Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 19. maj 2019 Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
GULLøb nr. 1 13.00 Sulky 2.45 1200 m. Guldliga u. 2.45RekordGrundlagDistanceBem
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:44,41200
2SiljeEmilie J FriboSulky2:41,72:43,91200
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,31220
4Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:40,51240
5Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:40,41240
6CæsarMalou CordtSulky2:32,02:33,31300
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:30,01320
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:21,72:21,71400
BLÅLøb nr. 2 13.20 Sulky 3.15 1100 m. Sølvliga 2.45-3.30RekordGrundlagDistanceBem
1H: G: Sven-ArneAmalie PihlSulky3:15,53:16,11100
2ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:11,01120
3CandyLykke JürgensenSulky3:03,13:03,71160
4Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,01180
5Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:51,92:54,11240
6Trolleby MelonNicolai HaagensenSulky2:29,42:53,41240
7Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:45,01300
8Laban STRSofia Støttrup NielsenSulky2:44,92:44,91300
RØDLøb nr. 3 13.40 Sulky 2.30 1200 m. Guldliga u. 2.45RekordGrundlagDistanceBem
1Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:30,21200Udgået
2ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:29,91200
3DisneyMagnus SkovsenSulky2:29,02:29,01200
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,51280
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:14,42:15,91320
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,21400
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,71420
8HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,01:59,41500
GRØNLøb nr. 4 14.00 Sulky 5:00 700 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:56,84:56,8700
2Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:51,2720
3Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:15,0820
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:01,2880
5ToogoodtobetrueAdam KøhlerSulky2:58,53:11,01100
6CandySimone Runa AsmussenSulky3:03,13:03,71140
HVIDLøb nr. 5 14.20 Ungdomsløb Sulky 3.15 1100 m. Ungdomsliga, frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
1H: G: Sven-ArneAmalie PihlUngdomsløb Sulky3:15,53:16,11100
2Anemone Af VeddingeMalou CordtUngdomsløb Sulky2:51,92:54,11240
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:44,91300
4SiljeFrederikke KirchhoffUngdomsløb Sulky2:41,72:43,91300
5CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:32,02:33,31400
SORTLøb nr. 6 14.40 Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,0980
2Trolleby MelonNicolai HaagensenSulky2:29,42:53,41040
3Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:45,01100
4Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:44,41100
5Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:40,51120
6Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,82:32,11180
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:30,01200
LYS BLÅLøb nr. 7 14.55 Prøveløb monté/Sulky 3:00 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenPrøveløb pony monté-3:00,01100
2MadeleineSimone Runa AsmussenPrøveløb pony monté2:58,82:58,81100
3Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadPrøveløb pony sulky2:42,02:44,71200
GRÅLøb nr. 8 15.10 Undervisningsløb sulky 5:00 600 m. Frit handicap RekordGrundlagDistanceBem
1Gentleman Amalie SandersUndervisningsløb sulky4:56,84:56,8600
2Steengaardens LunaAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky4:03,34:15,0700
LYS BRUNLøb nr. 9 15.20 Sulky 2.40 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Mormors Urban Ida Marie Absalonsen HeerisSulky2:40,42:40,41200
2Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,82:32,11260
3Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:30,21280Udgået
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:29,02:29,01280
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,51360
6MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:14,42:15,91420
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,71520
8HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,01:59,41600


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 7. november 2021Ponydag
søndag 3. oktober 2021Ponydag - FM i sulky
søndag 19. september 2021Ponydag - FM i monté
søndag 8. august 2021Ponydag med DM for ponyer
lørdag 7. august 2021Ponydag med DM for ponyer
søndag 4. juli 2021Ponydag - Finale forårsserie
lørdag 19. juni 2021Ponydag - Indledende forårsserie - stayer
tirsdag 15. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
torsdag 10. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
onsdag 26. maj 2021Prøveløb
søndag 16. maj 2021Ponydag - Indledende forårsserie - sprint
torsdag 6. maj 2021Prøve og rutineløbsdag.
søndag 11. april 2021Ponydag
søndag 14. marts 2021Ponydag
søndag 13. december 2020AFLYST grundet Covid-19
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012