Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato lørdag 7. september 2019 DM i monté & DM revanchen, ponydag Resultater
RØDPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 4.20 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Axl WeeSeppe Van Der HaegenPrøveløb pony sulky2:28,82:28,8 12003:42,43:05,3Godkendt pony
2Fakla CalamusGry Bruun Prøveløb pony sulky-3:40,0 11003:42,83:22,5Godkendt ponyg
1Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenPrøveløb pony sulky-4:20,0 10004:33,04:33,0Godkendt ponyg
3ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerPrøveløb pony sulky2:58,53:03,4 1120 bortvist fra start pga uregerlighed
GULLøb nr. 1 Sulky 2.49 1000 m. DM revanchenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 Flyt
9ElvirussSofie QuistSulky2:11,72:13,1 126012:42,0*2:08,6 g
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:33,12:35,6 108022:47,12:34,7 g
10FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:11,8 128032:47,82:11,1
1Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:47,12:47,6 100042:48,72:48,7 g
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,2 120052:50,12:21,8
12Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:55,8 146062:50,21:56,6 g
6CæsarMalou CordtSulky2:29,52:29,8 112072:51,92:33,5
4Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:38,32:38,8 106082:52,02:42,3 g
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,4 104092:52,92:46,3 g
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 1060102:55,42:45,5 g
11LucilMads VesterlundSulky1:59,11:59,2 1420113:00,92:07,4 g
8OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:19,4 1220Disk
BLÅLøb nr. 2 Autostart monté 1640 m. DM u. 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: CJ Montage
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart monté2:00,62:02,2 164013:46,42:18,0
4DjamGry Bruun Autostart monté-2:41,8 164024:26,72:42,6
3AkleiaNathalie K HansenAutostart monté3:00,12:50,9 164034:42,3*2:52,1
5Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart monté2:41,52:41,4 164044:44,02:53,2
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenAutostart monté3:20,23:04,0 164056:07,83:44,3
RØDLøb nr. 3 Autostart monté 1640 m. DM u. 148 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: MS Montage
2Flickas PrideKamilla GilsgaardAutostart monté-1:59,6 164013:09,81:55,7 g
6TysseCamilla Germann JensenAutostart monté2:07,31:55,9 164023:25,3*2:05,2
7GaivaFie IpsenAutostart monté1:58,62:02,6 164033:48,92:19,6 g
4Don HudsonMaja ChristensenAutostart monté2:30,52:31,1 164044:06,0*2:30,0 g
3Léttir fra HøjvangSigne MadsenAutostart monté-2:27,9 164054:15,32:35,7 g
5Enghavens Show StarSofie StamhusAutostart monté-2:34,0 164064:18,42:37,6 g
8Atlantic AtlasNadia ElsborgAutostart monté-2:53,2 164074:27,22:42,9
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1140 m. LangsomRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Erik Tornøe
5BeautyAdam KøhlerAutostart sulky2:43,42:56,0 114013:25,73:00,4
4Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky3:07,33:03,2 114023:31,9*3:05,9
1Donna AllaraXenia AnderssonAutostart sulky3:07,33:16,1 114033:34,63:08,2
2FilurMaria MøllerAutostart sulky3:03,53:09,5 114043:40,63:13,5
3TitaniNathalie K HansenAutostart sulky3:13,23:09,0 1140Disk
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 2140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Equisana
4LucilMads VesterlundAutostart sulky2:02,61:59,2 214014:17,8*2:00,5 g
2Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky2:01,12:05,4 214024:17,9*2:00,5
3NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:03,6 214034:30,82:06,5
5Kålmans PrinsenAdam KøhlerAutostart sulky1:48,21:59,2 214044:32,42:07,3 g
1FinallyKamilla GilsgaardAutostart sulky2:16,42:18,7 214054:56,12:18,4 g
SORTLøb nr. 6 Autostart sulky 1640 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Equifirst
5Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtAutostart sulky2:23,12:29,2 164013:54,72:23,1 advarsel for ureglementeret drivning
6ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:26,82:27,4 164023:55,9*2:23,8
3Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:30,12:31,5 164034:04,3*2:29,0
