Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 1. december 2018 JULEFRÆS - Hel ponydagResultater
HVIDPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Pony Travklub
4LevinjoCecilie Germann JensenPrøveløb pony sulky-3:40,0 14004:21,83:07,0Godkendt pony
3Ernst RomeoMalthe Oliver ArpRutineløb1:47,61:49,3 13604:22,33:12,9 babyrace
2FinallyKamilla GilsgaardRutineløb3:20,0 13604:22,53:13,0 babyrace
1RöskvaCecilie AnovPrøveløb pony monté3:14,83:00,0 900Ikke godkendt
5ViktoryCamilla Germann JensenPrøveløb pony sulky-3:20,0 1400Godkendt ponyNC
GULLøb nr. 1 Sulky 4.14 700 m. forbeholdt ponyer over 3:00,0RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Team Hudson
4JasminLucas KirkSulky3:59,64:00,3 74013:01,74:05,5 g
6MaxxSofie MøllerSulky3:55,13:55,1 76023:03,94:02,0
10Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:31,33:47,2 78033:05,43:57,7
14MaleneSigurd Hvass JespersenSulky3:32,73:32,8 84043:06,63:42,1
12GoliathPhilip Mejer Sulky3:40,03:40,4 80053:06,83:53,5 g
8Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:46,73:49,4 78063:07,84:00,8
5AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,63:57,6 74073:07,84:13,8
2FiestaMille SkovSulky4:12,94:12,9 70083:11,94:34,1 g
3Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:04,3 72093:12,34:27,1
1LulleGry Bruun Sulky4:14,04:14,0 700103:14,24:37,4
11BaileiLuna SnitgaardSulky3:46,03:44,3 800113:15,34:04,1
15NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:15,8 900123:18,33:40,3 g
7ZorroLiva DegnSulky3:53,13:54,5 760133:19,44:22,4
9Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky3:44,93:48,5 780Disk
13Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:34,0 840Disk
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1300 m. Mellem 2:35,0 & 3:00,0RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Trænerforening
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:33,82:47,0 130013:49,12:56,2 g
6Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:38,32:45,9 130023:49,62:56,6 g
7Korreborgs Eagle EyeEmilie J FriboAutostart sulky3:04,52:44,4 130033:49,7*2:56,7 g
2Anemone Af VeddingeMalou Bak DjervadAutostart sulky2:51,22:57,7 130044:00,83:05,2 g
3Hedens TabinaLuna SnitgaardAutostart sulky2:59,42:52,3 130054:09,13:11,6
1Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky3:10,83:05,4 130064:10,63:12,8 g
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenAutostart sulky2:43,72:49,5 1300Disk
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1300 m. Mellem 2:35,0 & 3:00,0RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Team World Wide Trot & Bøje Laursen
1Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtAutostart sulky2:23,12:42,1 130013:20,92:34,5
6Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky2:28,82:36,7 130023:24,52:37,3
5Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:42,32:38,1 130033:25,7*2:38,2
2Hellestruplunds GeenaCecilie AnovAutostart sulky2:46,82:41,9 130043:28,9*2:40,7 g
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenAutostart sulky2:44,92:41,7 130053:53,92:59,9
4JohnMatilde Due JensenAutostart sulky2:39,92:40,0 1300Disk
7WonderEmma L ChristensenAutostart sulky2:37,12:35,7 1300Disk
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1300 m. Mellem 2:15,0 & 2:34,9RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Pony Travklub
5MaxzimusCecilie Germann JensenAutostart sulky2:19,72:17,7 130013:00,5*2:18,8
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenAutostart sulky2:26,72:19,9 130023:00,8*2:19,1
3OberonWilliam Clifford LundenAutostart sulky2:16,12:21,0 130033:00,92:19,2
1LueNikoline DrewsenAutostart sulky2:36,62:33,9 130043:45,82:53,7 g
2DjokoGlen Høgsberg KristensenAutostart sulky2:23,52:22,7 130053:58,13:03,2
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 1300 m. Hurtigere end 2:14,9RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pralinus v. Maria Gilsgaard
7TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:52,8 130012:33,81:58,3
8Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart sulky1:53,21:49,3 130022:33,81:58,3
6RamidMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky1:53,01:55,1 130032:35,41:59,5
