Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 12. september 2020 Royal Sulky Cup 2. indl. afdResultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.39 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen af 1909
3Miss Magic Matilde DrewsenSulky3:36,33:39,2 80012:50,0*3:32,5
2FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:49,2 76022:54,63:49,7
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:49,5 76033:00,23:57,1
5Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:20,73:20,7 88043:01,53:26,3
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,9 82053:08,33:49,6
ROSALøb nr. 2 Sulky 3:08 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen af 1909
5Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,03:01,3 82012:21,82:52,9
1Ushayrah Selma CurtisSulky3:14,63:16,3 76022:26,7*3:13,0
2Farsøs KatieMatilde DrewsenSulky3:03,93:13,2 78032:34,03:17,4 g
4H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:08,2 80042:34,63:13,3 g
3TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:08,4 80052:39,33:19,1 g
LYS BRUNLøb nr. 3 Sulky 2.54 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen af 1909
4Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:54,42:54,4 80012:25,33:01,6
7Ravanelly SilverMia Louise DahlquistSulky2:25,92:43,4 86022:26,22:50,0
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:55,8 80032:27,83:04,8
6Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,82:47,8 82042:30,93:04,0
1Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky2:54,52:57,5 78052:32,43:15,4
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,8 800Udgået
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:47,9 820Udgået
HVIDLøb nr. 4 Sulky 2.18 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen af 1909
3Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:27,1 76011:49,9*2:24,6 g
1AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,5 70021:55,72:45,3
2HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:32,9 72031:57,92:43,8
4FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,7 86041:58,62:17,9 g
6H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,71:57,7 94052:14,82:23,4
5HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,02:04,2 880 Disk-gim
LILLALøb nr. 5 Ungdomsløb Sulky 2.24 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen af 1909
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:43,82:43,9 106012:52,8*2:43,0
2OberonLuna SnitgaardUngdomsløb Sulky2:13,12:14,7 128022:54,12:16,0
3FudgeRasmus E JensenUngdomsløb Sulky2:06,12:07,8 136032:56,82:10,0 g
SORTLøb nr. 6 Sulky 2.25 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen af 1909
6Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:09,5 134012:42,82:01,5 g
1FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:49,2 76022:48,1*3:41,2
5AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,3 132032:56,02:13,3
4Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:25,82:25,8 120042:56,42:27,0
2MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky3:04,73:03,8 94052:58,53:09,9
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:01,8 96063:00,13:07,6
9Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,0 148073:01,42:02,6
8H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,71:57,7 148083:17,12:13,2
7ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,7 1420 Disk-gim
RØDLøb nr. 7 Sulky 3.13 1600 m. Ponyer U 110,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Mini Royal Sulky Cup præsenteret af Trænerforeningen af 1909
7Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,03:01,3 170014:48,02:49,4
2Miss Magic Matilde DrewsenSulky3:36,33:39,2 140024:56,4*3:31,7
5Ushayrah Selma CurtisSulky3:14,63:16,3 158035:02,0*3:11,1
8Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:57,5 174045:09,12:57,6
4Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:27,7 148055:09,93:29,4
11Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:40,12:40,1 192065:10,02:41,5 g
6Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:03,93:13,2 160075:10,23:13,9
10Ravanelly SilverMia Louise DahlquistSulky2:25,92:43,4 188085:11,02:45,4
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:49,5 134095:20,03:58,8
12HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:32,9 2020105:20,42:38,6
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,9 1440116:11,14:17,7
9Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,8 1760Udgået
GRÅLøb nr. 8 Sulky 2.48 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Trænerforeningen af 1909
2H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:08,2 178015:35,33:08,4
7Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,82:43,9 206025:38,22:44,2
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:20,73:20,7 168035:41,93:23,5
5Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:54,42:54,4 192055:42,42:58,3 g
4Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:55,8 192065:45,32:59,8
6Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,82:47,8 200075:48,52:54,3
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:08,1 261085:50,32:14,2
8AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,5 214095:57,52:47,1
3Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky2:54,52:57,5 190096:09,23:14,3 g
9FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,7 2590Disk
GULLøb nr. 9 Sulky 2.18 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Trænerforeningen af 1909
6Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:09,5 214014:21,72:02,3 g
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:27,1 188024:22,4*2:19,6
4B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:17,7 200034:25,72:12,9
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,11:58,8 232044:35,51:58,8
8ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,7 224054:35,62:03,0 g
5OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:14,7 204064:37,02:15,8
3Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:25,82:25,8 190074:41,52:28,2 g
10Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,0 236084:49,82:02,8
7FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:07,8 216094:53,32:15,8
1Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:47,9 1640Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011