4DjamGry Bruun Autostart sulky2:29,82:30,7 164044:07,82:31,1
2Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerAutostart sulky-2:32,4 164054:16,52:36,4
1ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:39,3 1640NC
LYS BRUNLøb nr. 7 Autostart sulky 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Rosa danica a/s
6Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadAutostart sulky2:52,62:43,9 114013:04,0*2:41,4
2VedorSofie QuistAutostart sulky2:57,92:49,1 114023:05,3*2:42,5 g
5Laban STRLykke JürgensenAutostart sulky2:41,82:44,2 114033:08,02:44,9 g
3Anemone Af VeddingeSigne HenriksenAutostart sulky2:45,82:47,6 114043:08,8*2:45,6 g
4Julius IILine G AndersenAutostart sulky2:44,22:44,6 114053:10,82:47,4 g
8Mys TrolletSigne ScherphofAutostart sulky2:34,32:41,4 114063:11,82:48,2
1Olympia's JesschiwaSofie MøllerAutostart sulky3:17,52:54,4 114073:14,8*2:50,9
7Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:00,42:42,9 1140Disk
LILLALøb nr. 8 Ungdomsløb monté 1100 m. Ungdoms DM i monté, frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Galopklubben
5Flickas PrideKamilla GilsgaardUngdomsløb monté1:57,01:59,6 166013:09,2*1:54,0 g
1OpalMaia G. AndersenUngdomsløb monté2:38,12:46,3 120023:15,92:43,3
3DisneyMalou CordtUngdomsløb monté2:22,22:26,9 134033:20,22:29,4 g
2Don HudsonMaja ChristensenUngdomsløb monté2:25,32:31,1 132043:20,22:31,7 g
4GaivaFie IpsenUngdomsløb monté1:57,82:02,6 1620Udgåetstartforbud 7 dage
LYS GRØNLøb nr. 9 Autostart sulky 1640 m. HurtigRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: 2 min. klubben
5TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:54,4 164013:10,61:56,2
4Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart sulky1:53,11:55,8 164023:15,51:59,2 g
2Ljungens NinaNikita HaugstrupAutostart sulky2:17,32:09,9 164033:33,0*2:09,9 g
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:06,62:07,6 164043:33,32:10,1
1FinallyMalthe Oliver ArpAutostart sulky2:16,42:18,7 1640Udgået7 dages startforbud
ROSALøb nr. 10 Sulky 4.36 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Probus ejendomme og investering
7Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:07,03:16,1 140014:21,0*3:06,4 g
2LucasAicha Louise NørregaardSulky4:10,04:10,0 110024:22,4*3:58,5 g
4Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:26,53:30,1 132034:35,73:28,9
8FilurSofie MøllerSulky3:06,63:09,5 146044:37,23:09,9
10Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:09,0 146054:38,53:10,8 advarsel for ureglementeret drivning
9TitaniNathalie K HansenSulky3:13,03:09,0 146064:39,2*3:11,2 g
11CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:03,13:05,9 148074:39,23:08,6
12Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,2 150084:39,23:06,1
5Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:22,03:28,2 132094:43,73:34,9
6NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:24,2 1360104:46,33:30,5
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:40,53:57,3 1160114:48,14:08,4
1Gentleman Cecilie SandersSulky-4:36,9 1000Disk-gim
ORANGELøb nr. 11 Ungdomsløb Sulky 3:02 1000 m. Ungdomsløb frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 Flyt
1Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:04,03:02,5 100012:52,7*2:52,7 g
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:44,7 110023:11,52:54,1 g
2SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,22:57,6 102033:11,73:07,9 g
4CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,8 1220Disk
GRØNLøb nr. 12 Monté 3.18 1100 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Vaskehuset
2Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:09,03:09,0 116013:33,2*3:03,8 g
5MadeleineEmilie J FriboMonté2:42,42:42,4 134023:38,12:42,8 g
4ElwisCamilla Germann JensenMonté3:11,52:47,4 130033:43,2*2:51,7
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:06,13:06,1 118043:44,23:10,0 g
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,22:02,2 178054:03,02:16,5
1Fakla CalamusGry Bruun Monté3:16,73:16,7 1100Henvist til prøveløb
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:41,42:41,4 1340Disk
HVIDLøb nr. 13 Sulky 2.19 1400 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Firkløver-match
