Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 4. august 2018 DM i Ponytrav - Hel PonydagResultater
GULLøb nr. 1 Autostart sulky 1300 m. DM u. 100 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Candy La Marc
5KäckLaura Spuhr NielsenAutostart sulky2:34,42:44,8 130013:44,72:52,8
3Emmeros CeasarOliver KristoffersenAutostart sulky2:35,22:48,4 130023:45,22:53,2
9Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:34,42:44,5 130033:45,22:53,2
7ObelixFreja Klitgaard LarsenAutostart sulky3:09,33:10,9 130044:05,0*3:08,5
11Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky3:04,93:05,5 130054:08,13:10,8
10ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:57,23:12,6 130064:28,03:26,2
4ManseOliver JensenAutostart sulky3:27,33:27,7 130074:43,03:37,7 g
2Bådsgårds BeautyLaurids LarsenAutostart sulky3:52,03:52,3 130084:58,7*3:49,8 g
6BillyClara SkovgaardAutostart sulky3:23,43:45,8 130095:00,33:51,0 g
1Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenAutostart sulky4:10,14:09,9 1300105:59,34:36,4
8SmilaJulie Sjøholm JensenAutostart sulky3:53,13:56,6 1300Udgik
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1300 m. grundlagsinddelt autostart 1RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hotel Trinity
7PalleMaria MøllerAutostart sulky3:53,13:28,1 130014:26,4*3:24,9
8LokanOliver KristoffersenAutostart sulky4:12,04:00,0 130024:46,4*3:40,3 g
3AskepotMolly Josefine RasmussenAutostart sulky3:58,63:58,6 130034:46,6*3:40,5
2Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenAutostart sulky3:55,14:06,2 130044:50,9*3:43,8 g
4Samba IIDiana Holm JohansenAutostart sulky3:31,33:50,1 130054:52,43:44,9
9Vangs BanditOliver JensenAutostart sulky3:42,03:42,5 130064:53,53:45,8 g
1Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenAutostart sulky-4:20,0 130075:04,03:53,8
6BasseXenia AnderssonAutostart sulky3:46,63:51,7 130085:05,23:54,8
5LucasTabea Anne MunkAutostart sulky4:23,54:26,4 130096:01,44:38,0 g
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1300 m. DM u. 110 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: JBS Vinderrekuttering
11Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingAutostart sulky2:09,02:22,7 130013:26,02:38,5
5AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:24,92:26,3 130023:32,42:43,4 g
12Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky2:28,82:38,3 130033:46,42:54,2 g
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:33,82:41,5 130043:54,03:00,0 g
6Manse Star STRFrederik S IversenAutostart sulky2:59,83:04,5 130054:08,83:11,4 g
3Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenAutostart sulky3:02,63:09,0 130064:09,93:12,2
4Hedens TabinaAdam KøhlerAutostart sulky2:52,92:55,0 130074:10,63:12,8 g
10JoyMathilde Ravnholt DalgaardAutostart sulky3:02,43:02,2 130084:12,63:14,3 g
8DixelineEmma Clifford LundenAutostart sulky3:18,03:25,3 130094:12,8*3:14,5
9MumrikEmily S. Bang PedersenAutostart sulky3:20,23:25,3 1300104:12,9*3:14,5
7NiluNikita HaugstrupAutostart sulky3:15,23:22,7 1300114:13,4*3:14,9 g
1NannaMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:38,62:58,8 1300Udgik
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1300 m. grundlagsinddelt autostart 2RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: FDT Trav
6SpiritCecilie Møller OhlsenAutostart sulky3:02,43:12,9 130014:07,53:10,4
5FilurSofie MøllerAutostart sulky3:11,93:08,8 130024:09,83:12,2
2ChanellKatrine Aastrup JakobsenAutostart sulky3:11,53:13,8 130034:10,03:12,3
12Prins IIMelissa N C VesterholmAutostart sulky3:04,63:10,3 130044:10,33:12,5
4TitaniNathalie K HansenAutostart sulky3:32,53:15,9 130054:11,1*3:13,2 g
11CandyLykke JürgensenAutostart sulky3:08,83:11,1 130064:14,13:15,5
1Pippi IISigurd Hvass JespersenAutostart sulky3:28,23:27,8 130074:15,1*3:16,2
3Lukas IIMorten MøllerAutostart sulky3:27,23:35,0 130084:34,93:31,5
9MilleKiki Anemone Kopperup JensenAutostart sulky3:07,83:28,5 130094:37,73:33,6
8Hjortagers TrisseOliva Marie MunkAutostart sulky3:34,93:35,4 1300104:44,83:39,1
7SmillaEmilie Selmann BørgesenAutostart sulky3:13,03:18,9 1300Disk
10RöskvaCecilie AnovAutostart sulky3:14,83:15,6 1300Disk
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 1800 m. DM u. 120 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Team Juul
8FudgeRasmus E JensenAutostart sulky2:19,12:13,6 180013:55,1*2:10,6
9Prins GMarc JensenAutostart sulky2:13,22:14,0 180023:56,4*2:11,3
7UR KåreMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:35,92:34,9 180034:30,0*2:30,0
