Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 29. juni 2013 Resultater
GUL (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Titan TrotKlara Glerup BakMonté 1600
SORTLøb nr. 1 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
39NilsMia HalkjærSulky 107012:17,72:08,7
42PralinusMaria AndersenMonté 160013:07,81:57,4
9Båtares GrimEmma JonassenSulky 107013:10,02:57,6
20Granit IICaroline Juul SperlingMonté 105013:19,53:10,0
32Lill SnyggenStine Juul MarkerMonté 160013:26,12:08,8
48VitaPernille M LassenAutostart monté 160013:26,72:09,2
21Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingAutostart monté 105013:28,23:18,3
15ErussMalou JensenMonté 113013:29,13:05,0
31Kålmans ShaggyMaria HansenSulky 105022:24,02:17,1
52Kålmans ShaggyMaria HansenSulky 105022:24,02:17,1
25Hesteklewa BlancheCamilla KaasMonté 105023:01,82:53,1
35MindyMorten MøllerMonté 105023:20,43:10,9
40NollerSabine MortensenMonté 160023:32,52:12,8
13Emmeros CelineOliver Juul SperlingMonté 105023:32,93:22,8
8Atlanta NyholmNanna NielsenMonté 160024:01,42:30,9
45TimonMorten MøllerMonté 160025:16,23:17,6
43PralinusRasmus HenriksenSulky 129032:30,41:56,6
7Atlanta NyholmNanna NielsenMonté 125033:12,52:34,0
10CocosIben EngholmAutostart monté 160033:15,22:02,0
18FelixMaria BlæsbjergSulky 105033:28,53:18,6
47Turbo TulleSelma S GrageMonté 105033:41,43:30,9
28Jerlitzes WilfredMelani stoltzMonté 160033:52,62:25,4
2AkleiaMichelle K HøstrupMonté 160035:17,13:18,2
12Donna AllaraCamilla KaasMonté 160037:13,94:31,2
33MicklasSara KristensenAutostart sulky 141042:31,91:47,7
5Angel Ditch Ana RosaKaroline Lind-ForsmarkMonté 131043:14,42:28,4
14EndelMaria AndersenSulky 123043:33,72:53,7
23Hellestruplunds FaustPernille RingvigMonté 133043:36,12:42,5
44SurpriceMille-Marie Neerup JensenAutostart monté 160046:22,93:59,3
41PettronellaCamilla Spuhr JensenMonté 149053:16,12:11,6
22Gransjöns KinderOliver Juul SperlingSulky 143053:33,82:29,5
1AkleiaMichelle K HøstrupMonté 119053:37,33:02,6
51AkleiaMichelle K HøstrupMonté 119053:37,33:02,6
3AladdinMichelle K HøstrupMonté 135063:24,12:31,2
50ÅkerMaria HansenMonté 160063:27,82:09,9
37Mosbækmindes DiorJonas HansenSulky 139064:29,83:14,1
26Hesteklewa BlancheCamilla KaasMonté 160064:45,32:58,3
38NilsMia HalkjærMonté 160073:43,82:19,9
11Donna AllaraCamilla KaasMonté 109073:48,13:29,3
34Midnight ExspressCamilla HolmegaardMonté 160075:11,73:14,8
29JoanMille-Marie Neerup JensenMonté 160085:22,43:21,5
24Hellestruplunds FaustPernille RingvigAutostart monté 160094:25,12:45,7
17FelixMaria BlæsbjergMonté 160095:23,23:22,0
16ErussMalou JensenAutostart monté 1600104:36,32:52,7
4AladdinMichelle K HøstrupMonté 1600
6Angel Ditch Ana RosaKaroline Lind-ForsmarkMonté 1600
19Gabriel GrossManja BerlenborgSulky 1110
27Jerlitzes WilfredMelani stoltzMonté 1310
30KäckStine Juul MarkerSulky 1330
36MiréMelissa N C VesterholmAutostart monté 1310
46Titan TrotKlara Glerup BakMonté 1600
49Øagergårds MetteJulie BerlenborgMonté 1600
LYS BRUNLøb nr. 3 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1TvebakKatrine PedersenSulky 109023:49,63:30,6
GRÅLøb nr. 7 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Vidunge KalleJonas HansenAutostart sulky 1270 Udg
GULLøb nr. 9 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1TysseCaroline WintherMonté 160023:11,01:59,4
GULLøb nr. 10 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1PettronellaCamilla Spuhr JensenMonté 160053:22,12:06,3
GULLøb nr. 11 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1MiréMelissa N C VesterholmAutostart monté 160044:07,22:34,5

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011