4ElvirussSofie QuistSulky2:11,72:13,1 146013:07,3*2:08,3 g
5Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:10,02:12,0 148023:08,8*2:07,6
1OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:19,4 140033:12,02:17,1 g
6Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:09,9 150043:18,42:12,3 g
2Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,2 140053:26,62:27,6 g
8Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:59,2 164063:31,22:08,8 g
3Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:16,52:17,3 1420Disk
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:05,4 1560Disk-gim
SORTLøb nr. 14 Ungdomsløb Sulky 3:02 1200 m. Ungdomsløb frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Labrador cargo
1Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:04,03:02,5 120013:32,9*2:57,4
2SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,22:57,6 122023:37,32:58,1
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:44,7 1320Diskbortvist efter 2 x omstart
LYS BRUNLøb nr. 15 Monté 3.20 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens væddeløbsbane
7MadeleineEmilie J FriboMonté-2:42,4 124013:13,62:36,1
6Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:52,72:53,2 116023:18,1*2:50,8
4Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:06,13:06,1 108033:20,3*3:05,5
9Enghavens Show StarSofie StamhusMonté2:32,62:34,0 130043:24,82:37,5 g
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:04,0 108053:28,73:13,2 g
10Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:27,9 136063:32,52:36,3
8Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:41,42:41,4 124073:32,62:51,5 g
1Donna AllaraEmmalee AnderssonMonté3:18,93:20,6 100083:40,03:40,0
2Fakla CalamusGry Bruun Monté3:16,73:16,7 1020Udgået
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:09,03:09,0 1060Disk
LILLALøb nr. 16 Sulky 4.36 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens ponytrav og galopklub
11VedorSofie QuistSulky2:46,62:49,1 164014:27,6*2:43,2 g
2LucasAicha Louise NørregaardSulky4:10,04:10,0 110024:29,1*4:04,6
9CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:03,13:05,9 148034:34,53:05,5
6Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:22,03:28,2 132044:36,03:29,1
5Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:26,53:30,1 132054:41,53:33,3 g
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 116064:50,84:10,7
3Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky3:53,43:58,6 116074:52,14:11,8
8Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:09,0 146084:56,13:22,8
10Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:52,4 1600105:10,33:13,9
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,9 1000Disk-gim
7NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:24,2 1360Henvist til prøveløb
LYS GRØNLøb nr. 17 Sulky 2.56 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Energi Fyn
13DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:25,6 13201NC
10AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:37,3 12402NC
4Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 11803NC
11Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:33,12:35,6 12404NCg
1BeautyAdam KøhlerSulky2:46,72:56,0 11005NC
6Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:43,9 11806NC
5Laban STRLykke JürgensenSulky2:42,32:44,2 11807NC
12Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:32,4 12808NC
9Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:38,32:38,8 12209NCg
3Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:52,4 112010NCg
2Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:52,42:54,4 112011NCg
14Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,2 140012NC
15Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:16,52:17,3 142013NCg
8Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:41,4 120014NC
7Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,12:42,9 1180Udgåetej i væddeløbsmæssig stand

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
lørdag 30. september 2017Man kan melde til begge løb der vil være 1 time imellem
onsdag 20. september 2017
lørdag 2. september 2017Fyns open og DM revanche 2017
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012