Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato lørdag 7. august 2021 Ponydag med DM for ponyer
GULLøb nr. 1 12:00 Autostart sulky 1140 m. DM u 100cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Magnus Truelsen & Buch A/S. Præmie: Dækken & krans til vinder, roset og pokal til 1-5
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky3:03,63:04,21140
2Wonderful WinnieNicolai HaagensenAutostart sulky2:35,62:50,31140
3Gwaihir AxFreya Mille AndersenAutostart sulky-3:51,41140
4Baron V D JapigwegMaddie Sophia Fellbæk CulbertAutostart sulky3:31,23:27,21140
5Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:12,13:06,31140
6Farsøs KatieMatilde DrewsenAutostart sulky3:10,73:06,21140
7IcemannSofie PihlAutostart sulky3:07,03:03,11140
8Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:38,32:44,41140
BLÅLøb nr. 2 12:20 Autostart sulky 1640 m. DM u 130cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Riwal. Præmie: Dækken & krans til vinder, roset og pokal til 1-5
1TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:42,81:49,51640
2H.G.ArianaAdam KøhlerAutostart sulky2:00,22:05,91640
3Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky1:54,72:11,11640
4FinallySofie QuistAutostart sulky2:05,92:05,51640
5Isilon Alasse Nathalie K HansenAutostart sulky1:57,41:53,81640
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:06,62:00,91640
7B.B.S TrogenNoah Mathias HolseAutostart sulky1:55,82:03,21640
8NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:02,91640
9Tejas PegasusGry Bruun Autostart sulky2:03,82:08,31640
10Tomtebo FiaLine Eg JørgensenAutostart sulky1:58,82:10,21640
RØDLøb nr. 3 12:40 Autostart sulky 1140 m. DM u 115cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travtræner Michael Lønborg. Præmie: Dækken & krans til vinder, roset og pokal til 1-5
1We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenAutostart sulky-3:01,91140
2Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky2:52,42:54,51140
3HedvigEmilie Selmann BørgesenAutostart sulky2:42,02:30,51140
4Anemone Af VeddingeSara Sofie BerthelsenAutostart sulky2:42,82:42,41140
5AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:13,72:14,71140
6Hedens TabinaJulie PetasAutostart sulky2:59,42:55,21140
7Olympia's JesschiwaMaria MøllerAutostart sulky2:50,92:44,01140
8Trolleby MelonMikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky2:32,42:42,21140Udgået
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:43,81140
10Ravanelly SilverMalou Barnkob BroAutostart sulky2:26,32:36,71140
GRØNLøb nr. 4 13:00 Autostart monté 1640 m. DM monté u 148cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Racing Arena Aalborg. Præmie: Dækken & krans til vinder, roset og pokal til 1-5
1Hellestruplunds FaustMie DeichmannAutostart monté2:45,72:34,71640
2Léttir fra HøjvangSigne MadsenAutostart monté2:25,72:24,71640
3ErussFiluca Wermelin-LarsenAutostart monté2:52,72:38,91640
4OpalLiva DegnAutostart monté-2:45,11640
5Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenAutostart monté-2:41,61640
HVIDLøb nr. 5 13:20 Ungdomsløb Sulky auto 1640 m. Ungdoms DMRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Middelfart Sparekasse. Præmie: Dækken & krans til vinder, roset og pokal til 1-5
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenUngdomsløb Sulky auto1:59,11:58,81640
2OberonLuna SnitgaardUngdomsløb Sulky auto2:11,92:12,51640
3ElvirussSofie QuistUngdomsløb Sulky auto2:06,32:03,91640
4Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerUngdomsløb Sulky auto1:57,62:02,71640
5MaxzimusCecilie Germann JensenUngdomsløb Sulky auto2:01,62:03,21640
6Bambola SetElla LøvstrupUngdomsløb Sulky auto2:56,12:36,91640
7Bentley ZCecilie AnovUngdomsløb Sulky auto2:12,12:12,11640
BLÅLøb nr. 6 13:40 Autostart monté 1640 m. DM monté u 130cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Charlottenlund Ponytravklub. Præmie: Dækken & krans til vinder, roset og pokal til 1-5
1Rain IICamilla Germann JensenAutostart monté2:21,32:15,21640
2Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenAutostart monté-2:34,41640
3AkleiaNathalie K HansenAutostart monté2:44,52:44,71640
4Karamellen (S)Emily LindhardtAutostart monté-2:13,11640
5Tejas PegasusGry Bruun Autostart monté-2:20,21640
6Tomtebo FiaLine Eg JørgensenAutostart monté-2:22,11640
7Isaiah GallawayIsabella HenriksenAutostart monté3:03,12:52,91640
ROSALøb nr. 7 14:00 Sulky 4.39 1000 m. fortrinsret 3.15 eller langsommereRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Fyns Galopklub - Trænerforeningen Fyn. Præmie: Dækken til vinder - roset og pokal til 1-5
1Lyngholm's JubiiJosefine Karin SkovsenSulky4:23,34:38,71000
2ZorroIsabella HenriksenSulky3:48,04:05,51140
