:50 Både monté og Sulky 3:00 1200 m. Hurtigste tid start 2 31RekordGrundlagDistanceBem
1BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,31200
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,22:53,21240
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,21300
4Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:36,92:36,91380
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:33,51400
RØDLøb nr. 3 12:15 Både monté og Sulky 4.30 1000 m. Hurtigste tid start 3.01RekordGrundlagDistanceBem
1Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:23,34:31,91000
2Steengaardens LunaCia Mørk Christensen Sulky3:53,44:17,01060
3Daniella WestAmalie SandersSulky4:38,94:10,01080
4We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky3:15,23:15,21380
5Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:11,51400
GRØNLøb nr. 4 12:40 Både monté og Sulky 2.50 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:33,51320
2Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:27,51380
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:24,31420
4Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:17,02:17,01480
5DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,82:15,81500
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:04,32:04,31640
HVIDLøb nr. 5 13:05 Både monté og Sulky 4.30 700 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:02,34:02,3780
2We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky3:15,23:15,2960
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:11,5980
4CandyCia Mørk Christensen Sulky3:01,73:01,71040
5BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,31060
6Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,22:53,21100
7ZingoSeppe Van Der HaegenSulky2:33,82:46,21140
8Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,21160
9Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:36,92:36,91200


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 28. november 2020JULEFRÆS Ponydag
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012