Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 6. oktober 2019 Ponydag Resultater
RØDPrøveløb Sulky 2.40 1000 m. Frit handicap Uddanelsesløb/prøveløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Axl WeeSeppe Van Der HaegenPrøveløb pony sulky2:28,82:28,8 10803:02,72:49,2Godkendt pony
1CandyCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:03,13:05,9 860
2Mormors Urban Oliver KristoffersenRutineløb2:40,12:42,9 980
GULLøb nr. 1 Sulky 4.50 1000 m. Frit handicap Bronze ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Veggerbys Loch an DaimhOliver KristoffersenSulky4:33,54:49,0 100014:54,34:54,3 G
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,84:09,5 116024:55,04:14,3 G
5Steengaardens LunaIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:53,43:58,6 122034:59,14:05,2 G
3Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:33,04:20,0 112045:01,1*4:28,8 G
2Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,9 1040Udgået7 dages startforbud
BLÅLøb nr. 2 Monté 3:00 1200 m. Frit handicap Fast riders indledendeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:03,83:04,6 118013:41,23:07,5 G
2Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:03,83:03,8 118023:50,23:15,1
5Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,5 188034:05,72:10,7 G
4Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:41,42:41,4 134044:10,03:06,6 G
3Laban STRSigne HenriksenMonté2:48,52:50,5 1260Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Guld ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:32,72:32,9 142013:35,1*2:31,5 G
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:28,7 146023:36,72:28,4
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:38,32:38,8 136033:44,62:45,1 G
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:07,1 170043:45,02:12,4 G
6Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:06,7 170053:46,32:13,1 G
8NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,6 174063:50,42:12,4
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:25,6 1480
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:05,4 1720Disk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.30 1100 m. Frit handicap Sølv ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:46,72:46,7 138013:57,02:51,7
1FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 112024:03,33:37,2 G
2CandyAmalie SandersSulky3:03,13:05,9 124034:13,83:24,7 G
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:05,5 124044:42,43:47,7
5Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:43,9 1400DiskG
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Guld ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:36,3 138013:42,42:41,2
8FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,2 168023:42,72:12,6
5Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:37,2 138033:43,02:41,6
1Laban STRSofia Støttrup NielsenSulky2:42,32:44,2 132043:43,52:49,3
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 136053:46,82:46,8
7Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:16,52:17,3 158063:46,92:23,6
4Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:37,6 138074:04,92:57,5
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,4 1320
SORTLøb nr. 6 Sulky 4:00 1100 m. Frit handicap Ungdoms ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Anemone Af VeddingeKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:47,12:47,9 158014:28,22:49,7
4CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:30,5 176024:31,02:34,0
1AskepotMolly Josefine RasmussenUngdomsløb Sulky3:52,84:09,5 106034:34,14:18,6 G
2RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:27,7 1280Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Både monté og Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Under 2:40RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Brobyværk Kro + Equifirst
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,2 156013:32,2*2:16,0
3Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:26,5 148023:32,52:23,6 Kusk frataget pisk de næste 3 starter
2Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:31,5 142033:34,92:31,3 G
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:05,4 172043:47,02:12,0 G
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:25,6 148053:51,62:36,5 G
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:32,72:32,9 142063:55,82:46,1 G
7Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,5 188073:58,52:06,9 G
LILLALøb nr. 8 Både monté og Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Over 2:40RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 Lagerhotel + Equifirst
7Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:36,3 138013:41,62:40,6
5Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,12:42,9 132023:42,22:48,3 G
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:03,83:04,6 118033:44,53:10,3 G
4Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:03,83:03,8 118043:45,33:10,9
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 136053:51,92:50,5
2Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:05,5 116063:55,13:22,7 G
1FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 1040

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
lørdag 30. september 2017Man kan melde til begge løb der vil være 1 time imellem
onsdag 20. september 2017
lørdag 2. september 2017Fyns open og DM revanche 2017
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012