Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 24. juni 2017 DM i Monté & MINI Sprintermesteren
GRÅPrøveløb Prøveløb pony sulky 600 m. RekordGrundlagDistanceBem
1OliverPhillip D Bang PedersenPrøveløb pony sulky2:23,62:44,70
ORANGELøb nr. 1 Autostart monté 1800 m. DM u. 120 cmRekordGrundlagDistanceBem
1FudgeRasmus E JensenAutostart monté2:41,71800
2Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingAutostart monté2:27,71800
3PocahontasSofie H LangeAutostart monté3:06,81800
4MinnaCaroline Clifford LundenAutostart monté3:40,41800
BLÅLøb nr. 2 Autostart monté 1800 m. DM u. 128 cmRekordGrundlagDistanceBem
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart monté2:11,61800
2Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart monté2:13,91800
3PärloitoCatrine PlejdrupAutostart monté2:14,61800
4DjokoMia OlesenAutostart monté2:26,91800
5EnzoMadeline Josefine MyrupAutostart monté2:48,01800
6Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart monté3:06,31800
7CharmerKatrine PedersenAutostart monté2:05,21800
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,73:34,71020
2TrineMaria MøllerSulky3:35,53:40,81040
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,21040
4RöskvaCecilie AnovSulky3:29,63:29,61100
5FilurSofie MøllerSulky3:25,03:25,01120
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:24,61120
7NiluNikita HaugstrupSulky3:17,63:23,01120
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.10 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:04,61180
2TriltaJulie VesterlundSulky3:10,83:11,31200
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,82:58,81200
4Bentley ZCamilla Germann JensenSulky2:58,22:58,21200
5Anemone Af VeddingeEmilie J FriboSulky3:04,33:04,31240
6ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky3:03,03:03,01240
7Kong ArthurChristian SejerSulky2:54,22:54,91240
8NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:43,12:43,11320
9Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:47,11340
HVIDLøb nr. 5 Autostart monté 1800 m. DM u. 135 cmRekordGrundlagDistanceBem
1Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart monté1:42,91800
2PralinusKamilla GilsgaardAutostart monté1:49,81800
3Zlatan NickCaroline Juul SperlingAutostart monté1:58,61800
4NilsMia HalkjærAutostart monté2:15,91800
5Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmAutostart monté2:33,51800
SORTLøb nr. 6 Autostart monté 1800 m. DM u. 148 cmRekordGrundlagDistanceBem
1TazzmanienMichelle K HøstrupAutostart monté1:52,31800
2MiréMelissa N C VesterholmAutostart monté2:15,11800
3LisaCamilla SamsonAutostart monté2:53,21800
4BiankaMille-Marie Neerup JensenAutostart monté2:44,81800
5OpheliaThilde IpsenAutostart monté2:30,51800
6DisneyCamilla SvendsenAutostart monté2:22,21800
7Don HudsonMaja ChristensenAutostart monté2:31,41800
8Gregersmindes ElviraMalou CordtAutostart monté2:38,91800
9GaivaFie IpsenAutostart monté1:57,81800
10Grímur fra EngholmSofie H LangeAutostart monté2:29,71800
LYS BRUNLøb nr. 7 Monté 3.43 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,93:37,21200
2DixelineEmma Clifford LundenMonté3:51,43:51,41280
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:34,41280
4BullerSofie StamhusMonté2:54,52:54,51500
5JohnMatilde Due JensenMonté3:07,03:07,01520
LILLALøb nr. 8 Sulky 2.40 1300 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Eddie StarMille-Mi RosenfeldtSulky2:45,22:45,21260
2Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky2:43,62:49,21280
3Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky2:31,12:41,51280
4CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:40,21300
5Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky2:37,72:37,71320
6OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:37,71320
7Goodie BlueSelma S GrageSulky2:31,22:36,01340
8Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky2:30,62:31,51360
9Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:22,92:22,91440
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:17,42:18,51440
11Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,92:19,31480
GRØNLøb nr. 9 Sulky 3:05 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky3:02,43:02,41200
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:57,62:57,61220
3SiljaSelma S GrageSulky2:52,32:55,61280
4Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,71340
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:41,51380
6Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:36,62:36,61400
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:34,92:36,61420
8Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,61420
9KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,42:34,41440
RØDLøb nr. 10 Sulky 2.10 1400 m. RekordGrundlagDistanceBem
1PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:11,52:11,51380
2LucilMads VesterlundSulky2:09,12:09,11380
3NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,91420
4Karamellen (S)Christian SejerSulky1:52,52:00,31520
5RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:55,91:55,91520
6HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,71560
7TysseCecilie Germann JensenSulky1:47,01:49,41620
8Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:51,61680
ORANGELøb nr. 11 Monté 3.30 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:34,4900
2EnzoMadeline Josefine MyrupMonté2:48,02:48,01120
3BiankaMille-Marie Neerup JensenMonté2:44,82:44,81160
4OpheliaThilde IpsenMonté2:30,52:30,71260
5Gregersmindes ElviraMalou CordtMonté2:33,72:33,71280
6DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,22:25,41300
7PärloitoCatrine PlejdrupMonté2:11,62:11,61500
8CharmerKatrine PedersenMonté2:01,62:01,61640
9PralinusKamilla GilsgaardMonté1:49,81:49,81720
LYS BRUNLøb nr. 12 Sulky 3.43 1100 m. RekordGrundlagDistanceBem
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,73:34,71100
2TrineMaria MøllerSulky3:35,53:42,91120
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,21120
4RöskvaCecilie AnovSulky3:26,53:26,51180
5FilurSofie MøllerSulky3:25,03:25,01180
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:26,21200
7TriltaJulie VesterlundSulky3:10,83:13,21280
8Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky3:04,13:04,11340
9ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky3:03,03:03,01340
10Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:57,62:57,61340
11Bentley ZCamilla Germann JensenSulky2:50,22:50,21380
BLÅLøb nr. 13 Sulky 2.53 1100 m. RekordGrundlagDistanceBem
1SiljaSelma S GrageSulky2:52,32:58,01200
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:45,22:45,21260
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,71260
4Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky2:43,62:44,81280
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:41,51300
6OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:39,01320
7Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky2:37,72:37,71320
8Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:36,62:36,61320
9AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:34,92:36,61340
10Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,61340
GULLøb nr. 14 Sulky 2.35 1300 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Goodie BlueSelma S GrageSulky2:31,22:36,11300
2Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky2:30,62:31,51340
3Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:22,32:22,31400
4DjokoMia OlesenSulky2:21,02:23,21420
5LucilMads VesterlundSulky2:07,92:07,91540
6PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:07,61540
7Karamellen (S)Christian SejerSulky1:52,51:56,01680
8HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,71740
9RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,31:53,31740
10Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:51,61880
11TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:47,21900
BLÅLøb nr. 15 Monté 3.37 900 m. Monte MINI SprinterfinaleRekordGrundlagDistanceBem
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,93:37,2900
2PocahontasSofie H LangeMonté3:06,83:06,81040
3BullerSofie StamhusMonté2:54,52:54,51100
4LisaCamilla SamsonMonté2:50,52:50,51120
5FudgeRasmus E JensenMonté2:39,22:39,21220
6Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmMonté2:28,12:28,11280
7Don HudsonMaja ChristensenMonté2:31,42:34,01300
8NilsMia HalkjærMonté2:15,92:19,61380
9GaivaFie IpsenMonté1:57,82:06,71540
10Ernst RomeoKamilla GilsgaardMonté2:12,32:12,31620
11Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:06,52:06,51620
12Una fra SkovbogårdSelma S GrageMonté1:42,91:42,91780
RØDLøb nr. 16 Sulky 3.25 1000 m. MINI Sprintermester FinalenRekordGrundlagDistanceBem
1NiluNikita HaugstrupSulky3:17,63:21,21000
2Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:04,61100
3Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky3:01,33:01,31120
4Kong ArthurChristian SejerSulky2:53,62:53,61140
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,82:58,81140
6Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:47,11240
7NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:43,12:43,11260
8CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:38,41280
9Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:17,42:18,51460
10Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,92:15,01480
11NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,91660
12TysseCecilie Germann JensenSulky1:47,01:49,41880


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Billund Ponytravklub.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 31. oktober 20219. ponyløbsdag
søndag 10. oktober 20218. ponyløbsdag
søndag 5. september 20217. ponyløbsdag
søndag 1. august 20216. ponyløbsdag
søndag 27. juni 20215. ponyløbsdag
søndag 6. juni 20214. ponyløbsdag
søndag 9. maj 20213. ponyløbsdag
søndag 18. april 20212. ponyløbsdag
søndag 28. marts 20211. ponyløbsdag
søndag 6. december 2020Ponydag - Sidste løbsdag
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009