5Kålmans PrinsenMalthe Oliver ArpAutostart sulky1:48,21:56,5 130042:38,92:02,2
3NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:03,4 130052:47,02:08,5
2GaivaFie IpsenAutostart sulky2:17,72:04,3 130062:49,5*2:10,4
4Ljungens NinaThorunn Mina Ulvedal Arnarson Autostart sulky-2:02,7 130072:58,52:17,3
1Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenAutostart sulky1:51,72:05,8 1300
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.32 700 m. forbeholdt ponyer over 3:00,0RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Jysk Pony Væddeløbsforening
1Felix SmithIsabella HenriksenSulky3:26,43:32,3 70012:26,43:29,1
12Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky3:04,53:04,5 80022:27,93:04,9
2Pippi IIMarcus Anton JensenSulky3:25,83:26,4 72032:34,73:34,9
3MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:22,1 74042:36,13:30,9
10Thybo's LokeMike DambergSulky3:01,23:05,4 80052:37,23:16,5
13Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:02,9 82062:37,83:12,4
7ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:09,5 78072:39,93:25,0
5ManseOliver JensenSulky3:15,53:20,2 74082:40,63:37,0
9SpiritCecilie Møller OhlsenSulky3:02,43:06,9 80092:40,93:21,1
8FilurArina PrylipkoSulky3:07,93:08,1 780102:41,83:27,4
4Isilon NirmëMatilde DrewsenSulky3:07,73:21,3 740112:45,53:43,6
6NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:15,8 760122:50,83:44,7
11CandyMagnus SkovsenSulky3:04,13:05,2 800Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Monté 2.54 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Anders Fredmar
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:33,72:33,7 102012:37,72:34,6
1Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:53,82:53,8 90022:42,53:00,6
2Laban STRSigne HenriksenMonté2:48,52:50,5 92032:45,02:59,3
8Flickas PrideKamilla GilsgaardMonté2:01,72:01,4 128042:45,92:09,6
4Shanti KMille-Marie Neerup JensenMonté2:37,22:39,3 98052:46,52:49,9
3DjamGry Bruun Monté2:45,92:46,1 940Disk
5LueNikoline DrewsenMonté2:35,62:37,3 1000Disk
7DisneyMalou CordtMonté2:22,22:22,5 1100Disk
LILLALøb nr. 8 Sulky 2.40 900 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ansager Dyrehospital
2WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,7 92012:21,9*2:34,2
9Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:08,5 112022:22,02:06,8
1JohnMatilde Due JensenSulky2:46,02:40,0 90032:23,1*2:39,0
7MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:17,52:17,7 104042:23,72:18,2
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:31,6 94052:24,52:33,7
5OberonWilliam Clifford LundenSulky2:13,12:21,0 102062:24,62:21,8
8FudgeRasmus E JensenSulky2:11,72:12,2 108072:29,32:18,2
6Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:19,92:19,9 102082:30,72:27,7
10RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,31:55,1 126092:38,12:05,5
4DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:22,7 1000102:39,52:39,5
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 2.57 900 m. forbeholdt ponyer under 3:00,0RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Martin Andreasen
10Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:42,1 98012:37,02:40,2
5Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:49,5 94022:42,02:52,3
3Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:51,22:51,4 92032:42,52:56,6
12Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,7 102042:43,12:39,9
7Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:45,9 96052:44,62:51,5
13Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:22,92:23,5 112062:46,92:29,0
1Anemone Af VeddingeMalou Bak DjervadSulky2:54,52:57,7 90072:48,13:06,8
11Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:41,7 98082:49,82:53,3
6ZingoSeppe Van Der HaegenSulky2:33,82:47,0 96092:57,83:05,2
2Hedens TabinaLuna SnitgaardSulky2:51,82:52,3 920102:57,83:13,3
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:48,62:49,5 940Diskgrov trængning 7
8Ripadals AstorWilliam Clifford LundenSulky2:49,02:44,7 960Udgået
9Korreborgs Eagle EyeEmilie J FriboSulky2:39,52:44,4 960Disk
ROSALøb nr. 10 Sulky 4.12 800 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Team Djoko & Bahia Sisu
