Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 1. august 2015 Resultater
GUL (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
0UR KåreTootsie Joy SommerSulky 101012:53,12:51,4 Xdata LFPT
0UR KåreTootsie Joy SommerSulky 160034:19,42:42,1 Xdata LFPT
1MindyMorten MøllerSulky 101042:57,52:55,7
SORTLøb nr. 1 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
34VitaPernille M LassenSulky 160012:44,01:42,5
30U R KåreTootsie Joy SommerSulky 101012:53,12:51,4
3Granit IIOliver Juul SperlingSulky 105012:56,12:47,7
18PralinusRasmus HenriksenSulky 160012:56,31:50,2
32UffeRasmus M LassenSulky 115014:03,63:31,8
10Mormors DunisMaria AndersenSulky 176014:04,32:18,8
36ZingoKristian OlsenSulky 105022:41,52:33,8
24TazzmanienFilippa G IversenSulky 160022:49,01:45,6
23RalleySabine MortensenSulky 95022:55,63:04,8
5KäckLaura Spuhr NielsenAutostart sulky 105023:00,52:51,9
22RalleySabine MortensenSulky 105023:18,03:08,6
21Rain IILaura Spuhr NielsenSulky 160023:27,82:09,9
28TysseSara KristensenAutostart sulky 160032:59,71:52,3
35VitaPernille M LassenSulky 208033:23,21:37,7
29U R KåreTootsie Joy SommerSulky 160034:19,42:42,1
33Vidunge KalleJonas HansenSulky 105042:46,22:38,3
1ÅkerHansen JonasAutostart sulky 160043:12,62:00,4
2FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky 105043:19,73:10,2
27TvebakDiana Holm JohansenSulky 101043:36,63:34,5
16NittanyMaise FischerSulky 95052:45,32:54,0
25TazzmanienFilippa G IversenSulky 188053:28,91:51,1
8MiréMelissa N C VesterholmSulky 160053:43,02:19,4
12NaiaJohanne AndersenSulky 160054:18,22:41,4
38NaiaJoanna AndersenSulky 160054:18,22:41,4
14NeithCecilie Germann JensenSulky 168063:30,82:05,5
26TvebakDiana Holm JohansenSulky 105063:41,93:31,3
11MusseMadeline Josefine MyrupSulky 123064:11,73:24,6
15NittanyStephanie Valentin Brøndby PedersenSulky 160064:43,22:57,0
39NittanyStephanie V. B. PedersenSulky 160064:43,22:57,0
9MiréMelissa N C VesterholmSulky 168073:54,42:19,5
6Lukas IIMille-Marie Neerup JensenSulky 105074:06,13:54,4
20Prins IIMelissa N C VesterholmSulky 113083:42,03:16,5
1BillyWilliam Clifford LundenAutostart sulky 105084:06,03:54,3
7Lukas JunkerCaroline JensenSulky 105094:10,73:58,8
37ZingoOliver KristoffersenAutostart sulky 162094:16,82:38,5
4IcemannBenjamin Luca LebeckSulky 1050
13NaiaJohanne AndersenSulky 970
17Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky 1720
19PralinusRasmus HenriksenSulky 1880 Diskg
31UffeRasmus M LassenSulky 1050
RØDLøb nr. 2 (ikke defineret) NY REKORDRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
14VedorAija AndersenSulky 105013:27,13:17,2
5MusseMadeline Josefine MyrupSulky 105023:30,73:20,7
9Pingo PanTessa Klemann FlindtSulky 97032:55,73:01,1
11RamidMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky 160033:28,32:10,2
1CandyLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky 105033:32,33:22,2 NY REKORD
13Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky 180043:25,41:54,1
3FighterOliver KristoffersenSulky 105044:01,93:50,4
10PärloitoJonas HansenAutostart sulky 160053:06,91:56,8
12Tejas MorianRasmus E JensenSulky 160053:54,92:26,8
2DaisyOliva Marie MunkAutostart sulky 105054:05,03:53,3
7NilsMia HalkjærSulky 188063:52,42:03,6
8OberonKatrine PedersenSulky 180064:10,72:19,3
4GoliathVictoria Melanie FiskerSulky 105064:58,54:44,3
6Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky 95082:54,13:03,3
LYS BRUNLøb nr. 3 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Gransjöns KinderOliver Juul SperlingAutostart sulky 105012:28,22:21,1
5Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky 105032:42,12:34,4
9SiggeElisabeth JørgensenSulky 105043:23,63:13,9
1AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky 105052:54,62:46,3
6Prins IISelma S GrageSulky 105053:28,03:18,1
7Rain IILaura Spuhr NielsenAutostart sulky 174053:52,12:13,4
8Seist JuoniMaria Næsby PedersenSulky 97062:45,42:50,5
3DeborahBenjamin Luca LebeckAutostart sulky 105063:07,52:58,6
2BamseWilliam Clifford LundenAutostart sulky 105073:29,93:19,9
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky 170074:11,12:27,7
GULLøb nr. 4 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3EnzoMadeline Josefine MyrupSulky 105013:16,93:07,5
8Ripedals BossChristian NissenSulky 176013:48,12:09,6
7Prins GMarc JensenSulky 172033:50,52:14,0
4FieElias LebeckSulky 105053:27,13:17,2
5MilleKiki Anemone Kopperup JensenSulky 105063:27,73:17,8
6Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky 160064:36,82:53,0
1DixelineMaria Næsby PedersenAutostart sulky 105073:51,53:40,5
9Titan TrotIben EngholmSulky 160074:09,12:35,7
10Turbo TulleSelma S GrageSulky 105083:53,83:42,7
2EmmaKaroline Lind-ForsmarkSulky 1050
11Turbo TulleSelma S GrageSulky 1130
BLÅLøb nr. 5 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Atlanta NyholmChristian NissenAutostart sulky 160024:02,22:31,4
5NollerSabine MortensenSulky 160033:18,92:04,3
6Pingo PanTessa Klemann FlindtSulky 105033:20,03:10,5
3CæsarJasmin SørensenAutostart sulky 160034:05,32:33,3
7RamidMille-Marie Neerup JensenSulky 174043:51,42:13,0
9VedorAija AndersenSulky 125054:11,13:20,9
4NilsMia HalkjærSulky 160063:12,82:00,5
8SiggeElisabeth JørgensenSulky 109063:37,33:19,4
2CirkelineMaria BlæsbjergAutostart sulky 160074:47,22:59,5
GRØNLøb nr. 6 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Ripedals BossChristian NissenAutostart sulky 160013:25,82:08,6
6Prins GMarc JensenSulky 160013:49,32:23,3
2ElvirussLiva AndersenAutostart sulky 160014:16,62:40,4 NY REKORD
3Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky 160024:18,62:41,6
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenAutostart sulky 160054:34,72:51,7
4FidellOliver PiersonSulky 160074:37,32:53,3
5OberonKatrine PedersenSulky 160083:41,92:18,7
8Slätt La MindyNicklas Roed JeppesenSulky 186084:03,52:10,9
GRÅLøb nr. 7 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4MicklasSara KristensenAutostart sulky 160012:58,91:51,8
2HS Didi Li PomRasmus M LassenAutostart sulky 160023:01,31:53,3
3Lill SnyggenStine Juul MarkerSulky 160033:02,21:53,9
1Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky 160043:05,41:55,9
HVIDLøb nr. 8 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4MindyMorten MøllerSulky 105033:05,32:56,5
5Seist JuoniMaria Næsby PedersenSulky 160034:19,42:42,1
3DjokoNicolaj Holt-KristensenAutostart sulky 160043:53,42:25,9
2Båtares GrimEmma JonassenAutostart sulky 160064:08,62:35,4
6Slätt La MindyNicklas Roed JeppesenSulky 160073:16,02:02,5
1Bright EyesAija AndersenAutostart sulky 160084:09,92:36,2
