Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Billund Ponytravklub

Løbsdato søndag 3. december 2017 Julefræs med BOS finale
SORTLøb nr. 1 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Oksegården.
3Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky840
6Bådsgårds BarcardiLucas KirkSulky840
10Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky840
4Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky860
7OlliEmil Friis PedersenSulky860
8Vangs BanditOliver JensenSulky920
2TrineMaria MøllerSulky960
9Pippi IISigurd Hvass JespersenSulky960
1FilurSofie MøllerSulky1060
5CandySeppe Van Der HaegenSulky1060
SORTLøb nr. 2 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: A9-Flyt.
2MaxxMaria MøllerSulky840
1MumrikEmily S. Bang PedersenSulky1020
6ManseOliver JensenSulky1020
7RöskvaCecilie AnovSulky1040
5NiluNikita HaugstrupSulky1100
8ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky1100
10ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky1140
11Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky1140
9Dixie IIMaia G. AndersenSulky1240
3Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky1380
4Bentley ZCamilla Germann JensenSulky1420
SORTLøb nr. 3 Sulky 3:00 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Team Djoko.
2Ripadals AstorKatrine PedersenSulky1260
4ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky1260
8Kong ArthurChristian SejerSulky1280
7Julius IILine G AndersenSulky1300
6Granit IIAdam KøhlerSulky1320
9Eddie StarMalou CordtSulky1320
10DjamMagnus NielsenSulky1380
1Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky1420
3EbbaCatrine PlejdrupSulky1420
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky1460
SORTLøb nr. 4 Sulky 2.24 1500 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Germann Jensen´s Familien .
5DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky1500
4Titan TrotKlara Glerup BakSulky1520
3Tejas MorianRasmus E JensenSulky1600
1Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1620
2OberonKatrine PedersenSulky1620
7NeithCamilla Germann JensenSulky1760
8Karamellen (S)Christian SejerSulky1860
9PärloitoCatrine PlejdrupSulky1900
6TysseCecilie Germann JensenSulky1980
SORTLøb nr. 5 Monté 3:00 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Bruno Bank´s Oliefyrsservice .
2Møgelholtgårds TrilleLiva DegnMonté960
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté1040
6Emmeros CelineCamilla Germann JensenMonté1200
7Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté1240
10Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté1260
8Don HudsonMaja ChristensenMonté1420
9Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté1480
5DisneyCamilla SvendsenMonté1500
4FudgeRasmus E JensenMonté1540
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1700
SORTLøb nr. 6 Undervisningsløb sulky 4:00 700 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Billund Pony Trav.
2GoliathArina PrylipkoUndervisningsløb sulky660
3TrineHelana Feltheim (ved at tage licens)Undervisningsløb sulky760
4LaibekSofie MøllerUndervisningsløb sulky760
1FilurJulie Rasmussen Undervisningsløb sulky820
SORTLøb nr. 7 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ansager Dyrehospital.
2Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky840
5MaxxMaria MøllerSulky840
7Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky840
9Bådsgårds BarcardiLucas KirkSulky840
3GoliathSofie MøllerSulky860
8Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky860
4CandyEmilie J FriboSulky1060
1Ripadals AstorKatrine PedersenSulky1260
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky1260
SORTLøb nr. 8 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Fyns Pony Trav- og Galopklub.
2Julius IILine G AndersenSulky1300
3Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky1380
5EbbaSigne ScherphofSulky1420
1MaxzimusCecilie Germann JensenSulky1460
7NeithCamilla Germann JensenSulky1760
4PärloitoCatrine PlejdrupSulky1900
6TysseOliver KristoffersenSulky1980
SORTLøb nr. 9 Monté 4:00 900 m. Monte FinaleRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Engholmgaard Aloe Vera.
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté1040
2Emmeros CelineCamilla Germann JensenMonté1200
3Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté1240
1Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté1480
4FudgeRasmus E JensenMonté1540
SORTLøb nr. 10 Både monté og Sulky 4:00 900 m. BOS Finale (2000-1000-500-250-RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Mange sponsorer.
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky1020
10ManseOliver JensenSulky1020
12RöskvaCecilie AnovSulky1040
9ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky1100
7ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky1140
4Granit IIAdam KøhlerSulky1320
6Don HudsonMaja ChristensenMonté1420
1DisneyCamilla SvendsenMonté1500
3DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky1500
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1620
11Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1700
2Karamellen (S)Christian SejerSulky1860
SORTLøb nr. 11 Undervisningsløb sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Billund Pony Trav.
2GoliathNatasja L Vindbjerg Pedersen (ved at tagUndervisningsløb sulky660
3TrinePhilip Mejer Undervisningsløb sulky760
1FilurThilde Ibsgaard Fjelsted Undervisningsløb sulky820
SORTLøb nr. 12 Sulky 4:00 900 m. Julefræs A-FinaleRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: KRAFFT.
6OlliEmil Friis PedersenSulky860
1Vangs BanditOliver JensenSulky920
9Pippi IISigurd Hvass JespersenSulky960
5NiluNikita HaugstrupSulky1100
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky1140
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky1240
12Kong ArthurChristian SejerSulky1280
4Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky1320
10Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky1420
8Titan TrotKlara Glerup BakSulky1520
7Tejas MorianRasmus E JensenSulky1600
11OberonKatrine PedersenSulky1620


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Billund Ponytravklub.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 31. oktober 20219. ponyløbsdag
søndag 10. oktober 20218. ponyløbsdag
søndag 5. september 20217. ponyløbsdag
søndag 1. august 20216. ponyløbsdag
søndag 27. juni 20215. ponyløbsdag
søndag 6. juni 20214. ponyløbsdag
søndag 9. maj 20213. ponyløbsdag
søndag 18. april 20212. ponyløbsdag
søndag 28. marts 20211. ponyløbsdag
søndag 6. december 2020Ponydag - Sidste løbsdag
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009