Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 21. juli 2019 Ponydag med LIGAFINALERResultater
GULLøb nr. 1 Sulky 4.49 1000 m. BronzefinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
3LucasNathalie K HansenSulky4:23,54:29,5 108014:32,4*4:12,2
9Turbo TulleOskar Toft OlesenSulky3:31,43:34,1 134024:36,7*3:26,5 g
4FiestaEmil Friis PedersenSulky4:09,54:10,8 116034:37,7*3:59,4 g
8Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:36,8 134044:42,7*3:31,0 g
7Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:38,43:41,1 130054:44,43:38,8 g
5Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky3:53,43:58,6 122065:05,34:10,2
2Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,9 104075:10,14:58,2 g
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:49,0 100085:25,65:25,6
6AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 1220Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.19 1100 m. SølvfinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
4ViktoryCamilla Germann JensenSulky3:02,63:02,6 120013:31,4*2:56,2
1TitaniNathalie K HansenSulky3:14,73:19,5 110023:32,3*3:13,0
5Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:48,12:50,0 128033:33,9*2:47,1
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,8 136043:37,32:39,8
7Julius IILine G AndersenSulky2:45,82:46,6 132053:40,52:47,0 g
2CandySigne HenriksenSulky3:03,13:03,8 120063:43,63:06,3 g
6BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:47,7 130073:49,82:56,8 g
3ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,4 120083:52,43:13,7
8PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,5 1320Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.43 1200 m. GuldfinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
5DjamGry Bruun Sulky2:30,82:34,1 126013:08,7*2:29,8
11MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:10,0 15002NC
10Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:18,5 14203NC
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,2 14004NC
6ElwisOliver KristoffersenSulky2:17,02:27,4 13205NC
1Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,4 1200NC
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,2 1220Disk
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,1 1220Disk-gim
4AkleiaNathalie K HansenSulky2:37,02:38,8 1240NC
7DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,5 1340NC
9Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,4 1400Disk-pasgang
12FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:08,6 1520NC
13Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,5 1660NC
GRØNLøb nr. 4 Monté 3.40 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Fakla CalamusGry Bruun Monté3:47,53:40,0 100013:18,1*3:18,1
5Shanti KMille-Marie Neerup JensenMonté2:37,22:40,2 13802NCBid kontroleret ingen anmærkninger
4MadeleineEmilie J FriboMonté2:43,72:43,7 13403NC
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:23,63:00,0 12204NC
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,8 1000Disk
HVIDLøb nr. 5 Sulky 5:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Queen Thorunn Mina Ulvedal Arnarson Sulky4:01,14:01,1 124014:40,0*3:45,8
1FiestaEmil Friis PedersenSulky4:09,54:10,8 120024:41,0*3:54,2 g
4Turbo TulleOskar Toft OlesenSulky3:31,43:34,1 140034:59,83:34,1 g
5KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,9 146045:12,53:34,0
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 126055:25,54:18,3
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3.32 1100 m. UngdomsfinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
2SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,1 122013:41,13:01,2 g
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,8 13202 g
4SiljeEmilie J FriboUngdomsløb Sulky2:40,32:44,2 14203
6CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,8 15604 g
5Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:42,32:43,6 14205
1RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:32,9 11006 g
7GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:02,12:04,1 1880Opgav
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 2.45 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6DjamGry Bruun Sulky2:30,82:34,1 12801NC
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,2 12402NC
4ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,8 12403NC
8DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,5 13604NC
1PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,5 12005NC
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,1 12406NC
9Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:02,7 16207NC
2Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,1 12008NC
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,5 1300Disk
LILLALøb nr. 8 Prøveløb monté/Sulky 4.36 860 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Hellestruplunds GeenaCecilie AnovPrøveløb pony sulky2:33,72:36,8 12003:37,13:00,9Godkendt pony
3Musse MørkCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:20,0 10003:45,03:45,0
2Steengaardens LunaAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky3:53,43:58,6 9203:52,74:12,9
1Gentleman Amalie SandersPrøveløb kusk sulky4:36,94:36,9 8604:20,05:02,3Godkendt kusk
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 3.26 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3TitaniNathalie K HansenSulky3:14,73:19,5 104013:23,03:15,2
5Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:59,83:00,6 114023:23,0*2:58,1
2KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,9 100033:33,53:33,5
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,6 100043:34,03:34,0
4CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:03,13:03,8 112054:01,03:35,2
ROSALøb nr. 10 Ungdomsløb Sulky 4:01 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,1 126013:43,02:57,0
1Queen Thorunn Mina Ulvedal Arnarson Ungdomsløb Sulky4:01,14:01,1 100023:49,6*3:49,6
6SiljeKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:40,32:44,2 146033:52,3*2:39,1
5Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,8 138043:57,02:51,7
2NicoCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:45,03:45,0 108053:58,5*3:40,8
3RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:32,9 114064:20,33:48,3
ORANGELøb nr. 11 Monté 3.40 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5DjamGry Bruun Monté2:39,52:40,1 152014:29,82:57,5
3AkleiaNathalie K HansenMonté2:51,22:51,0 142024:30,63:10,6
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:23,63:00,0 134034:41,53:30,1
4MadeleineEmilie J FriboMonté2:43,72:43,7 148044:50,63:16,4
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,8 110055:50,65:18,7
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 3.10 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Olympia's JesschiwaSofie MøllerSulky2:59,83:00,6 106013:08,3*2:57,6
4Julius IILine G AndersenSulky2:45,82:46,6 114023:18,52:54,1
1ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,4 104033:28,93:20,9
5Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:44,7 116043:29,23:00,3
3BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:47,7 114053:38,03:11,2
8Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:28,8 128063:38,22:50,5
6Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,1 116073:41,23:10,7
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,5 126083:44,42:58,1
GRÅLøb nr. 13 Sulky 2.20 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,4 152013:13,4*2:07,2
5NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,6 158023:22,42:08,1
4GaivaFie IpsenSulky2:02,12:04,1 158033:26,62:10,8
6Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:02,7 160043:28,42:10,3
1Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:18,5 1420Disk
2Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,9 1460Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 18. oktober 2020Ponydag m. Ungdomsløb
søndag 20. september 2020Ponydag inkl. Ungdomsløb
onsdag 9. september 2020Prøveløb
søndag 30. august 2020Fyns Pony derbydag
søndag 16. august 2020Ponydag
søndag 26. juli 2020Ponydag
søndag 5. juli 2020Ponydag
søndag 21. juni 2020Ponydag inkl prøveløb
søndag 8. marts 2020Prøve og rutine løb
lørdag 23. november 2019
søndag 20. oktober 2019
søndag 6. oktober 2019Ponydag
søndag 22. september 2019
lørdag 7. september 2019DM i monté & DM revanchen, ponydag
søndag 18. august 2019Ponydag med indl. LIGALØB
søndag 21. juli 2019Ponydag med LIGAFINALER
fredag 5. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019Prøveløb
fredag 21. juni 2019
lørdag 8. juni 2019Fyensmesterskaber (kun fynske kuske+ponyer) + ungdomsløb,
søndag 19. maj 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
tirsdag 14. maj 2019Ungdomsløb
fredag 3. maj 2019
fredag 19. april 2019Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN
lørdag 6. april 2019En pony kan kun deltage i et af de udskrevne løb. De 12 ponyer med hurtigst grundlag har fortrinsret
onsdag 27. marts 2019Prøveløb
søndag 24. marts 2019
søndag 17. marts 2019Prøve/rutine-løb
fredag 16. november 2018Sæsonafslutning, Maidenløb
søndag 4. november 2018Ponydag
søndag 21. oktober 2018Ponydag
fredag 5. oktober 2018Finaledag
mandag 17. september 2018
lørdag 1. september 2018DM REVANCHEN
lørdag 18. august 2018Ponydag m. indledende sprint 3. afd. & sponsorløb
søndag 12. august 2018
fredag 10. august 2018
tirsdag 24. juli 2018Indledende stayer 3. afd.
fredag 22. juni 2018indledende sprint 2. afd.
fredag 8. juni 2018
tirsdag 29. maj 2018
søndag 20. maj 2018Ponydag m. indledende stayer 2. afd
lørdag 5. maj 2018Fyensmesterskaber
søndag 29. april 2018Indledende stayer 1. afd
tirsdag 17. april 2018Prøveløb monté
søndag 8. april 2018Ponydag m. indledende sprint 1.afd.
lørdag 31. marts 2018
søndag 25. marts 2018
lørdag 10. marts 2018
lørdag 11. november 2017Sæsonfinalen
lørdag 28. oktober 2017BOS Serie semifinale
søndag 15. oktober 2017Finaledag Stayer / Sprinter udtagelsesløb
lørdag 30. september 2017Man kan melde til begge løb der vil være 1 time imellem
onsdag 20. september 2017
lørdag 2. september 2017Fyns open og DM revanche 2017
søndag 20. august 2017Ponydag2
fredag 11. august 2017Fynsmesterskab 2017
lørdag 29. juli 2017Løbsdagen den 29/7 2017
fredag 30. juni 2017Løb kørt den 30/6
fredag 30. juni 2017BOS Serie 1
lørdag 3. juni 2017Ponydag 1
lørdag 20. maj 2017
fredag 12. maj 2017Sprinter indledende afdelinger
søndag 30. april 2017
fredag 7. april 2017
fredag 17. marts 2017
fredag 23. december 2016
lørdag 19. november 2016
fredag 4. november 2016
søndag 23. oktober 2016
tirsdag 11. oktober 2016
mandag 3. oktober 2016
fredag 2. september 2016
lørdag 20. august 2016
fredag 12. august 2016
lørdag 16. juli 2016
fredag 1. juli 2016
lørdag 18. juni 2016
lørdag 4. juni 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 7. maj 2016
søndag 1. maj 2016
lørdag 16. april 2016
fredag 1. april 2016
fredag 18. december 2015
fredag 27. november 2015
fredag 6. november 2015
søndag 18. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
fredag 25. september 2015
fredag 4. september 2015
lørdag 22. august 2015
fredag 14. august 2015
onsdag 8. juli 2015
lørdag 27. juni 2015
fredag 19. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
fredag 29. maj 2015
lørdag 16. maj 2015
fredag 8. maj 2015
torsdag 7. maj 2015
fredag 1. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 11. april 2015
fredag 3. april 2015
fredag 20. marts 2015
lørdag 27. december 2014
onsdag 17. december 2014
onsdag 3. december 2014
fredag 14. november 2014
søndag 2. november 2014
fredag 24. oktober 2014
fredag 10. oktober 2014
fredag 26. september 2014
lørdag 6. september 2014
fredag 22. august 2014
onsdag 23. juli 2014
fredag 11. juli 2014
fredag 27. juni 2014
lørdag 21. juni 2014
lørdag 31. maj 2014
onsdag 14. maj 2014
fredag 2. maj 2014
fredag 18. april 2014
lørdag 12. april 2014
søndag 30. marts 2014
lørdag 22. marts 2014
onsdag 4. december 2013
fredag 22. november 2013
fredag 8. november 2013
onsdag 30. oktober 2013
søndag 20. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
fredag 27. september 2013
lørdag 21. september 2013
onsdag 28. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 9. august 2013
lørdag 4. august 2012