Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 3. december 2016
SORTLøb nr. 1 (ikke defineret) Ny rekord RekordGrundlagDistanceBem
2Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky780
4FilurSofie MøllerSulky900
5GoliathCecilie AnovSulky920
3ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky960
12SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté980
7ManseOliver JensenSulky1000
14TrineMaria MøllerSulky1000
15Turbo TulleSelma S GrageSulky1020
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky1120
1Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky1140
11Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky1200
10RalleyOliver KristoffersenSulky1280
9Olympia's JesschiwaMalou CordtSulky1300
6Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky1320
16Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1440
RØDLøb nr. 2 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
9Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté1060
6GarnisMaja K SøgaardMonté1080
10ZelmaKamma HøjlundMonté1160
3Don HudsonMaja ChristensenMonté1280
7OpheliaThilde IpsenMonté1320
4EbbaCatrine PlejdrupMonté1340
2ChiliJoanna AndersenMonté1360
1CharmerKatrine PedersenMonté1660
5GaivaFie IpsenMonté1720
8PralinusKamilla GilsgaardMonté1780
LYS BRUNLøb nr. 3 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
5LakridsMaja ChristensenSulky1200
7NiluNikita HaugstrupSulky1200
1Bella IIOskar Toft OlesenSulky1300
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky1300
6NannaMille-Marie Neerup JensenSulky1300
3JollyMads Steen Biering PetersenSulky1320
4Kong ArthurChristian SejerSulky1320
8RöskvaCecilie AnovSulky1320
9SiljaSelma S GrageSulky1320
GULLøb nr. 4 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
5EnzoMadeline Josefine MyrupSulky1200
7Granit IIAdam KøhlerSulky1200
9Julius IILine G AndersenSulky1200
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky1220
15ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky1220
11OliverPhillip D Bang PedersenSulky1240
13SparklerSarah Bang PoulsenSulky1260
2DjamMagnus NielsenSulky1280
8Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky1280
4Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky1320
6FudgeRasmus E JensenSulky1340
10Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky1360
14Titan TrotKlara Glerup BakSulky1360
1AttilaStine RasmussenSulky1600
BLÅLøb nr. 5 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
4OberonKatrine PedersenSulky1280
2Felix IISidsel Krog JustesenSulky1300
7Tejas MorianRasmus E JensenSulky1300
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1340
3NeithCamilla Germann JensenSulky1440
6RødfræsenStine RasmussenSulky1440
1Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1580
GRØNLøb nr. 6 (ikke defineret) Ny rekord RekordGrundlagDistanceBem
1Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardAutostart sulky1800
2RamidMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky1800
3TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1800
4Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart sulky1800
5Zlatan NickSara KristensenAutostart sulky1800
GRÅLøb nr. 7 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
2FilurIda Lyngholm BjerregravUndervisningsløb sulky660
3ManseJasmin Retz KristensenUndervisningsløb sulky740
4Søndervangs ZitaMikkeline Daniella Kirkegaard Kühnel Undervisningsløb sulky960
1Eddie StarMalou BakUndervisningsløb sulky1000
5ZingoSigne HenriksenUndervisningsløb sulky1020
HVIDLøb nr. 8 (ikke defineret) Ny rekord RekordGrundlagDistanceBem
1Anemone Af VeddingeMille-Mi RosenfeldtSulky900
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky900
11RöskvaCecilie AnovSulky920
7LakridsMaja ChristensenSulky940
9NiluNikita HaugstrupSulky940
10RalleyOliver KristoffersenSulky1000
3Bella IIOskar Toft OlesenSulky1020
6JollyMads Steen Biering PetersenSulky1040
5Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky1100
13ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky1120
12Titan TrotKlara Glerup BakSulky1240
2AttilaStine RasmussenSulky1460
4CharmerKatrine PedersenMonté1480
GULLøb nr. 9 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
5GoliathMaria MøllerSulky900
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky940
10SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté1060
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky1240
6Olympia's JesschiwaMalou CordtSulky1240
8SiljaSelma S GrageSulky1260
11ZelmaKamma HøjlundMonté1260
3Don HudsonMaja ChristensenMonté1380
7OpheliaThilde IpsenMonté1420
4FudgeRasmus E JensenSulky1480
12Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1560
GULLøb nr. 10 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
5Granit IIAdam KøhlerSulky1200
1DjamMagnus NielsenSulky1260
2Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky1300
6Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky1340
9Tejas MorianRasmus E JensenSulky1460
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1500
4GaivaFie IpsenMonté1680
3Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1720
8RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1720
GULLøb nr. 11 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky0
2EbbaCatrine PlejdrupMonté0
3FilurSofie MøllerSulky0
4GarnisMaja K SøgaardMonté0
5Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky0
6Kong ArthurChristian SejerSulky0
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky0
8ManseOliver JensenSulky0
9NannaMille-Marie Neerup JensenSulky0
10Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky0
12Turbo TulleSelma S GrageSulky0
GULLøb nr. 12 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1ChiliJoanna AndersenMonté0
2Eddie StarEmilie J FriboSulky0
3EnzoMadeline Josefine MyrupSulky0
4Julius IILine G AndersenSulky0
5NeithCamilla Germann JensenSulky0
6OberonKatrine PedersenSulky0
7OliverPhillip D Bang PedersenSulky0
8PralinusKamilla GilsgaardMonté0
9RødfræsenStine RasmussenSulky0
10SparklerSarah Bang PoulsenSulky0
11TysseCecilie Germann JensenSulky0


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Billund Ponytravklub.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 30. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 10. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 5. september 2021Ponyløbsdag
søndag 1. august 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
søndag 27. juni 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
lørdag 8. maj 2021Ponyløbsdag
lørdag 17. april 2021Ponyløbsdag
søndag 6. december 2020Ponydag - Sidste løbsdag
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009