Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 5. juli 2020 Ponydag
GULLøb nr. 1 12:00 Både monté og Sulky 4.30 800 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Gentleman Amalie SandersSulky4:36,94:36,9800
2AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:56,8920
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:20,63:22,91060
4CandyAdam KøhlerSulky3:03,13:12,11120
5ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:08,41140
6BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:58,91200
7ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:45,21300
8Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:23,42:23,41500
BLÅLøb nr. 2 12:30 Både monté og Sulky 2.50 1300 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Anemone Af VeddingeCecilie SandersSulky2:47,12:49,71300
2Laban STRLykke JürgensenSulky2:42,32:44,21340
3Sharifa MAdam KøhlerSulky2:27,72:38,71400
4MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:34,12:34,11440
5Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:28,82:32,71440
6MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:08,01720
7FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,01720
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:07,91720
9NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:02,41800
RØDLøb nr. 3 13:00 Både monté og Sulky 4.30 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,91000
2AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:56,81140
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:20,63:22,91340
4CandyAmalie SandersSulky3:03,13:12,11400
5ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:08,41440
6BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:58,91500
GRØNLøb nr. 4 13:30 Prøveløb monté/Sulky 0 m. Frit handicapRekordGrundlagDistanceBem
1ViktoryCamilla Germann JensenPrøveløb pony sulky2:46,72:46,71080
2Laban STRKatrine Aastrup JakobsenRutineløb2:42,32:44,21100
HVIDLøb nr. 5 14:00 Både monté og Sulky 2.50 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Anemone Af VeddingeAdam KøhlerSulky2:47,12:49,71200
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:45,21240
3Sharifa MLykke JürgensenSulky2:27,72:38,71280
4MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:34,12:34,11320
5Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:28,82:32,71340
6Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:32,51340
7Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:23,61420
8Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:23,42:23,41420
9Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:09,61580
10MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:08,01600
11TysseCamilla Germann JensenMonté1:53,31:53,31800


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 27. november 2021JULEFRÆS
søndag 7. november 2021Ponydag
søndag 3. oktober 2021Ponydag - FM i sulky
søndag 26. september 2021AFLYST -Løbsdag med store heste.
søndag 19. september 2021Ponydag
onsdag 25. august 2021Prøve/rutineløb
fredag 20. august 2021
søndag 8. august 2021Ponydag med DM for ponyer
lørdag 7. august 2021Ponydag med DM for ponyer
søndag 4. juli 2021Ponydag - Finale forårsserie
lørdag 19. juni 2021Ponydag - Indledende forårsserie - stayer
tirsdag 15. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
torsdag 10. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
onsdag 26. maj 2021Prøveløb
søndag 16. maj 2021Ponydag - Indledende forårsserie - sprint
torsdag 6. maj 2021Prøve og rutineløbsdag.
søndag 11. april 2021Ponydag
søndag 14. marts 2021Ponydag
søndag 13. december 2020AFLYST grundet Covid-19
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012