Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 18. oktober 2020 Ponydag m. UngdomsløbResultater
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 2.45 700 m. Supersprint 2RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3LevinjoCecilie Germann JensenSulky2:40,82:40,8 7201NC
1ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:43,32:43,3 7002NCg
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,2 7003NC
9Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:17,02:17,0 8404NCg
6Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:33,5 7605NCg
4Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:38,22:38,2 740NCg
5MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:34,12:34,1 740NCg
7Sharifa MMolly Josefine RasmussenSulky2:27,72:30,9 760NCg
8Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:19,62:19,6 820NCg
10DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,82:15,8 860NCg
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 4.30 600 m. Supersprint 1RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,3 90012:43,63:01,8 Advarsel for ej at holde bane i opløbet
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,2 98022:44,12:47,4
6ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,52:59,0 90032:44,93:03,2 g
1Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:23,34:28,5 60042:51,54:45,8 g
2Steengaardens LunaCia Mørk Christensen Sulky3:53,44:05,2 66052:56,94:28,0
3CandySara Sofie BerthelsenSulky3:01,93:02,3 880Disk
5Laban STRSigne HenriksenMonté2:48,52:59,2 900Disk
7Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,22:53,2 940Disk
8Anemone Af VeddingeAdam KøhlerSulky2:47,12:49,9 960Disk
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 2.45 1500 m. Stayerløb 2RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:38,22:38,2 156014:04,8*2:36,9 g
7MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:04,32:04,3 200024:04,9*2:02,5
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:09,82:09,8 190034:12,52:12,9 g
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,82:15,8 182044:13,62:19,3 g
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:04,32:04,3 200054:13,62:06,8 g
2MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:34,12:34,1 1600Henvist til dyrlæge14 dages startforbud
3Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:17,02:17,0 1800Disk
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 4.30 1000 m. Stayerløb 1RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3CandySigne HenriksenSulky3:01,93:02,3 148014:28,9*3:01,7 g
8ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,2 162024:37,72:51,4 g
5ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,52:59,0 150034:39,83:06,5
2Steengaardens LunaCia Mørk Christensen Sulky3:53,44:05,2 110044:46,24:20,2
1Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:23,34:28,5 1000DiskGIM
4BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,3 1500DiskKusk udelukket 1/11-7/11 for ej at holde bane i opløbet
6Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,22:53,2 1560DiskAdvarsel for ej at holde bane i opløbet
7Anemone Af VeddingeMalou Bak DjervadSulky2:47,12:49,9 1580Udgået7 dages startforbud
9Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:19,62:19,6 1940Disk
HVIDLøb nr. 5 Ungdomsløb monté/Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Laban STRSara Sofie BerthelsenUngdomsløb Sulky2:39,42:39,4 112013:04,72:44,9 g
3ElwisKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:17,02:24,3 124023:04,72:29,0
2Sharifa MMolly Josefine RasmussenUngdomsløb Sulky2:27,72:30,9 120033:06,12:35,1

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 8. november 2020Fyns mesterskab 2020
søndag 25. oktober 2020Amerikanerdag med ungdomsløb
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
lørdag 30. september 2017Man kan melde til begge løb der vil være 1 time imellem
onsdag 20. september 2017
lørdag 2. september 2017Fyns open og DM revanche 2017
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012