3JasminLucas KirkSulky3:59,64:00,3 84013:19,5*3:57,5 urel. drivning
12Felix SmithIsabella HenriksenSulky3:26,43:32,3 94023:23,13:36,1
7Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:31,33:47,2 88033:24,23:52,0
11MaleneSigurd Hvass JespersenSulky3:32,73:32,8 94043:25,73:38,8
10Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:34,0 94053:26,23:39,4
5Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:46,73:49,4 88063:26,63:54,8
9GoliathThilde Ibsgaard Fjelsted Sulky3:40,03:40,4 92073:28,03:46,1
13MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:22,1 100083:31,83:31,8
15ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:58,53:09,5 106093:34,83:22,6
2Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:04,3 820103:35,14:22,3
14Isilon NirmëMatilde DrewsenSulky3:07,73:21,3 1000113:35,73:35,7
1FiestaMille SkovSulky4:12,94:12,9 800123:35,94:29,9
8BaileiLuna SnitgaardSulky3:46,03:44,3 900133:36,14:00,1
4ZorroLiva DegnSulky3:53,13:54,5 860143:36,24:11,4
6Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky3:44,93:48,5 880Disk
LYS BRUNLøb nr. 11 Monté 2.53 700 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Vandel Auto
7Flickas PrideKamilla GilsgaardMonté-2:01,4 100012:02,52:02,5
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté-2:33,7 78022:03,32:38,1
3Shanti KMille-Marie Neerup JensenMonté-2:39,3 76032:04,02:43,2
1Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté-2:53,8 70042:05,12:58,7
5OpheliaFie IpsenMonté2:45,42:31,2 80052:07,5*2:39,4
2Laban STRSigne HenriksenMonté-2:50,5 72062:09,02:59,2
6DisneyMalou CordtMonté2:27,72:22,5 84072:09,62:34,3
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 3.20 800 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: SJAKK Trælasten
11Hellestruplunds GeenaCecilie AnovSulky2:37,72:41,9 98012:40,62:43,9
8Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:49,5 94022:43,62:54,0
12Zickat Oliver KristoffersenSulky2:36,52:38,1 102032:43,72:40,5
5Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky3:04,53:04,5 86042:43,93:10,6
7Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:51,22:51,4 94052:44,22:54,7
3SpiritCecilie Møller OhlsenSulky3:02,43:06,9 86062:46,53:13,6
10DjamGry Bruun Sulky2:30,82:42,2 98072:46,62:50,0
14Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:22,92:23,5 112082:47,12:29,2
2FilurMaria MøllerSulky3:07,93:08,1 86092:47,93:15,2
6Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:02,9 880102:49,93:13,1
15FudgeRasmus E JensenSulky2:11,72:12,2 1220112:54,42:23,0
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:20,2 800122:55,13:38,9
13ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:31,6 1060132:56,02:46,0
4CandyMagnus SkovsenSulky3:04,13:05,2 860143:00,13:29,4
9Ripadals AstorWilliam Clifford LundenSulky2:49,02:44,7 980Udgået
LYS BRUNLøb nr. 13 Sulky 2.13 1200 m. 2. min klubben* se indbydelseRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: 2. minutters klubben v. Anders Rygaard & Maria Gilsgaard
2Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:08,5 124012:47,42:15,0
3Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:05,8 126022:48,82:14,0
8TysseCecilie Germann JensenSulky1:47,01:52,8 142032:50,01:59,7
6SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:01,8 132042:51,92:10,2
5NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,4 130052:53,92:13,8
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:56,5 136062:54,02:07,9
1Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:12,7 1200Disk-gim
4GaivaFie IpsenSulky2:03,72:04,3 1280Udgået
HVIDLøb nr. 14 Undervisningsløb sulky 3.55 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Pony Travklub
4Kong ArthurRuben KristensenUndervisningsløb sulky2:48,62:49,5 84012:29,82:58,3
3FilurSilvia ErichenUndervisningsløb sulky3:07,93:08,1 74022:38,23:33,8
2GoliathSilke Vindbjerg Undervisningsløb sulky3:40,03:40,4 64032:49,24:24,4
1MaxxSidsel Ibsgaard Fjelsted Undervisningsløb sulky3:55,13:55,1 60042:56,94:54,8

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Billund Ponytravklub.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009