Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 21. september 2019 Ligaløb 15. løbsdag på LundenResultater
GRÅPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 1040 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
1Mazarin V JNoah Mathias HolsePrøveløb monté/Sulky2:03,42:05,1 10402:27,22:21,5Godkendt pony
2Bambola SetSelma CurtisPrøveløb monté/Sulky2:41,22:52,7 10603:20,03:08,7Godkendt pony og rytter
GULLøb nr. 1 Ungdomsløb Sulky 3:02 1040 m. Frit hcp med middel distance 1040 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
1MilleKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:07,83:32,4 90013:00,93:21,0
3FlamingoCoco Klokkeblomst JensenUngdomsløb Sulky3:02,93:01,7 104023:09,2*3:01,9 g
4SoolaimaMille-Marie Neerup JensenUngdomsløb Sulky2:01,02:03,5 154033:21,62:10,9
2H: G: Sven-ArneJuliane IngdamUngdomsløb Sulky3:03,93:05,2 1020 Disk-gim
ROSALøb nr. 2 Sulky 4:01 1040 m. Liga Bronze 3:30+ med middel distance 1040 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
3LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 104014:15,44:05,6
6Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:30,3 120024:15,93:33,3
1FisenMathilde PedersenSulky4:17,14:10,5 100034:17,14:17,1
2FridaMike DambergSulky3:46,84:03,9 102044:17,84:12,7
5Musse MørkLaurits LønstrupSulky4:06,23:40,0 114054:26,2*3:53,5
4H: G. One DirectionEmilie Austin MunkholmSulky3:45,43:46,1 110064:55,94:29,0
RØDLøb nr. 3 Sulky 3:03 1040 m. Liga Sølv 2:45 - 3:30 med middel distance 1040 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
1Sakina MSelma CurtisSulky3:18,63:18,6 96013:05,0*3:12,7
4Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,2 104023:10,23:02,9
5FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky3:02,93:01,7 104033:10,83:03,5
6Katriona MNoah Mathias HolseSulky2:56,82:56,8 108043:11,32:57,1
2Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:10,03:10,5 100053:12,63:12,6 g
3H: G: Sven-ArneSofie QuistSulky3:03,93:05,2 102063:14,83:11,0 g
7Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:48,9 112073:43,03:19,1
LYS BRUNLøb nr. 4 Sulky 2.20 1600 m. Liga Guld 2:45 og bedre med middel distance 1600 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:32,4 146013:38,92:29,9
3Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:30,12:31,9 148023:41,9*2:29,9 g
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,2 160033:45,22:20,8 g
1AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:33,5 146043:49,62:37,3
5ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:08,4 174053:50,22:12,3 g
HVIDLøb nr. 5 Sulky 4:01 1040 m. Frit hcp med middel distance 1040 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
3LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 104014:16,84:06,9
2FridaMathilde DrescherSulky3:46,84:03,9 102024:17,84:12,7
1FisenMathilde PedersenSulky4:17,14:10,5 100034:21,24:21,2
5Musse MørkLaurits LønstrupSulky4:06,23:40,0 114044:21,4*3:49,3
4H: G. One DirectionEmilie Austin MunkholmSulky3:45,43:46,1 110054:31,94:07,2
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.10 1040 m. Frit hcp med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
2Sakina MSelma CurtisSulky3:18,63:18,6 100013:09,1*3:09,1
3Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:10,03:10,5 104023:11,3*3:03,9 g
4Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,2 108033:15,53:01,0
5Katriona MNoah Mathias HolseSulky2:56,82:56,8 112043:16,0*2:55,0
1Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:30,3 94053:21,43:34,3
6VedorSofie QuistSulky2:43,22:44,9 120063:43,53:06,3 g
GULLøb nr. 7 Sulky 2.37 1040 m. Frit hcp med middel RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pølsekroen på Dyrehavsbakken
4Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:32,4 108012:42,82:30,7 g
1Prins FelixSelma CurtisSulky3:00,83:01,5 90022:43,23:01,3 g
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,22:07,6 128032:50,82:13,4 g
2Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:48,9 96043:22,33:30,7
5ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:08,4 128053:28,82:43,1
3UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:33,52:37,0 1040Udgik7 dages startdorbud

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Charlottenlund Ponytravklub - CPK.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 10. oktober 2020Løbsdag 10
torsdag 8. oktober 2020Licens prøve
lørdag 26. september 2020Løbsdag 9
lørdag 12. september 2020Royal Sulky Cup 2. indl. afd
mandag 31. august 2020Løbsdag 7
lørdag 15. august 2020Royal Sulky Cup 1. indl. afd
mandag 10. august 2020Prøve- og Rutineløb
lørdag 25. juli 2020Løbsdag 5
lørdag 11. juli 2020Løbsdag 4
lørdag 27. juni 2020Ny løbsdag (erstatter hekseræs den 26/6)
søndag 14. juni 2020Almindelig løbsdag
lørdag 7. marts 2020Sæson start
lørdag 30. november 2019Års afslutning med Klubmesterfest
mandag 25. november 2019Prøveløb
lørdag 16. november 201919. løbsdag på Lunden
lørdag 2. november 201918. løbsdag på Lunden
lørdag 19. oktober 201917. løbsdag på Lunden
lørdag 5. oktober 201916. løbsdag på Lunden
lørdag 21. september 2019Ligaløb 15. løbsdag på Lunden
lørdag 31. august 201914. løbsdag på Lunden
søndag 25. august 2019Dansk Pony Derby alike
lørdag 10. august 201912. løbsdag på Lunden
lørdag 27. juli 2019DM, sulky 2019
lørdag 13. juli 201910. løbsdag på Lunden
søndag 23. juni 2019Hekseræs
lørdag 8. juni 2019Liga løb 8. løbsdag på Lunden
lørdag 25. maj 20197. løbsdag på Lundern
søndag 12. maj 2019Copenhagen Cup
lørdag 4. maj 2019DM for kuske
lørdag 20. april 20194. løbsdag på Lunden
lørdag 6. april 20193. løbsdag på Lunden
lørdag 23. marts 20192. løbsdag på Lunden
lørdag 9. marts 20191. løbsdag i 2019 på Lunden
lørdag 15. december 2018
lørdag 1. december 2018
lørdag 17. november 2018
lørdag 3. november 2018
lørdag 20. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 6. oktober 2018Åben tilmelding
lørdag 22. september 2018Åben tilmelding
lørdag 8. september 2018
søndag 26. august 2018Dansk Pony Derby alike
lørdag 11. august 2018
lørdag 21. juli 2018
lørdag 7. juli 2018
lørdag 23. juni 2018Hekseræs 2018
fredag 8. juni 2018Fri Grill mm efter løbene. Pokal til de 3 med flest samlet point
lørdag 2. juni 2018Licensprøver Sulky
lørdag 19. maj 2018
søndag 13. maj 2018Copenhagen Cup
lørdag 5. maj 2018
lørdag 21. april 2018
søndag 8. april 2018127 års fødselsdagsløb
lørdag 24. marts 2018
lørdag 17. marts 2018
søndag 3. december 2017Juleræs
lørdag 4. november 2017
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 16. september 2017
lørdag 26. august 2017Danmarksserien 6. afdeling
lørdag 19. august 2017Travskolen
fredag 14. juli 2017
lørdag 1. juli 2017
fredag 16. juni 2017
lørdag 10. juni 2017Prøveløb / Licensprøver /Rutine
søndag 14. maj 2017Copenhagen Cup 2017
søndag 9. april 2017Lundens 125 års Jubilæumsløb
søndag 28. august 2016
søndag 15. maj 2016
søndag 10. april 2016
søndag 30. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 13. maj 2015
søndag 10. maj 2015
søndag 31. august 2014
lørdag 30. august 2014
søndag 8. juni 2014
søndag 25. august 2013
lørdag 29. juni 2013
søndag 9. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
søndag 21. april 2013
lørdag 3. november 2012
lørdag 25. august 2012
søndag 12. august 2012
søndag 10. juni 2012
lørdag 24. september 2011
lørdag 10. september 2011
lørdag 4. juni 2011