Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 1. juni 2019 Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
LYS BLÅPrøveløb 12:45 Prøveløb monté/Sulky 4.20 800 m. Prøve/rutineRekordGrundlagDistanceBem
1NicoPhilip Mejer Prøveløb pony sulky-4:20,0800
2Queen Cecilie AnovPrøveløb pony sulky-4:20,0800
3KaroThilde Ibsgaard Fjelsted Prøveløb pony sulky-4:20,0800
4Olympia's JesschiwaSofie MøllerPrøveløb pony sulky3:00,83:02,11140
GULLøb nr. 1 13:00 Sulky 2.29 1200 m. GULD LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort 150-100-50
1ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:29,11200
2DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:21,41260
3Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,41260
4MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:13,82:14,11340
5FudgeRasmus E JensenSulky2:09,42:10,41380
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,21400Udgået
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,71420
8Karamellen (S)Ruben KristensenSulky1:52,52:01,41480
BLÅLøb nr. 2 13:20 Sulky 2.45 1200 m. GULD LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort 150-100-50
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,81200
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:43,51220
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,31220
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:41,01220
5Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,41240
6EbbaSigurd Hvass JespersenSulky2:32,72:39,51240
7DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,71280
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:21,72:22,71380
RØDLøb nr. 3 13:40 Sulky 3.42 1100 m. SØLV LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort 150-100-50
1Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:22,03:24,51200
2NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:20,21220
3ViktoryCamilla Germann JensenSulky3:15,73:15,71240
4ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:13,51260
5FilurMaria MøllerSulky3:07,93:09,41280
6CandyMalou CordtSulky3:03,13:03,71320
7Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:51,92:53,21400
8Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,51460
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,61500
10Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:42,51500
GRØNLøb nr. 4 14:00 Sulky 4.51 1000 m. BRONZE LIGA, Frit Handicap, fRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort 150-100-50
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:51,21000
2Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:41,91040
3BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:29,14:33,21060
4Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:07,71180
5AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:03,31200
6JasminLucas KirkSulky3:56,43:57,31220
7Frøken PippiFrederik FeldstedtSulky3:40,53:42,91300
8GoliathSofie MøllerSulky3:35,83:36,61340
9Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:31,43:33,51360
LYS BRUNLøb nr. 5 14:20 Monté 3:06 1200 m. FAST RIDERS JUNIOR, Frit handiRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort 150-100-50
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:06,41200
2DjamGry Bruun Monté2:39,52:39,81400
3EbbaSigurd Hvass JespersenMonté2:33,02:36,41420
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:32,32:33,61460
5Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:26,01520
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,21:59,51860Udgået
SORTLøb nr. 6 14:40 Ungdomsløb Sulky 3:03 1200 m. UNDGDOMS LIGA, Frit HandicapRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort 150-100-50
1CandyMalou CordtUngdomsløb Sulky3:03,13:03,71200
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:51,91280
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:46,61320
4SiljeJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:41,72:44,81340
5Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:40,52:41,01360
6Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,81420
LYS BRUNLøb nr. 7 15:00 Undervisningsløb sulky 3.36 700 m. For kuske i travskolerne, der RekordGrundlagDistanceBem
1GoliathSilke Vindbjerg Undervisningsløb sulky3:35,83:36,6700Udgået
2Pippi IIJulie GravesenUndervisningsløb sulky3:25,83:27,1740
3FilurSidsel Ibsgaard Fjelsted Undervisningsløb sulky3:07,93:09,4800
4Ljungens NinaSilvia ErichenUndervisningsløb sulky2:01,62:02,71240Udgået
LILLALøb nr. 8 15:20 Ungdomsløb Sulky 4:03 1000 m. Sulky/Mont. Frit handicapRekordGrundlagDistanceBem
1AskepotMolly Josefine RasmussenUngdomsløb Sulky3:57,64:03,31000
2Arwen Frederikke KirchhoffUngdomsløb monté-3:00,01360
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:46,61460
4SiljeJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:41,72:44,81480
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,81580
6Karamellen (S)Ruben KristensenUngdomsløb Sulky1:52,52:01,42000
LYS GRØNLøb nr. 9 15:40 Sulky 4:07 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistanceBem
1Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:07,71000
2JasminLucas KirkSulky3:56,43:57,31040
3Frøken PippiSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:40,53:42,91100
4Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:31,43:33,51160
5Felix SmithMathilde Foss VincentsSulky3:22,03:24,51200
6NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:20,21240
7ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:13,51280
8Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:51,92:53,21420
9Dixie IILine G AndersenSulky2:50,92:51,91440
10Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,81480
11Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:42,51520
ROSALøb nr. 10 16:00 Sulky 2.47 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistanceBem
1Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,51000
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,61020
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:43,51020
4Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,41040
5Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:22,92:23,41160
6DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:21,41180
7Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,41180
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,71320
9Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:01,41380
LYS BRUNLøb nr. 11 16:20 Monté 3:06 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistanceBem
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:06,41000
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:34,83:00,01040
3DjamGry Bruun Monté2:39,52:39,81160
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:32,32:33,61220
5Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:26,01280
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,21:59,51560Udgået


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Billund Ponytravklub.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 30. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 10. oktober 2021Ponyløbsdag
søndag 5. september 2021Ponyløbsdag
søndag 1. august 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
søndag 27. juni 2021Ponyløbsdag med NM forberedelsesløb (autostart for Kat A + B)
lørdag 8. maj 2021Ponyløbsdag
lørdag 17. april 2021Ponyløbsdag
søndag 6. december 2020Ponydag - Sidste løbsdag
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009