Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Sydsjællands Ponytrav klub - SPT

Løbsdato lørdag 1. august 2020 SPT Cup 2020
GULLøb nr. 1 13.00 Sulky 4.23 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travshoppen.dk.
1Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:20,44:25,91000
3Cæsar ILærke Møller JørgensenSulky3:55,53:59,11100
4LucasAicha Louise NørregaardSulky3:45,23:47,61160
2Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,23:43,21180
5BillyTobias BirkSulky3:23,43:42,81180
GULLøb nr. 2 Sulky 3.45 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ponytravshop.dk.
6BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,13:45,71000
7StarNatasja Lisa KousholtSulky3:47,03:45,01000
8Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:38,01040
9FieSofie PihlSulky3:16,83:16,31140
10MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky3:04,73:04,71220
GULLøb nr. 3 Sulky 3.16 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travshoppen.dk.
11DolceTabea Anne MunkSulky3:18,03:16,81000
12Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:56,11040
13IcemannSofie PihlSulky2:56,83:05,91060
14JackiLaura Kofod BagerSulky3:06,53:04,81060
15Wonderful WinnieNicolai HaagensenSulky2:36,02:43,31100
GULLøb nr. 4 Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travshoppen.dk.
16FlamingoFrederik Beyer SmidtSulky3:00,53:00,51000
17MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,52:54,11040
18Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,31100
19HedvigSofie QuistSulky2:35,42:35,41140
20OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:14,81280
GULLøb nr. 5 Monté 3.33 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ponytravshop.dk.
1Østruplunds JasonMathea JönssonMonté3:35,33:33,31000
2Bailey DMie DeichmannMonté3:29,43:29,41020
3PusleJulie Sjøholm JensenMonté3:25,23:23,41040
4Miss LucyKatharina LeegaardMonté3:08,73:00,01180
5Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenMonté2:48,02:51,31240
6FiboXenia AnderssonMonté2:46,52:46,51280
GULLøb nr. 6 Sulky 4.55 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travshoppen.dk.
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:45,24:55,01000
4BillyTobias BirkSulky3:23,44:54,01000
5Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:20,44:26,01100
6Cæsar IFreia Møller JørgensenSulky3:55,53:55,01260
7StarNatasja Lisa KousholtSulky3:47,03:47,01300
GULLøb nr. 7 Sulky 3.59 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ponytravshop.dk.
1BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,13:59,01000
2Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:56,01020
3FieSofie PihlSulky3:16,83:55,01020
4MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky3:04,73:54,01020
3Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,23:40,01080
GULLøb nr. 8 Sulky 3.42 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travshoppen.dk.
1JackiLaura Kofod BagerSulky3:06,53:42,01000
2IcemannSofie PihlSulky2:56,83:40,01000
3DolceTabea Anne MunkSulky3:18,03:37,01020
4Wonderful WinnieNicolai HaagensenSulky2:36,03:35,01040
5MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:33,01040
GULLøb nr. 9 Sulky 3.25 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ponytravshop.dk.
20OberonLuna SnitgaardSulky2:13,13:25,01000
21HedvigSofie QuistSulky2:35,43:25,01000
12Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,83:19,01040
13FlamingoFrederik Beyer SmidtSulky3:00,53:00,01140
14Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:00,01140
GULLøb nr. 10 Monté 3.51 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travshoppen.dk.
