Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 4. maj 2019 DM for kuskeResultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.29 1000 m. Er meldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tarok Museets DM-kuske præsenteret af Trav Discount
9Bambola SetSofie QuistSulky2:41,22:53,9 120013:21,72:48,1
7CandyLaura Spuhr NielsenSulky3:04,13:11,2 110023:22,83:04,4
6Farsøs KatieNoah Mathias HolseSulky3:14,73:16,3 106033:23,4*3:11,9
8Anemone Af VeddingeNathalie K HansenSulky2:54,53:01,3 116043:24,42:56,2 g
3Felix SmithEmil Friis PedersenSulky3:26,43:29,9 100053:28,63:28,6
4Baron V D JapigwegFrederik S IversenSulky3:20,03:25,3 102063:35,23:31,0
2H: G. One DirectionSofie MøllerSulky3:53,83:54,5 90073:35,23:59,1
1FridaLiva Lahrmer SnedkerSulky3:46,83:56,9 88083:41,84:12,0
10Trolleby MelonLina R NielsenSulky2:29,42:53,4 120094:10,43:28,7
5H: G: Sven-ArneLine G AndersenSulky3:16,83:18,8 1060Opgav
BLÅLøb nr. 2 Sulky 2.35 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tarok Museet
7OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:21,1 110012:29,32:15,7
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:33,4 102022:29,72:26,8
2Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:34,72:35,1 100032:30,1*2:30,1 g
9Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingSulky2:14,12:18,2 112042:32,32:16,0 g
6AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:21,72:21,7 110052:38,12:23,7
5Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:26,5 106062:40,72:31,6
8Prins GNanna NielsenSulky2:13,72:19,5 112072:45,82:28,0 g
1Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,0 840Udgået
4Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:30,02:30,0 1040Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.18 1000 m. Er meldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tarok Museets DM-kuske præsenteret af Trav Discount
7Laban STRFrederik S IversenSulky2:52,92:52,9 114013:08,0*2:44,9 g
3Felix SmithNathalie K HansenSulky3:26,43:29,9 94023:09,9*3:22,0
2H: G. One DirectionSofie QuistSulky3:53,83:54,5 84033:10,5*3:46,8
5H: G: Sven-ArneLaura Spuhr NielsenSulky3:16,83:18,8 100043:15,5*3:15,5
4Baron V D JapigwegNoah Mathias HolseSulky3:20,03:25,3 96053:19,03:27,3
10BobbiLiva Lahrmer SnedkerSulky2:19,82:32,2 130063:24,12:37,0 g
9ZingoSofie MøllerSulky2:33,82:43,6 122073:25,72:48,6
8Dixie IIEmil Friis PedersenSulky2:51,22:52,1 116083:40,03:09,7
1FridaLina R NielsenSulky3:46,83:56,9 840Disk
6Båtares GrimLine G AndersenSulky2:29,42:53,3 1140Henvist til prøveløb
GRØNLøb nr. 4 Ungdomsløb Sulky 2.55 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tarok Museet
2OberonLuna SnitgaardUngdomsløb Sulky2:13,12:21,1 124012:47,72:15,2 g
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:55,32:55,3 100022:51,7*2:51,7
3Prins GNanna NielsenUngdomsløb Sulky2:13,72:19,5 1260Disk-gim
HVIDLøb nr. 5 Sulky 2.33 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tarok Museet
3Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:34,72:35,1 98012:30,2*2:33,3
2Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:55,32:55,3 88022:31,6*2:52,3
9Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,51:57,3 130032:33,51:58,1 g
4ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:33,4 100042:34,22:34,2 g
8Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,2 120052:35,12:09,3
1Thybo's LokeOliver KristoffersenSulky3:00,23:03,0 840Udgået
5Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:30,02:30,0 1020Disk
6Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:26,5 1040Disk
7Prins GNanna NielsenSulky2:13,72:19,5 1100Udgået
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.16 1000 m. Er meldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tarok Museets DM-kuske præsenteret af Trav Discount
3Anemone Af VeddingeEmil Friis PedersenSulky2:54,53:01,3 108013:05,7*2:51,9
2CandySofie MøllerSulky3:04,13:11,2 102023:06,8*3:03,1 g
7Laban STRLina R NielsenSulky2:52,92:52,9 114033:41,13:13,9
10BobbiNoah Mathias HolseSulky2:19,82:32,2 128043:14,72:32,1
4Bambola SetFrederik S IversenSulky2:41,22:53,9 112053:20,42:58,9
8Dixie IINathalie K HansenSulky2:51,22:52,1 114063:29,93:04,1
9ZingoLaura Spuhr NielsenSulky2:33,82:43,6 120073:33,42:57,8
5Trolleby MelonLine G AndersenSulky2:29,42:53,4 114083:42,33:15,0
1Farsøs KatieLiva Lahrmer SnedkerSulky3:14,73:16,3 1000Disk
6Båtares GrimSofie QuistSulky2:29,42:53,3 1140Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011