Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 1. juni 2019 Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & UngdomsligaResultater
LYS BLÅPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 4.20 800 m. Prøve/rutineRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3KaroThilde Ibsgaard Fjelsted Prøveløb pony sulky-4:20,0 8003:30,94:23,6Godkendt pony
4Olympia's JesschiwaSofie MøllerPrøveløb pony sulky3:00,83:02,1 11403:32,33:06,2Godkendt pony
2Queen Cecilie AnovPrøveløb pony sulky-4:20,0 8004:07,15:08,9Godkendt pony
1NicoPhilip Mejer Prøveløb pony sulky-4:20,0 8004:08,25:10,3Godkendt pony
GULLøb nr. 1 Sulky 2.29 1200 m. GULD LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:13,82:14,1 134012:49,1*2:06,2
2DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:21,4 126022:52,72:17,1 G
8Karamellen (S)Ruben KristensenSulky1:52,52:01,4 148032:53,61:57,3 G
5FudgeRasmus E JensenSulky2:09,42:10,4 138042:56,3*2:07,8
1ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:29,1 120052:57,62:28,0
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 142063:01,12:07,5
3Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,4 1260Disk
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,2 1400Udgåetgdr. behandlet
BLÅLøb nr. 2 Sulky 2.45 1200 m. GULD LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,8 120013:12,22:40,2
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:21,72:22,7 138023:13,5*2:20,2 G
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:43,5 122033:15,62:40,3
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:41,0 122043:17,92:42,2 G
6EbbaSigurd Hvass JespersenSulky2:32,72:39,5 124053:20,02:41,3
7DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,7 128063:20,62:36,7
5Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,4 124073:25,52:45,7
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,3 1220Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.42 1100 m. SØLV LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3ViktoryCamilla Germann JensenSulky3:15,73:15,7 124013:46,4*3:02,6 G
4ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:13,5 126023:51,43:03,7
7Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:51,92:53,2 140034:02,62:53,3 G
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,6 150044:04,92:43,3 G
8Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,5 146054:05,72:48,3
10Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:42,5 150064:05,92:43,9
5FilurMaria MøllerSulky3:07,93:09,4 128074:10,03:15,3 G
1Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:22,03:24,5 120084:14,63:32,2
2NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:20,2 122094:15,73:29,6 G
6CandyMalou CordtSulky3:03,13:03,7 1320Disk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 4.51 1000 m. BRONZE LIGA, Frit Handicap, fRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6JasminLucas KirkSulky3:56,43:57,3 122014:38,2*3:48,0
5AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:03,3 120024:39,3*3:52,8
3BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:29,14:33,2 106034:44,6*4:28,5
7Frøken PippiFrederik FeldstedtSulky3:40,53:42,9 130044:45,6*3:39,7
4Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:07,7 118054:47,64:03,7 G
2Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:41,9 104064:47,84:36,7
8GoliathSofie MøllerSulky3:35,83:36,6 134074:52,33:38,1 G
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:51,2 100084:56,14:56,1
9Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:31,43:33,5 1360Disk
LYS BRUNLøb nr. 5 Monté 3:06 1200 m. FAST RIDERS JUNIOR, Frit handiRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:32,32:33,6 146013:48,32:36,4
5Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:26,0 152023:49,12:30,7 G
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:06,4 120033:56,93:17,4
2DjamGry Bruun Monté2:39,52:39,8 140044:03,62:54,0
3EbbaSigurd Hvass JespersenMonté2:33,02:36,4 1420Disk-pasgang
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,21:59,5 1860Udgåettvangsslettet
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3:03 1200 m. UNDGDOMS LIGA, Frit HandicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:46,6 132013:34,2*2:42,3 G
4SiljeJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:41,72:44,8 134023:34,8*2:40,3 G
6Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 142033:38,2*2:33,7 G
1CandyMalou CordtUngdomsløb Sulky3:03,13:03,7 120033:42,63:05,5 G
5Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:40,52:41,0 136053:40,02:41,8
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:51,9 128063:57,03:05,2 G
LYS BRUNLøb nr. 7 Undervisningsløb sulky 3.36 700 m. For kuske i travskolerne, der RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Pippi IIJulie GravesenUndervisningsløb sulky3:25,83:27,1 74012:41,03:37,6
3FilurSidsel Ibsgaard Fjelsted Undervisningsløb sulky3:07,93:09,4 80022:43,13:23,9
1GoliathSilke Vindbjerg Undervisningsløb sulky3:35,83:36,6 700Udgået
4Ljungens NinaSilvia ErichenUndervisningsløb sulky2:01,62:02,7 1240Udgået
LILLALøb nr. 8 Ungdomsløb Sulky 4:03 1000 m. Sulky/Mont. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4SiljeJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:41,72:44,8 14801NC
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:46,6 14602NC
1AskepotMolly Josefine RasmussenUngdomsløb Sulky3:57,64:03,3 10003NC
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 15804NC
6Karamellen (S)Ruben KristensenUngdomsløb Sulky1:52,52:01,4 20005NC
2Arwen Frederikke KirchhoffUngdomsløb monté-3:00,0 13606NC
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 4:07 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2JasminLucas KirkSulky3:56,43:57,3 104013:52,2*3:43,3
1Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:07,7 100023:53,4*3:53,4
7ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:13,5 128033:54,43:03,1
8Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:51,92:53,2 142043:58,7*2:48,1
3Frøken PippiSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:40,53:42,9 110053:59,4*3:37,6
10Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,8 148064:02,32:43,7
11Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:42,5 152074:07,52:42,8
9Dixie IILine G AndersenSulky2:50,92:51,9 144084:14,02:56,4
6NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:20,2 124094:17,53:27,7
4Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:31,43:33,5 1160104:17,63:42,1
5Felix SmithMathilde Foss VincentsSulky3:22,03:24,5 1200Disk-gim
ROSALøb nr. 10 Sulky 2.47 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:22,92:23,4 116012:40,1*2:18,0 G
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:43,5 102022:43,22:40,0
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,6 102032:44,52:41,3 G
6DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:21,4 118042:44,82:19,7
9Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:01,4 138052:45,21:59,7
7Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,4 118062:45,62:20,3
1Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,5 100072:45,8*2:45,8 G
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 132082:53,52:11,4 G
4Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,4 104092:55,12:48,4
LYS BRUNLøb nr. 11 Monté 3:06 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:32,32:33,6 122013:09,82:35,6 G
5Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:26,0 128023:12,02:30,0 G
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:06,4 100033:14,73:14,7
3DjamGry Bruun Monté2:39,52:39,8 116043:19,02:51,6
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté3:34,83:00,0 104053:37,8*3:29,4 G
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,21:59,5 1560Udgåettvangsslettet

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Billund Ponytravklub.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009