Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 21. juli 2019 Ponydag med LIGAFINALER
GULLøb nr. 1 12:00 Sulky 4.49 1000 m. BronzefinalenRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler. Præmie: Pokal, bånd, dækken til vinder, roset 1-5
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:49,01000
2Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,91040
3LucasNathalie K HansenSulky4:23,54:29,51080
4FiestaEmil Friis PedersenSulky4:09,54:10,81160
5Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky3:53,43:58,61220
6AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,31220
7Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:38,43:41,11300
8Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:36,81340
9Turbo TulleOskar Toft OlesenSulky3:31,43:34,11340
BLÅLøb nr. 2 12:20 Sulky 3.19 1100 m. SølvfinalenRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler. Præmie: Pokal, bånd, dækken til vinder, roset 1-5
1TitaniNathalie K HansenSulky3:14,73:19,51100
2CandySigne HenriksenSulky3:03,13:03,81200
3ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,41200
4ViktoryCamilla Germann JensenSulky3:02,63:02,61200
5Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:48,12:50,01280
6BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:47,71300
7Julius IILine G AndersenSulky2:45,82:46,61320
8PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,51320
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,81360
RØDLøb nr. 3 12.40 Sulky 2.43 1200 m. GuldfinalenRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler. Præmie: Pokal, bånd, dækken til vinder, roset 1-5
1Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,41200
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,21220
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,11220
4AkleiaNathalie K HansenSulky2:37,02:38,81240
5DjamGry Bruun Sulky2:30,82:34,11260
6ElwisOliver KristoffersenSulky2:17,02:27,41320
7DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,51340
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,21400
9Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,41400
10Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:18,51420
11MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:10,01500
12FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:08,61520
13Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,51660
GRØNLøb nr. 4 13:00 Monté 3.40 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,81000
2Fakla CalamusGry Bruun Monté3:47,53:40,01000
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:23,63:00,01220
4MadeleineEmilie J FriboMonté2:43,72:43,71340
5Shanti KMille-Marie Neerup JensenMonté2:37,22:40,21380
HVIDLøb nr. 5 13.20 Sulky 5:00 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1FiestaEmil Friis PedersenSulky4:09,54:10,81200
2Queen Thorunn Mina Ulvedal Arnarson Sulky4:01,14:01,11240
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,31260
4Turbo TulleOskar Toft OlesenSulky3:31,43:34,11400
5KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,91460
SORTLøb nr. 6 13:40 Ungdomsløb Sulky 3.32 1100 m. UngdomsfinalenRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler. Præmie: Pokal, bånd, dækken til vinder, roset 1-5
1RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:32,91100
2SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,11220
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,81320
4SiljeEmilie J FriboUngdomsløb Sulky2:40,32:44,21420
5Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:42,32:43,61420
6CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,81560
7GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:02,12:04,11880
LYS BRUNLøb nr. 7 14:00 Sulky 2.45 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-5
1PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,51200
2Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,11200
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,21240
4ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,81240
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,11240
6DjamGry Bruun Sulky2:30,82:34,11280
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,51300
8DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,51360
9Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:02,71620
LILLALøb nr. 8 14:15 Prøveløb monté/Sulky 4.36 860 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Gentleman Amalie SandersPrøveløb kusk sulky4:36,94:36,9860
2Steengaardens LunaAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky3:53,43:58,6920
3Musse MørkCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:20,01000
4Hellestruplunds GeenaCecilie AnovPrøveløb pony sulky2:33,72:36,81200
LYS GRØNLøb nr. 9 14:30 Sulky 3.26 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,61000
2KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,91000
3TitaniNathalie K HansenSulky3:14,73:19,51040
4CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:03,13:03,81120
5Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:59,83:00,61140
ROSALøb nr. 10 14.50 Ungdomsløb Sulky 4:01 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Queen Thorunn Mina Ulvedal Arnarson Ungdomsløb Sulky4:01,14:01,11000
2NicoCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:45,03:45,01080
3RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:32,91140
4SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,11260
5Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,81380
6SiljeKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:40,32:44,21460
ORANGELøb nr. 11 15:10 Monté 3.40 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,81100
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:23,63:00,01340
3AkleiaNathalie K HansenMonté2:51,22:51,01420
4MadeleineEmilie J FriboMonté2:43,72:43,71480
5DjamGry Bruun Monté2:39,52:40,11520
LYS BLÅLøb nr. 12 15.30 Sulky 3.10 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,41040
2Olympia's JesschiwaSofie MøllerSulky2:59,83:00,61060
3BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:47,71140
4Julius IILine G AndersenSulky2:45,82:46,61140
5Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:44,71160
6Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,11160
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,51260
8Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:28,81280
GRÅLøb nr. 13 15:50 Sulky 2.20 1400 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Pokal til vinder, roset 1-3
1Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:18,51420
2Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,91460
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,41520
4GaivaFie IpsenSulky2:02,12:04,11580
5NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,61580
6Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:02,71600


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 27. november 2021JULEFRÆS - der handicappes efter 8:2
søndag 7. november 2021Ponydag
søndag 3. oktober 2021Ponydag - FM i sulky
søndag 26. september 2021AFLYST -Løbsdag med store heste.
søndag 19. september 2021Ponydag
onsdag 25. august 2021Prøve/rutineløb
fredag 20. august 2021
søndag 8. august 2021Ponydag med DM for ponyer
lørdag 7. august 2021Ponydag med DM for ponyer
søndag 4. juli 2021Ponydag - Finale forårsserie
lørdag 19. juni 2021Ponydag - Indledende forårsserie - stayer
tirsdag 15. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
torsdag 10. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
onsdag 26. maj 2021Prøveløb
søndag 16. maj 2021Ponydag - Indledende forårsserie - sprint
torsdag 6. maj 2021Prøve og rutineløbsdag.
søndag 11. april 2021Ponydag
søndag 14. marts 2021Ponydag
søndag 13. december 2020AFLYST grundet Covid-19
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012