3Frida MørkCia Mørk Christensen Sulky3:46,84:01,91160
4Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:51,43:51,41200
5Miss Magic Malou Barnkob BroSulky3:25,23:27,81340
6Baron V D JapigwegMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:20,03:27,21340
7FieSofie PihlSulky3:16,83:18,61400
8SpiritCarl Kamp JensenSulky3:02,43:16,41420
LYS BLÅLøb nr. 8 14:20 Sulky 3.15 1100 m. Fortrinsret 2.40-3.15RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Fyens Væddeløbsforening. Præmie: Dækken til vinder - roset og pokal til 1-5
1ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:12,61120
2Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:11,13:11,51120
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:05,43:06,31160
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:03,63:04,21160
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:03,81160
6StarNatasja Lisa KousholtSulky3:01,33:02,21180
7We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky2:59,83:01,91180
8CandyMie Faxøe Enghave LauridsenSulky2:58,83:00,21200
9FilurSilje Schmidt Andersen Sulky2:58,12:58,61200
10LapariWilliam SvaneSulky2:49,82:49,81260Udgået
GRÅLøb nr. 9 14:40 Sulky 2.40 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Tøjsbo Ejendomsservice ApS. Præmie: Dækken til vinder - roset og pokal til 1-5
1Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:37,02:39,11200
2Bambola SetElla LøvstrupSulky2:36,72:36,91220
3Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:36,71220Udgået
4Allgunnens JaguarOliver Schmidt AndersenSulky2:33,22:34,81240
5Sharifa MCaia-Lucia Søholt Buchgraitz Sulky2:27,72:31,61260
6LevinjoCamilla Germann JensenSulky2:21,72:24,41320
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:21,91360
8Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:08,32:15,21420
9FinallySofie QuistSulky2:05,32:05,51520
BLÅLøb nr. 10 15:00 Monté 2.50 1100 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: CG Construction Group APS. Præmie: Dækken til vinder - roset og pokal til 1-5
1OpalLiva DegnMonté2:38,12:45,11140
2Laban STRSigne HenriksenMonté2:44,02:44,11140
3Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenMonté2:40,62:41,61160
4BrutusLine Eg JørgensenMonté2:37,42:39,01180
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:24,62:24,71300
6Don HudsonMalou Celine Hammerich NielsenMonté2:20,12:21,41320
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:55,81:57,71580
LILLALøb nr. 11 15:20 Sulky 3.15 1100 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Tømrerfirmaet MS Montage Aps. Præmie: Dækken til vinder - roset og pokal til 1-5
1GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky2:55,52:58,11200
2Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:55,21220
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:52,51240
4LapariWilliam SvaneSulky2:49,82:49,81260Udgået
5Prins FelixMatilde DrewsenSulky2:43,92:44,01300
6Olympia's JesschiwaSofie MøllerSulky2:43,02:44,01300
7Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:37,12:42,81320
8Trolleby MelonMikkel Klitgaard KnudsenSulky2:29,42:42,21320Udgået
SORTLøb nr. 12 15:40 Sulky 2.40 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Billund Ponytravklub - Skive Ponytravklub. Præmie: Dækken til vinder - roset og pokal til 1-5
1DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,12:15,31420
2Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:14,62:15,11420
3OberonLuna SnitgaardSulky2:11,62:12,51440
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:08,62:11,51460
5Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:11,11460
6H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:05,91520
7ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,91540


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 27. november 2021JULEFRÆS - der handicappes efter 8:2
søndag 7. november 2021Ponydag
søndag 3. oktober 2021Ponydag - FM i sulky
søndag 26. september 2021AFLYST -Løbsdag med store heste.
søndag 19. september 2021Ponydag
onsdag 25. august 2021Prøve/rutineløb
fredag 20. august 2021
søndag 8. august 2021Ponydag med DM for ponyer
lørdag 7. august 2021Ponydag med DM for ponyer
søndag 4. juli 2021Ponydag - Finale forårsserie
lørdag 19. juni 2021Ponydag - Indledende forårsserie - stayer
tirsdag 15. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
torsdag 10. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
onsdag 26. maj 2021Prøveløb
søndag 16. maj 2021Ponydag - Indledende forårsserie - sprint
torsdag 6. maj 2021Prøve og rutineløbsdag.
søndag 11. april 2021Ponydag
søndag 14. marts 2021Ponydag
søndag 13. december 2020AFLYST grundet Covid-19
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012