Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 5. december 2020 Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finaleResultater
RØDLøb nr. 1 Sulky 2.33 2000 m. Handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Charlottelund Hesteejerforening
10FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:12,6 230014:57,82:09,5
8Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:33,4 200025:03,32:31,7
2H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:06,5 164035:03,43:05,0
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:53,82:53,8 176045:03,6*2:52,5 Bøde ureglementeret drivning
15Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,6 260055:06,81:58,0 g
11B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:11,0 234065:09,52:12,3
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:13,63:13,6 158075:09,53:15,9
13ElvirussNikoline DrewsenSulky2:02,72:04,5 246085:12,42:07,0
7Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:41,3 190095:12,82:44,6 g
6Mormors LindeSelma CurtisSulky2:43,52:43,5 1880105:16,82:48,5 g
4Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:48,32:48,3 1820115:18,22:54,8 g
9OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:12,9 2300125:18,72:18,6
14Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,11:58,8 2580135:30,92:08,3 g
5Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:45,92:45,9 1840 Disk-gim
12FinallySofie QuistSulky2:06,92:10,0 2360 Disk-gim
GULLøb nr. 2 Sulky 3.35 1400 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:43,9 134015:06,43:48,7
5StarFiluca Wermelin-LarsenSulky3:27,83:25,9 146025:09,83:32,2
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,8 140035:23,13:50,8
1Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:52,5 130045:23,24:08,6
4Miss Magic Liva Miller Sandahl SkovSulky3:30,03:30,0 144055:29,93:49,1
LYS BRUNLøb nr. 3 Sulky 3:08 1400 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
7Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:58,0 148014:28,43:01,4 g
5Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,93:05,9 142024:30,23:10,3 g
6MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:01,2 146034:30,43:05,2
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:15,0 134044:30,43:21,8 g
4Farsøs KatieMalou Barnkob BroSulky3:03,93:06,9 140054:31,73:14,1 g
1FieSofie PihlSulky3:16,83:18,9 132064:34,33:27,8
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:08,1 1400Udgået7 dage
HVIDLøb nr. 4 Sulky 2.37 1400 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:14,7 164013:41,22:14,9
2Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:51,3 128023:41,82:53,3
5Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:37,0 140033:42,52:38,9 g
6AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,1 140043:44,42:40,3
3Trolleby MelonMatilde DrewsenSulky2:29,42:48,5 130053:44,42:52,6
4Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:45,6 132063:47,92:52,7
1IcemannSofie PihlSulky2:56,82:59,0 122073:49,23:07,9
LILLALøb nr. 5 Sulky 2:00 1400 m. Frit handicap med middel Frit handicap med middeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
4Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:00,5 14001NCg
2Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:10,32:14,3 12602NC
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,8 14003NC
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:42,3 16404NC
1HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:34,6 10805NCg
GRÅLøb nr. 6 Sulky 3.35 800 m. Frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:43,9 76012:50,53:44,3 g
5StarFiluca Wermelin-LarsenSulky3:27,83:25,9 84022:52,4*3:25,2 g
4Miss Magic Liva Miller Sandahl SkovSulky3:30,03:30,0 82033:00,73:40,4
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,8 80043:02,03:47,5
1Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:52,5 74053:02,44:06,5
ROSALøb nr. 7 Sulky 3.19 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
1FieSofie PihlSulky3:16,83:18,9 80012:39,73:19,6
3Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:13,63:13,6 82022:40,13:15,2
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:15,0 82032:43,33:19,1
6H: G: Sven-ArneSelma CurtisSulky3:03,93:06,5 86042:45,23:12,1 g
7Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,93:05,9 86052:46,03:13,0 g
5Farsøs KatieMalou Barnkob BroSulky3:03,93:06,9 86062:47,43:14,7
4Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:08,1 840Udgået7 dage
SORTLøb nr. 8 Sulky 2.52 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:51,3 80012:16,72:50,9
4Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:53,82:53,8 80022:16,7*2:50,9
3Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:58,0 78032:21,93:01,9 g
7Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:48,32:48,3 82042:22,02:53,2
2IcemannSofie PihlSulky2:56,82:59,0 76052:24,23:09,7
1MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:01,2 76062:25,33:11,2
6Trolleby MelonMatilde DrewsenSulky2:29,42:48,5 82072:28,83:01,5
RØDLøb nr. 9 Sulky 2.41 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
6AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,1 82012:10,42:39,0
1Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:45,92:45,9 78022:10,82:47,7
3Mormors LindeSelma CurtisSulky2:43,52:43,5 78032:11,72:48,8 g
2Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:45,6 78042:15,42:53,6
4Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:41,3 80052:16,02:50,0
5Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:37,0 82062:16,52:46,5
GULLøb nr. 10 Sulky 2.19 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
3Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingSulky2:14,12:19,2 80011:52,22:20,3
5Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:10,32:14,3 82021:53,22:18,0
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:33,4 72031:54,52:39,0
6FinallySofie QuistSulky2:06,92:10,0 86041:55,12:13,8 g
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:14,7 82051:55,22:20,5
1HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:34,6 72061:58,62:44,7
LYS BRUNLøb nr. 11 Sulky 1.58 800 m. Frit handicap med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skimmelfri
1ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:04,5 76011:35,22:05,3
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,8 78021:38,12:05,8
6Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:42,3 92031:39,81:48,5
5Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,6 80041:40,02:05,0 g
3HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0 800Udgået7 dage
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,11:58,8 800Udgået7 dage

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 16. oktober 202119. løbsdag
lørdag 2. oktober 202118. løbsdag
lørdag 18. september 202117. løbsdag
lørdag 4. september 202116. løbsdag
lørdag 28. august 202115.. løbsdag - Derby Alike
fredag 20. august 2021Prøve/rutineløb
lørdag 14. august 202114. løbsdag
fredag 30. juli 202113. løbsdag
onsdag 28. juli 2021Prøve/rutineløb
lørdag 17. juli 202112. løbsdag
lørdag 26. juni 2021Prøve/rutineløb
lørdag 5. juni 20219. løbsdag
lørdag 29. maj 20218. løbsdag - DM for kuske, der handicappes efter 8:2
lørdag 1. maj 20215. løbsdag
søndag 25. april 2021Prøveløb
lørdag 17. april 20214. løbsdag
lørdag 3. april 20211 medhjælper pr kusk, Ved for mange tilmeldt trækkes der lod. Fortrinsvist hjemmbanekuske.
lørdag 5. december 2020Sæson afslutning samt Lille Royal Sulky Cup finale
lørdag 21. november 2020Løbsdag 13
lørdag 14. november 2020Royal Sulky Cup finaler
lørdag 24. oktober 2020Royal Sulky Cup 3. indl. afd.
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011