Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato lørdag 1. september 2018 DM REVANCHENResultater
LYS BRUNUndervisning Undervisningsløb monté 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Peanut Emilie J FriboUndervisningsløb monté3:00,0 60012:05,23:28,7
1FantasiaAnnie Egetoft Undervisningsløb monté3:20,0 540Disk
GULLøb nr. 1 Autostart sulky 1140 m. 3.10-RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens Væddeløbsbane
7ChanellKatrine Aastrup JakobsenAutostart sulky3:11,53:13,8 114013:38,73:11,8
5ManseOliver JensenAutostart sulky3:27,33:26,1 114023:41,5*3:14,3
2BaileiLuna SnitgaardAutostart sulky4:02,33:52,3 11403
1AskepotMolly Josefine RasmussenAutostart sulky3:40,53:57,6 1140Udgået
3LokanOliver KristoffersenAutostart sulky3:40,33:46,8 1140Disk
4PalleMaria MøllerAutostart sulky3:24,93:28,1 1140Udgået
6RöskvaCecilie AnovAutostart sulky3:14,83:15,6 1140Disk
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1140 m. 2.50-3.10RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Labrador Cargo
5Anemone Af VeddingeSigne HenriksenAutostart sulky3:02,63:03,5 114013:15,2*2:51,2
1ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:57,23:12,6 114023:28,33:02,7
2FilurSofie MøllerAutostart sulky3:08,53:08,8 114033:29,2*3:03,5
6Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseAutostart sulky2:39,53:02,0 114043:30,33:04,5
4Rikke Fra TvorupSigne ScherphofAutostart sulky2:58,83:05,8 114053:30,63:04,7
3CandyLykke JürgensenAutostart sulky3:06,43:07,0 1140Henvist til prøveløb
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1140 m. 2.40-2.50RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 flyt
7ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:33,82:39,2 114013:00,42:38,2
4Mys TrolletPatrick Richard LarsenAutostart sulky2:34,32:41,4 114023:01,12:38,9
5Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:41,02:41,0 114033:05,02:42,3
2Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:34,42:44,5 114043:09,02:45,8
1Eddie StarSeppe Van Der HaegenAutostart sulky2:44,12:46,3 114053:09,82:46,5
6Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky2:40,42:40,4 114063:30,13:04,3
3Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenAutostart sulky2:41,92:43,4 1140Udgået
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1640 m. 2.19-2.39RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyns galopklub
6MaxzimusCecilie Germann JensenAutostart sulky2:19,32:19,3 164013:55,62:23,7
5ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:17,02:26,5 164024:04,22:28,9
2CæsarJasmin SørensenAutostart sulky2:30,22:35,0 164034:11,62:33,4
3UR KåreMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:30,02:34,0 164044:11,72:33,5
1Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky2:28,82:37,5 164054:24,32:41,2
4Goodie BlueMalou CordtAutostart sulky2:27,72:31,0 1640Disk-gim
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 1640 m. - 1.50RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Probus ejendomme & Investering A/S
6TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:50,1 164013:23,22:03,9
2PreminoMarc Lejsner ChristensenAutostart sulky2:06,82:07,1 164023:23,2*2:03,9
3NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:55,72:03,4 164033:26,02:05,6
4SoolaimaMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:01,02:01,9 164043:26,82:06,1
1Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky2:09,02:13,5 164053:40,52:14,5
5Ljungens NinaCecilie AnovAutostart sulky2:01,62:01,8 1640Udgået
SORTLøb nr. 6 Sulky 4.14 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Cute Face
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky3:40,33:40,0 116013:37,7*3:07,7
9NiluNikita HaugstrupSulky3:14,93:22,3 126024:03,3*3:13,1
5Vangs BanditOliver JensenSulky3:42,03:42,5 114034:03,3*3:33,4
1LulleGry Bruun Sulky4:14,04:14,0 10004
2Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:09,84:10,4 10205
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:14,53:25,3 12406
4BaileiLuna SnitgaardSulky4:02,33:52,3 11007
11ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:11,53:13,8 13208
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:40,53:57,6 1060Udgået
7PalleMaria MøllerSulky3:24,93:28,1 1220Udgået
10RöskvaCecilie AnovSulky3:14,83:15,6 1300Henvist til prøveløb
12ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:57,23:12,6 1320Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Monté 2.56 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens ponytrav og galopklub
2DjamGry Bruun Monté2:46,32:53,9 102012:57,22:53,7
3LueNikoline DrewsenMonté2:35,62:35,6 114023:01,42:39,1
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 146033:13,12:12,3
4DisneyMalou CordtMonté2:22,22:22,5 124043:18,02:39,7
1Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:56,9 1000Udgået
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:06,3 1400Udgået
LILLALøb nr. 8 Sulky 3:09 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: DCM malerfirma
8MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:19,32:19,3 162013:43,5*2:18,0
11RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,01:55,6 196023:48,51:56,6
3Anemone Af VeddingeMalou Bak DjervadSulky3:02,63:03,5 132033:50,4*2:54,5
1FilurSofie MøllerSulky3:08,53:08,8 124043:53,0*3:07,9
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:26,5 154053:54,12:32,0
9FudgeRasmus E JensenSulky2:10,62:12,2 172063:54,72:16,5
6Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:40,4 14207NC
2CandySimone Runa AsmussenSulky3:06,43:07,0 1220Henvist til prøveløb
4Peanut Emilie J FriboSulky-3:00,0 1260Udgået
5Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky2:34,32:41,4 1420Opgav
10Ljungens NinaCecilie AnovSulky2:01,62:01,8 1860Udgået
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 4.10 1000 m. DM REVANCHEN RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen
6Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseSulky2:39,53:02,0 138013:53,12:48,9
8Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:44,12:46,3 150023:58,8*2:39,2
1Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:09,84:10,4 100034:05,4*4:05,4
10Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:28,82:37,5 158044:06,92:36,3
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:05,8 134054:08,13:05,1
2ManseOliver JensenSulky3:27,33:26,1 128064:10,2*3:15,5
3MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:14,53:25,3 122074:14,93:28,9
4NiluNikita HaugstrupSulky3:14,93:22,3 130084:18,13:18,5
7Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:35,22:55,9 142094:20,33:03,3
12Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,82:15,6 1840104:22,32:22,6
11UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:30,02:34,0 162011
9Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenSulky2:41,92:43,4 1520Udgået
ROSALøb nr. 10 Monté 2.56 1000 m. DM REVANCHEN RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Odessa Racing
2DjamGry Bruun Monté2:46,32:53,9 102012:49,2*2:45,9
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 146022:58,42:02,2
3Goodie BlueSofia Støttrup NielsenMonté2:39,92:39,9 110032:49,2*2:33,8
1Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:56,9 1000Disk
4LueNikoline DrewsenMonté2:35,62:35,6 1140Disk
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:06,3 1400Udgået
ORANGELøb nr. 11 Sulky 2.44 1200 m. DM REVANCHEN RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Restaurant Equi
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:24,92:26,2 134013:16,42:26,6
6FudgeRasmus E JensenSulky2:10,62:12,2 148023:19,42:14,7
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:09,02:13,5 148033:19,82:15,0
11TysseCecilie Germann JensenSulky1:43,41:50,1 178043:24,11:54,7
10RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,01:55,6 170053:24,82:00,5
9PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:56,0 170063:25,22:00,7
3CæsarJasmin SørensenSulky2:30,22:35,0 128073:25,32:40,4
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,2 124083:27,42:47,3
1Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,5 120093:31,22:56,0
8NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,4 1600103:33,92:13,7
7PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:06,82:07,1 1580113:39,62:19,0

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
lørdag 30. september 2017Man kan melde til begge løb der vil være 1 time imellem
onsdag 20. september 2017
lørdag 2. september 2017Fyns open og DM revanche 2017
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012