Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato fredag 19. april 2019 Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
LYS BLÅUndervisning 12.45 Undervisningsløb sulky 600 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Roset til alle
1CandyCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:04,13:13,2560
2Anemone Af VeddingeAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky2:54,53:01,6600
3MadeleineSimone Runa AsmussenUndervisningsløb monté2:58,82:58,8600
GULLøb nr. 1 13:00 Ungdomsløb Sulky 2.55 1200 m. Frit handicap, LIGARekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER. Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:51,22:55,71200
2Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:55,32:55,31200
3Julius IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:46,32:49,71240
4BeautySelma S GrageUngdomsløb Sulky2:46,72:46,71260
5Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:42,52:42,51300
6Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,81360
BLÅLøb nr. 2 13:20 Sulky 4.55 900 m. Frit handicap, BRONZE, langsomRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER. Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,55:06,7860
2Gentleman Cecilie SandersSulky4:56,84:56,8900
3LulleGry Bruun Sulky4:14,04:25,71000
4Steengaardens LunaSimone Runa AsmussenSulky4:03,34:21,01020
5AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:04,71080
6Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:39,41220
7Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,61240
RØDLøb nr. 3 13:40 Sulky 2.44 1200 m. Frit handicap, GULD, hurtigereRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER. Præmie: Pokal til vinder, roset 1-5
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,81180
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,81200
3Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:39,21240
4DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,61260
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:19,92:24,51360
6FudgeRasmus E JensenSulky2:11,72:14,81460
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,71560
8NeithCecilie Germann JensenSulky1:55,72:03,41600
9SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:02,81600
10Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:02,01620
11Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:43,21:48,11820
GRØNLøb nr. 4 14:00 Sulky 2.45 1200 m. Frit handicap, Guld, hurtigereRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER. Præmie: Pokal til vinder, roset 1-5
1Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:42,52:42,51220
2SiljeMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:41,72:41,71220
3Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,41240
4Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:37,61260
5Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:35,02:35,01280
6UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:33,52:34,71280
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:33,71280
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:23,71380
9MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:17,52:17,51440
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,71480
HVIDLøb nr. 5 14:20 Sulky 3:09 1000 m. Frit handicap, SØLV, 2.45-3.30RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER. Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:10,61000
2Laban STRMalou Bak DjervadSulky2:55,32:55,31080
3Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:52,02:52,01100
4Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:49,71120
5BeautySelma S GrageSulky2:46,72:46,71140
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,41140
SORTLøb nr. 6 14:40 Monté 2.59 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1MadeleineEmilie J FriboMonté2:58,82:58,81000
2Shanti KMille-Marie Neerup JensenMonté2:37,22:37,21140
3Flickas PrideMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté-2:02,51460
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,21:57,21520
5TysseCamilla Germann JensenMonté1:53,31:53,31580
LYS BRUNLøb nr. 7 15:00 Ungdomsløb Sulky 2.55 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal og roset til vinder
1Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:51,22:55,71000
2Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:42,52:42,51080
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,81140
LILLALøb nr. 8 15:20 Både monté og Sulky 3.11 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:04,13:13,2980
2Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:54,53:01,61060
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,41140
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:55,62:42,91180
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:36,52:39,71200
6Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:37,61220
LYS GRØNLøb nr. 9 15:40 Både monté og Sulky 4.55 700 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:56,84:56,8700
2LulleGry Bruun Sulky4:14,04:25,7780
3Steengaardens LunaIda Faxøe Enghave LauridsenSulky4:03,34:21,0800
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:04,7840
5Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,6980
6ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:10,61080
ROSALøb nr. 10 16:00 Både monté og Sulky 2.40 1100 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-5
1Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,41100
2DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,61140
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:33,71140
4DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:23,71220
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,71380
6Flickas PrideMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté-2:02,51440
7Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:02,01440
8Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,21:57,21500
9Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:43,21:48,11620
ORANGELøb nr. 11 16:20 Både monté og Sulky 3:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:52,02:52,0940
2Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,8980
3DisneyMagnus SkovsenSulky2:55,62:42,91000
4SiljeLykke JürgensenSulky2:41,72:41,71000
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:36,52:39,71020
6Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:39,21020
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:35,02:35,01040


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 7. november 2021Ponydag
søndag 3. oktober 2021Ponydag - FM i sulky
søndag 19. september 2021Ponydag - FM i monté
søndag 8. august 2021Ponydag med DM for ponyer
lørdag 7. august 2021Ponydag med DM for ponyer
søndag 4. juli 2021Ponydag - Finale forårsserie
lørdag 19. juni 2021Ponydag - Indledende forårsserie - stayer
tirsdag 15. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
torsdag 10. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
onsdag 26. maj 2021Prøveløb
søndag 16. maj 2021Ponydag - Indledende forårsserie - sprint
torsdag 6. maj 2021Prøve og rutineløbsdag.
søndag 11. april 2021Ponydag
søndag 14. marts 2021Ponydag
søndag 13. december 2020AFLYST grundet Covid-19
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012