Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 28. maj 2016
GULPrøveløb (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1FilurMaria MøllerPrøveløb pony sulky800
2MusseSara Sofie BerthelsenAutostart sulky1140
SORTLøb nr. 1 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
32SofusNoah Nickolai KirkegårdSulky0
38TrineSofie MøllerPrøveløb pony sulky820
28SambaMelissa N C VesterholmSulky860
5Mr BeatlesMelissa N C VesterholmSulky880
6Mr BeatlesMelissa N C VesterholmSulky980
30SiljaSelma S GrageSulky1000
39TrineSofie MøllerSulky1000
3Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky1020
31SofusNoah Nickolai KirkegårdAutostart monté1020
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky1040
34Søndervangs ZitaGabriella D KirkemannUndervisningsløb sulky1040
7MumrikEmily S. Bang PedersenSulky1080
13NiluNikita HaugstrupSulky1080
20PocahontasSofie H LangeMonté1100
21PocahontasSofie H LangeSulky1100
24Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky1100
27SambaMelissa N C VesterholmSulky1100
12NiluNikita HaugstrupSulky1120
29SiljaSelma S GrageSulky1120
9MusseSara Sofie BerthelsenAutostart sulky1140
17OpheliaThilde IpsenMonté1160
15OliverPhillip D Bang PedersenSulky1180
4Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky1200
37Titan TrotKlara Glerup BakSulky1220
40ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky1220
33SparklerSarah Bang PoulsenMonté1300
18Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1340
19Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1340
14OliverPhillip D Bang PedersenSulky1360
16OpheliaThilde IpsenMonté1360
11NeithCecilie Germann JensenSulky1380
22Rain IILaura Spuhr NielsenSulky1380
23Rain IILaura Spuhr NielsenSulky1380
26RødfræsenStine RasmussenSulky1380
10NeithCecilie Germann JensenSulky1420
36Titan TrotKlara Glerup BakSulky1420
35Tejas MorianRasmus E JensenSulky1480
25RødfræsenStine RasmussenSulky1620
1GaivaFie IpsenMonté1700
2Kålmans PoppisKamilla GilsgaardAutostart monté1780
RØDLøb nr. 2 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky760
3GoliathCecilie AnovSulky880
2CandyEmilie J FriboAutostart sulky1120
4Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky1120
5Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart monté1120
6Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky1120
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1620
LYS BRUNLøb nr. 3 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
6Kong ArthurChristian SejerSulky1060
2EnzoMadeline Josefine MyrupAutostart sulky1100
4Granit IIAdam KøhlerSulky1120
7ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky1120
1Eddie StarMalou CordtAutostart sulky1160
5Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky1240
3FudgeRasmus E JensenSulky1260
GULLøb nr. 4 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1EbbaCatrine PlejdrupSulky1360
2Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky1360
4Felix IISidsel Krog JustesenSulky1460
5Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1620
3Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1720
BLÅLøb nr. 5 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky1100
1AttilaStine RasmussenAutostart sulky1420
2Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1560
GRØNLøb nr. 6 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
2GoliathGunner SejerUndervisningsløb sulky700
1CandyMads Steen Biering PetersenUndervisningsløb sulky880
GRÅLøb nr. 7 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
4FilurMaria MøllerSulky920
2CandyEmilie J FriboAutostart sulky1060
3Eddie StarMalou CordtAutostart sulky1260
1AttilaStine RasmussenSulky1740
HVIDLøb nr. 8 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Kålmans PoppisKamilla GilsgaardAutostart monté1760
GULLøb nr. 9 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky1180
2Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1560
GULLøb nr. 10 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
7Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky900
8Kong ArthurChristian SejerSulky960
6Granit IIAdam KøhlerSulky1040
4FudgeRasmus E JensenSulky1080
1EbbaCatrine PlejdrupSulky1160
3Felix IISidsel Krog JustesenSulky1240
5GaivaFie IpsenMonté1440
2Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart sulky1540


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Billund Ponytravklub.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 30. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 10. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 5. september 2021Ponyløbsdag
lørdag 21. august 2021Ordinær storhesteløbsdag med efterfølgende ponyløb
søndag 1. august 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
søndag 27. juni 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
lørdag 8. maj 2021Ponyløbsdag
lørdag 17. april 2021Ponyløbsdag
søndag 6. december 2020Ponydag - Sidste løbsdag
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009