Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 7. november 2021 Ponydag
GULLøb nr. 1 12:00 Både monté og Sulky 3:00 1100 m. Fortrinsret for ponyer 3:00 - 2:30RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: A9-flyt .
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,83:02,51080
2ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:58,23:02,31080
3CandyIsabella JensenSulky2:53,52:53,51140
4Anemone Af VeddingeCia Mørk Christensen Sulky2:39,62:39,61240
5Laban STRSigne HenriksenMonté2:38,02:38,01260
6Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:36,02:36,01260
7Zickat Mads Steen Biering PetersenSulky2:26,62:26,61360
8Don HudsonMalou Celine Hammerich NielsenMonté2:14,22:20,31420
9Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:08,42:08,41540
10NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:05,31580
11FinallySofie QuistSulky2:03,52:03,51600
BLÅLøb nr. 2 12:20 Både monté og Sulky 2.30 1300 m. Ponyer hurtigere end 2.30RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Refleks olieovne.
1Sharifa MZidse-Marie WedelSulky2:25,32:26,51340
2Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:23,42:23,41360
3ElwisAdam KøhlerSulky2:14,92:18,61400
4Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:12,81460
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:08,62:10,61500
6Herbert fra ÅstedetLiva DegnMonté2:07,62:07,61520
7SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:07,11540
8ElvirussSofie QuistSulky2:00,32:00,31620
9Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1:58,91:58,91640
RØDLøb nr. 3 12:40 Både monté og Sulky 3:00 900 m. Fortrinsret for ponyer 3:00 - 2:30RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Maleren.
1We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky2:59,83:16,3820
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:54,8920
3Thybo's LokeJosefine Karin SkovsenSulky2:54,22:54,2920
4Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky2:52,72:52,7940
5Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:51,9940Udgået
6BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:42,82:42,81000
7Laban STRSigne HenriksenMonté2:38,02:38,01020
8Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:36,02:36,01040
9FinallySofie QuistSulky2:03,52:03,51320
GRØNLøb nr. 4 13:00 Både monté og Sulky 4.10 800 m. Maiden/Licens - for kuske uden sejre i 2021 el. liRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Zingos ærespræmie .
1Supreme SonnyboyElla GommesenSulky4:15,24:10,0800
2Søren RiwalEmilia Eline NielsenSulky3:29,33:36,3920
3CandyCaia-Lucia Søholt Buchgraitz Sulky2:53,52:53,51160
4Anemone Af VeddingeSilje Schmidt Andersen Sulky2:39,62:39,61260
5Sharifa MMie Faxøe Enghave LauridsenSulky2:25,32:26,51360
HVIDLøb nr. 5 13:20 Både monté og Sulky 2.30 1000 m. Ponyer hurtigere end 2.30RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: A9-Lagerhotel.
1Zickat Mads Steen Biering PetersenSulky2:26,62:26,61020
2Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:23,42:23,41040
3ElwisAdam KøhlerSulky2:14,92:18,61080
4Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:12,81120
5Herbert fra ÅstedetLiva DegnMonté2:07,62:07,61180
6SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:07,11180
7NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:05,31200
8ElvirussSofie QuistSulky2:00,32:00,31240
9Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1:58,91:58,91260
SORTLøb nr. 6 13:40 Både monté og Sulky 4.10 900 m. Fortrinsret for ponyer 4:10 - 2:50RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Mormor Bak.
1Supreme SonnyboyElla GommesenSulky4:15,24:10,0900
2Søren RiwalMalou Bak DjervadSulky3:29,33:36,31040
3We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky2:59,83:16,31140
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,83:02,51240
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:54,81280
6Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky2:52,72:52,71300
7Don HudsonMalou Celine Hammerich NielsenMonté2:14,22:20,31600
8Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:08,42:08,41760


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 27. november 2021JULEFRÆS - der handicappes efter 8:2
søndag 7. november 2021Ponydag
torsdag 28. oktober 2021Prøve/rutineløb
søndag 3. oktober 2021Ponydag - FM i sulky
søndag 26. september 2021AFLYST -Løbsdag med store heste.
søndag 19. september 2021Ponydag
onsdag 25. august 2021Prøve/rutineløb
fredag 20. august 2021
søndag 8. august 2021Ponydag med DM for ponyer
lørdag 7. august 2021Ponydag med DM for ponyer
søndag 4. juli 2021Ponydag - Finale forårsserie
lørdag 19. juni 2021Ponydag - Indledende forårsserie - stayer
tirsdag 15. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
torsdag 10. juni 2021Prøve og rutineløbsdag
onsdag 26. maj 2021Prøveløb
søndag 16. maj 2021Ponydag - Indledende forårsserie - sprint
torsdag 6. maj 2021Prøve og rutineløbsdag.
søndag 11. april 2021Ponydag
søndag 14. marts 2021Ponydag
søndag 13. december 2020AFLYST grundet Covid-19
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 30. december 2017Nytårsraketten sponsoreret af Ovidio Saf
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012