Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 18. august 2019 Ponydag med indl. LIGALØB
LYS BLÅUndervisning 13:00 Undervisningsløb sulky 3.58 600 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Steengaardens LunaCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:53,43:58,6600
2CandyAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky3:03,13:05,9760
GULLøb nr. 1 13:10 Sulky 2.40 1200 m. Guldliga indl. RekordGrundlagDistanceBem
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,01200
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,31200
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,11200
4SiljeEmilie J FriboSulky2:39,12:39,11200
5Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:38,71200
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:34,91240
7Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:31,51260
8CæsarMalou CordtSulky2:29,52:29,81280
9Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:59,21620
BLÅLøb nr. 2 13:30 Sulky 3.57 1100 m. Sølvliga indl. RekordGrundlagDistanceBem
1AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,31100
2CandyLykke JürgensenSulky3:03,13:05,91400
3ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,41420
4Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:47,12:47,61560
5Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:45,61580
RØDLøb nr. 3 13:50 Sulky 2.40 1200 m. Guldlige indl. 2RekordGrundlagDistanceBem
1ElwisAmalie SandersSulky2:17,02:27,41300
2DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,61300
3Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,41380
4Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,91440
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:08,61500
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:07,61500
7SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:03,51560
8Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:52,51700
GRØNLøb nr. 4 14:10 Monté 3.23 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Havnens gourmet.
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:23,63:23,61100
2Isilon NirmëMatilde DrewsenMonté4:49,43:20,01120
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:53,02:53,01300
4MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:43,72:43,71360
5Flickas PrideKamilla GilsgaardMonté2:01,72:01,41840
HVIDLøb nr. 5 14:30 Sulky 2.47 1100 m. Ungdomsliga indl. RekordGrundlagDistanceBem
1Anemone Af VeddingeMalou CordtUngdomsløb Sulky2:47,12:47,61100
2Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:42,32:44,21120
3SiljeEmilie J FriboUngdomsløb Sulky2:39,12:39,11160
4Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,81180
5CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,81220
6FinallyKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky2:18,72:18,71320
SORTLøb nr. 6 14:50 Sulky 3.57 1100 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Wurth danmark a/s.
1AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,31100
2ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,41420
3Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:45,61580
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,11580
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,31640
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:38,71640
LYS BRUNLøb nr. 7 15:10 Monté 3.23 1200 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Sønder nærå bageri.
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:23,63:23,61200
2Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:53,02:53,01400
3Laban STRSigne HenriksenMonté2:42,32:50,51420
4MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:43,72:43,71480
5DisneyMalou CordtMonté2:22,22:24,11700
6Flickas PrideKamilla GilsgaardMonté2:01,72:01,42000
LILLALøb nr. 8 15:30 Prøveløb monté/Sulky 3.35 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Isilon NirmëNikoline DrewsenPrøveløb pony sulky3:03,83:26,11040
2Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdPrøveløb pony monté-3:20,01080
3Musse MørkJasmin SørensenPrøveløb pony sulky-3:20,01080Udgået
4ElwisCamilla Germann JensenPrøveløb pony monté2:17,03:20,01080
5Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerPrøveløb pony sulky2:28,82:28,81440Udgået
LYS GRØNLøb nr. 9 15:50 Sulky 2.40 1300 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:44,11260
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,01300
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,11300
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,41500
5FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:09,61600
6MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:08,61620
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:07,61640
8Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:52,51840


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 7. november 2021Ponydag
søndag 3. oktober 2021Ponydag - FM i sulky
søndag 19. september 2021Ponydag - FM i monté
søndag 8. august 2021Ponydag med DM for ponyer
lørdag 7. august 2021Ponydag med DM for ponyer
søndag 4. juli 2021Ponydag - Finale forårsserie
lørdag 19. juni 2021Ponydag - Indledende forårsserie - stayer
tirsdag 15. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
torsdag 10. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
onsdag 26. maj 2021Prøveløb
søndag 16. maj 2021Ponydag - Indledende forårsserie - sprint
torsdag 6. maj 2021Prøve og rutineløbsdag.
søndag 11. april 2021Ponydag
søndag 14. marts 2021Ponydag
søndag 13. december 2020AFLYST grundet Covid-19
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012