Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 12. december 2015
GUL (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1SillePernille M LassenSulky1400
SORTLøb nr. 1 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
12PepziEmil Friis PedersenSulky820
11PepziEmil Friis PedersenSulky860
2MumrikEmily S. Bang PedersenSulky980
24UffePernille M LassenSulky980
6NiluNikita HaugstrupSulky1000
22Turbo TulleAmalie DalbySulky1000
7NiluNikita HaugstrupSulky1060
21Turbo TulleSelma S GrageSulky1060
1MumrikEmily S. Bang PedersenSulky1080
16SurpriceDiana Holm JohansenSulky1080
23UffePernille M LassenSulky1080
15SurpriceDiana Holm JohansenSulky1140
20Titan TrotKlara Glerup BakSulky1200
10Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1280
14SparklerSarah Bang PoulsenSulky1300
3Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky1320
17Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky1320
13SparklerSarah Bang PoulsenSulky1340
18Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky1360
4Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky1400
26ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky1400
8OliverPhillip D Bang PedersenSulky1440
5NeithCecilie Germann JensenSulky1480
19Titan TrotKlara Glerup BakSulky1480
9OliverPhillip D Bang PedersenSulky1520
25VitaPernille M LassenSulky1920
RØDLøb nr. 2 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
6ViktorKamma HøjlundSulky960
7ViktorKamma HøjlundAutostart monté1000
1FrederikMaja ChristensenSulky1040
5MaxMagnus NielsenSulky1080
2Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky1100
3Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky1100
4Kong ArthurChristian SejerSulky1220
LYS BRUNLøb nr. 3 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
2FredeKamma HøjlundSulky860
4SiljaSelma S GrageSulky1040
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky1060
1CharmerKatrine PedersenSulky1840
GULLøb nr. 4 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1160
2Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1960
BLÅLøb nr. 5 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1CandyEmilie J FriboSulky1000
3Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky1000
4Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky1040
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky1120
5Kong ArthurChristian SejerSulky1120
6SiljaSelma S GrageSulky1140
7SillePernille M LassenSulky1500
GRØNLøb nr. 6 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
2Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky1180
1CharmerKatrine PedersenSulky1740
GRÅLøb nr. 7 (ikke defineret) gRekordGrundlagDistanceBem
3Julius IILine G AndersenSulky1280
2Granit IIOliver KristoffersenAutostart sulky1320
1Felix IISidsel Krog JustesenSulky1480
HVIDLøb nr. 8 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky1020
GULLøb nr. 9 (ikke defineret) Ny rekordRekordGrundlagDistanceBem
1FighterOliver KristoffersenSulky960
2FrederikMaja ChristensenSulky1000
3JollyMalou CordtAutostart sulky1000
4MaxMagnus NielsenSulky1020
GULLøb nr. 10 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
3Kong ArthurChristian SejerAutostart sulky1240
1Dixie IIMaia G. AndersenSulky1260
2Julius IILine G AndersenSulky1340
GULLøb nr. 11 (ikke defineret) RekordGrundlagDistanceBem
1DjamMagnus NielsenSulky1120
2Felix IISidsel Krog JustesenSulky1240
3HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1640
4Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1660


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Billund Ponytravklub.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 30. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 10. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 5. september 2021Ponyløbsdag
søndag 1. august 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
søndag 27. juni 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
lørdag 8. maj 2021Ponyløbsdag
lørdag 17. april 2021Ponyløbsdag
søndag 6. december 2020Ponydag - Sidste løbsdag
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009