GULLøb nr. 9 (ikke defineret) NY REKORDRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5NollerSabine MortensenSulky 160013:08,21:57,6
4Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky 160053:12,62:00,4 R
3Gabriel GrossManja BerlenborgSulky 160073:30,92:11,8
6Titan TrotIben EngholmSulky 168084:15,02:31,8
2ErussMalou OliviaSulky 160094:07,52:34,7
1EigilStephanie Valentin Brøndby PedersenAutostart sulky 1600104:43,42:57,1 NY REKORD
7EigilStephanie V. B. PedersenAutostart sulky 1600104:43,42:57,1 NY REKORD
GULLøb nr. 10 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1AladdinClara Vedelsparre BerlinAutostart sulky 160043:33,12:13,2
2Mormors DunisMaria AndersenSulky 160083:45,92:21,2
GULLøb nr. 11 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
9Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky 160022:57,81:51,1
1BillyMorten MøllerSulky 109024:06,23:45,9
4FighterOliver KristoffersenSulky 107034:07,83:51,6
3DaisyMichelle K HøstrupSulky 115044:10,23:37,6
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky 160044:17,32:40,8
7NeithCecilie Germann JensenSulky 160063:08,31:57,7
6Lukas JunkerCaroline JensenSulky 103074:12,74:05,3
5GoliathVictoria Melanie FiskerSulky 95084:15,94:29,4
2CandySara Sofie BerthelsenSulky 121094:20,83:35,5
GULLøb nr. 12 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4EnzoMadeline Josefine MyrupSulky 113013:32,63:08,1
7Lukas IIMorten MøllerSulky 95023:33,63:44,8
8MilleKiki Anemone Kopperup JensenSulky 107033:36,23:22,1
6FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky 113053:37,33:12,3
5FieElias LebeckSulky 109073:38,83:20,7
1BamseWilliam Clifford LundenSulky 107093:47,73:32,8
2DixelineMaria Næsby PedersenSulky 1030103:47,83:41,2
3EmmaKaroline Lind-ForsmarkSulky 1050
GULLøb nr. 13 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6IcemannEmilie LarsenSulky 99052:58,23:00,0
1CirkelineMaria BlæsbjergSulky 99062:58,43:00,2
3Eddie StarMalou CordtSulky 105072:59,72:51,1
2DeborahBenjamin Luca LebeckSulky 101083:00,42:58,6
5FidellOliver PiersonSulky 105093:04,92:56,1
4EigilMaise FischerSulky 1050103:05,02:56,2 NY REKORD
GULLøb nr. 14 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky 97012:35,42:40,2
2ElvirussLiva AndersenSulky 99022:35,72:37,3 NY REKORD
6KäckStine Juul MarkerSulky 97032:42,12:47,1
4ErussMalou OliviaSulky 103042:43,02:38,3
5Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky 103072:47,32:42,4
1AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky 950
GULLøb nr. 15 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Bright EyesAija AndersenSulky 164024:04,42:29,0 NY REKORD
1Atlanta NyholmChristian NissenSulky 164034:05,22:29,5
4CæsarJasmin SørensenSulky 162044:07,42:32,7
3Båtares GrimEmma JonassenSulky 160054:08,22:35,1
GULLøb nr. 16 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1AladdinClara Vedelsparre BerlinSulky 170023:49,02:14,7
2DjokoNicolaj Holt-KristensenSulky 1600
3Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky 1960
GULLøb nr. 17 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Lill SnyggenStine Juul MarkerSulky 174023:17,01:53,2
2HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky 176073:33,82:01,5
1Gabriel GrossManja BerlenborgSulky 1600
3Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky 1660 Ny rekord

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011