Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG 2021

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2021

Se e.v.t. i stedet år: 2020
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben, indtil dags dato 2021-10-18 er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Camilla Germann Jensen (Bi)444
Victoria Melanie Fisker443
Adam Køhler441
Cecilie Germann Jensen (Bi)422
Sofie Quist (Ch)331
Noah Mathias Holse (Ch)322
Seppe Van Der Haegen301
Malou Bak Djervad221
Ida Faxøe Enghave Lauridsen221
Maddie Sophia Fellbæk Culbert (Ch)211
Molly Josefine Rasmussen211
Mads Steen Biering Petersen211
Mikkel Klitgaard Knudsen (Ch)201
Zidse-Marie Wedel201
Liva Lahrmer Snedker137
Mie Faxøe Enghave Lauridsen120
Ida Marie Absalonsen Heeris (Ch)112
Ella Løvstrup (Ch)111
Josefine Karin Skovsen111
Gry Bruun (Sk)110
Mathilde Caroline Kirkegård Kühnel (Sp)102
Matilde Drewsen (Ch)101
Signe Henriksen100
Mikkel Pedersen (Kv)100
Nikoline Drewsen (Ch)100
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)100
Victoria Lønborg Olsson (År)042
Nathalie K Hansen (Ch)030
Magnus Skovsen021
Nicolai Haagensen (Ch)020
Sofie Pihl (Kv)012
Emilia Eline Nielsen011
Isabella Jensen010
Mike Damberg (Ch)010
Emilie Selmann Børgesen (Kv)010
Mathilde Pedersen (Kv)010
Natasja Lisa Kousholt (Ch)002
Cia Mørk Christensen 002
Mille-Mi Rosenfeldt001
Silje Schmidt Andersen 001
Malou Barnkob Bro (Ch)001
Sofie Møller (Bi)001
Malou Celine Hammerich Nielsen001
Maria Møller (Bi)001
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz 000
Ella Gommesen000
Sara Sofie Berthelsen000
Lucas Kirk (Sk)000
Emilie Kamp Jensen (År)000
Oliver Kristoffersen000
Nikita Haugstrup000
Freya Mille Andersen (Lf)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Camilla Germann Jensen (Bi)210
Malou Celine Hammerich Nielsen210
Signe Henriksen124
Filuca Wermelin-Larsen (Ch)120
Gry Bruun (Sk)101
Signe Madsen (År)101
Nathalie K Hansen (Ch)100
Line Eg Jørgensen (Sk)011
Karina Bagge Hudtloff Nielsen (Lf)010
Mie Deichmann (Lf)001
Isabella Henriksen (År)000
Liva Degn (År)000
Kuske. Ungdomsløb sulky,
incl. autostart
Kusk navn1.2.3.
Sif Berggreen Larsen (Sk)100
Sofie Quist (Ch)010
Victoria Melanie Fisker001
Cecilie Germann Jensen (Bi)000
Cecilie Anov (Bi)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Pejnarve Ferry332
B.B.S Trogen (Ch)310
Candy231
Viktory (Bi)222
Beauty220
Finally (Ch)220
Tregaardes Cristiano211
Katriona M (Ch)211
We'can'do af Hjortholm211
Mormors P. Stjärna (Bi)211
Zingo205
Ushayrah (Ch)201
Axl Wee201
Granit II200
Maxzimus (Bi)200
Elwis141
Lyngholm's Jubii120
Sharifa M112
Anemone Af Veddinge111
Pejnarve Yankee111
Elviruss (Ch)111
Mormors Linde (Ch)111
Djam (Sk)110
Søndergårds Mika110
Tysse (Bi)110
Sunds Oboy (Sp)102
Zickat 101
Søren Riwal101
Amaya (Ch)101
Bentley Z (Bi)100
Farsøs Katie (Ch)100
Isilon Nirmë (Ch)100
Tip Top (Kv)100
Baron V D Japigweg (Ch)100
Toogoodtobetrue032
Isilon Alasse (Ch)030
Gubban (År)022
Obelix (År)020
Levinjo (Bi)012
H.G.Ariana (Ch)012
Disney011
Thybo's Loke011
Skott's Rally (Ch)011
Björn Mo (Ch)010
Fie (Kv)010
Fisen (Kv)010
Wonderful Winnie (Ch)010
Bailey (S) (Bi)010
Hedvig (Kv)010
Icemann (Kv)002
Gloria’s Cumulus (Ch)002
Olympia's Jesschiwa (Bi)002
Loverboy Brilliant001
Neith (Bi)001
Miss Magic (Ch)001
Arwen 001
Steengaardens Luna001
Prins Felix (Ch)001
Supreme Sonnyboy000
Star (Ch)000
Barnhoeve's Claire (Sk)000
Spirit (År)000
Frida Mørk000
Trolleby Melon (Ch)000
Filur (Bi)000
Movitz (Kv)000
Gwaihir Ax (Lf)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Don Hudson210
Eruss (Ch)200
Laban STR124
Elwis110
Léttir fra Højvang (År)101
Rain II (Lf)100
Djam (Sk)100
Mormors Turbo (Ch)020
Dråbe Rosendal (Lf)010
Tomtebo Fia (Sk)010
Tejas Pegasus (Sk)001
Hellestruplunds Faust (Lf)001
Brutus (Sk)001
Isaiah Gallaway (År)000
Opal (År)000