1PusleJulie Sjøholm JensenMonté3:25,23:51,01000
2Miss LucyKatharina LeegaardMonté3:08,73:51,01000
3Østruplunds JasonMathea JönssonMonté3:35,33:46,01020
4Bailey DMie DeichmannMonté3:29,43:39,01060
5FiboXenia AnderssonMonté2:46,53:36,01060
6Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenMonté2:48,03:29,01100


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Sydsjællands Ponytrav klub - SPT.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
torsdag 21. oktober 2021Prøve/rutineløb
søndag 10. oktober 2021Derby
søndag 19. september 2021AFLYST
søndag 5. september 2021
søndag 22. august 2021AFLYST
søndag 1. august 2021AFLYST
søndag 11. juli 2021Aflyst
søndag 20. juni 2021
søndag 6. juni 2021
søndag 16. maj 2021
søndag 9. maj 2021Aflyst
søndag 18. april 2021
søndag 11. oktober 2020Løbsdag
søndag 27. september 2020Løbsdag Grand Prix
søndag 13. september 2020Løbsdag
søndag 30. august 2020Løbsdag
søndag 16. august 2020Løbsdag, Derbydag
lørdag 1. august 2020SPT Cup 2020
søndag 5. juli 2020Løbsdag, Sponsordag
søndag 14. juni 2020Løbsdag
søndag 13. oktober 2019Dagens sponsor: Lone Nielsen
søndag 29. september 2019Der kan ikke tilmeldes samme ekviage i begge Grand Prix løb inde for sammen kategori. Dagens sponsor
torsdag 26. september 2019Prøveløb
søndag 22. september 2019prøveløb
søndag 15. september 2019Dagens sponsor: Travtræner Nikolaj Andersen
søndag 1. september 2019Træningsløbs Dag: Dagens sponsor Bjarke Haagensen
søndag 18. august 2019derby
søndag 4. august 2019Sponsor for dagen : Fladså tømer og snedker, Startgebyr 20 kr. pr. start
lørdag 6. juli 2019Sponserdag
søndag 16. juni 2019
lørdag 18. maj 201940års Jubilæum
søndag 28. april 2019
søndag 14. april 2019
søndag 7. april 2019
lørdag 13. oktober 2018
søndag 30. september 2018Efterårsgrandprix
tirsdag 18. september 2018Prøveløb
søndag 16. september 2018
lørdag 1. september 2018
søndag 19. august 2018Derbydag
søndag 29. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018
lørdag 9. juni 2018
søndag 27. maj 2018
søndag 6. maj 2018
søndag 29. april 2018
tirsdag 24. april 2018
søndag 15. april 2018
søndag 8. april 2018Prøveløbsdag
søndag 15. oktober 2017Afviklet 15-10-2017
søndag 8. oktober 2017Xdata SPT
lørdag 15. juli 2017
lørdag 17. juni 2017
mandag 5. juni 2017
lørdag 20. maj 2017
lørdag 6. maj 2017
lørdag 22. april 2017
søndag 16. oktober 2016
lørdag 1. oktober 2016
lørdag 17. september 2016
fredag 16. september 2016
lørdag 20. august 2016
lørdag 23. juli 2016
lørdag 9. juli 2016
lørdag 11. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
lørdag 14. maj 2016
lørdag 30. april 2016
lørdag 16. april 2016
søndag 3. april 2016
søndag 25. oktober 2015
søndag 11. oktober 2015
søndag 27. september 2015
søndag 13. september 2015
søndag 23. august 2015
søndag 16. august 2015
søndag 19. juli 2015
søndag 5. juli 2015
søndag 21. juni 2015
tirsdag 2. juni 2015
søndag 24. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 26. april 2015
søndag 12. april 2015
søndag 23. november 2014
søndag 9. november 2014
lørdag 25. oktober 2014
søndag 19. oktober 2014
lørdag 13. september 2014Xdata CPK
søndag 7. september 2014
søndag 17. august 2014
lørdag 19. juli 2014
søndag 6. juli 2014
søndag 22. juni 2014
mandag 9. juni 2014
lørdag 24. maj 2014
lørdag 10. maj 2014
søndag 27. april 2014
søndag 13. april 2014
søndag 30. marts 2014
søndag 27. oktober 2013
søndag 13. oktober 2013
søndag 29. september 2013
søndag 15. september 2013
søndag 1. september 2013
søndag 18. august 2013
søndag 21. juli 2013
søndag 7. juli 2013
søndag 23. juni 2013
søndag 26. maj 2013
søndag 12. maj 2013
fredag 26. april 2013
søndag 14. april 2013
søndag 28. oktober 2012
søndag 14. oktober 2012
søndag 30. september 2012
søndag 16. september 2012
onsdag 12. september 2012
søndag 2. september 2012
søndag 19. august 2012
lørdag 7. juli 2012
søndag 24. juni 2012
søndag 27. maj 2012
søndag 13. maj 2012
søndag 29. april 2012
søndag 15. april 2012
søndag 1. april 2012
torsdag 20. oktober 2011
søndag 9. oktober 2011
søndag 18. september 2011
søndag 4. september 2011
torsdag 25. august 2011
søndag 21. august 2011
torsdag 4. august 2011
søndag 24. juli 2011
søndag 3. juli 2011
mandag 13. juni 2011
søndag 29. maj 2011
mandag 16. maj 2011
søndag 1. maj 2011
søndag 24. april 2011
søndag 17. april 2011
søndag 17. oktober 2010
søndag 22. august 2010
søndag 27. juni 2010
søndag 30. maj 2010
lørdag 17. oktober 2009
søndag 7. juni 2009
søndag 24. maj 2009
mandag 11. maj 2009
søndag 26. april 2009
søndag 5. oktober 2008
søndag 21. september 2008
fredag 29. juni 2007