4CæsarJasmin SørensenAutostart sulky2:32,02:33,7 180044:30,3*2:30,2
3BeautySelma S GrageAutostart sulky3:00,62:49,0 180054:54,2*2:43,4 g
2Kong ArthurChristian SejerAutostart sulky2:48,62:49,2 180064:54,7*2:43,7 g
6Eddie StarSara Sofie BerthelsenAutostart sulky2:44,12:45,6 180074:56,82:44,9
5Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenAutostart sulky2:41,92:43,5 180084:58,92:46,1 g
10MinnaMatilde Due JensenAutostart sulky2:55,23:10,7 180095:25,43:00,8
1Rikke Fra TvorupSigne ScherphofAutostart sulky2:58,83:04,0 1800105:25,43:00,8
SORTLøb nr. 6 Autostart sulky 1800 m. grundlagsinddelt autostart 3RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lunden & Charlottenlund Ponytravklub
4Enghavens Show StarSofie StamhusAutostart sulky2:49,62:49,9 180014:36,8*2:33,8 g
8LisaCamilla SamsonAutostart sulky2:46,42:44,5 180025:00,12:46,7
2Julius IILine G AndersenAutostart sulky2:46,32:51,0 180035:05,42:49,7 g
7ValleKatja Fie KofoedAutostart sulky3:03,73:00,0 180045:10,6*2:52,6 g
3Dixie IIMaia G. AndersenAutostart sulky2:55,52:55,7 180055:11,5*2:53,1 g
9MindyMorten MøllerAutostart sulky2:46,52:49,6 180065:13,12:53,9 g
10SiggeElisabeth JørgensenAutostart sulky2:55,12:59,7 180075:26,43:01,3
1FlamingoCoco Klokkeblomst JensenAutostart sulky3:05,73:08,2 180085:30,8*3:03,8
5TriltaJulie VesterlundAutostart sulky3:05,73:06,0 180095:31,4*3:04,1 g
6Ripadals AstorWilliam Clifford LundenAutostart sulky2:49,02:56,6 1800105:32,33:04,6 g
LYS BRUNLøb nr. 7 Autostart sulky 1800 m. DM u. 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Team Friis
6Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart sulky1:47,81:53,9 180013:28,61:55,9
2NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:55,72:03,4 180023:37,12:00,6
8SoolaimaMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:01,02:01,9 180033:37,82:01,0 g
9Rain IILaura Spuhr NielsenAutostart sulky2:06,72:07,5 180043:40,8*2:02,7
7LucilMads VesterlundAutostart sulky2:07,92:11,9 180053:45,2*2:05,1 g
12Slätt La MindyMads MogensenAutostart sulky2:02,52:12,4 180063:47,42:06,3
11PreminoMarc Lejsner ChristensenAutostart sulky2:07,62:08,4 180073:48,3*2:06,8
4Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky2:10,22:10,7 180083:52,2*2:09,0 g
5Tejas MorianRasmus E JensenAutostart sulky2:11,82:15,6 180094:02,42:14,7
1Zico C.C.Frederik Bay KristensenAutostart sulky1:52,12:02,1 1800Henvist til prøveløb
3PärloitoCatrine PlejdrupAutostart sulky1:53,81:54,2 1800Disk
10HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpAutostart sulky1:50,02:01,1 1800Disk
LILLALøb nr. 8 Autostart sulky 1800 m. grundlagsinddelt autostart 4RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dano Mast
5Bentley ZCecilie Germann JensenAutostart sulky2:33,22:33,2 180014:19,6*2:24,2 g
7ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:17,02:26,5 180024:24,32:26,8
8Mys TrolletPatrick Richard LarsenAutostart sulky2:39,02:41,4 180034:37,7*2:34,3 g
4AkleiaSimone LindevangAutostart sulky2:37,02:36,0 180044:42,0*2:36,7
6DjamGry Bruun Autostart sulky2:30,82:40,6 180054:42,92:37,2 g
3Baron SetKamilla GilsgaardAutostart sulky2:31,52:31,5 180064:50,72:41,5 g
9Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtAutostart sulky2:09,92:33,5 180074:50,82:41,6 g
1Hellestruplunds GeenaChristian SejerAutostart sulky2:37,72:41,9 1800Disk
2Goodie BlueEmilie J FriboAutostart sulky2:27,72:31,0 1800Udgik
10LueNikoline DrewsenAutostart sulky2:36,12:33,9 1800Disk-pasgang
LYS GRØNLøb nr. 9 Autostart sulky 1800 m. DM u. 135 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Væddeløbsbladet
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart sulky1:40,61:45,1 180013:23,71:53,2 g
4RamidMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky1:53,01:56,2 180023:27,81:55,4
3TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:50,1 180033:27,91:55,5
2Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardAutostart sulky1:47,91:50,8 180043:29,51:56,4 g
9ElvirussSofie QuistAutostart sulky2:24,52:23,9 180054:03,2*2:15,1 g
5OberonWilliam Clifford LundenAutostart sulky2:13,12:25,5 180064:18,72:23,7
1Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseAutostart sulky2:39,53:02,0 180076:17,63:29,8 g
6JohnMatilde Due JensenAutostart sulky2:39,92:42,8 1800Disk
8Karamellen (S)Christian SejerAutostart sulky1:51,71:57,5 1800Disk
ROSALøb nr. 10 Autostart sulky 1800 m. grundlagsinddelt autostart 5RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens Væddeløbsbane
6GaivaFie IpsenAutostart sulky2:07,22:07,6 180014:07,92:17,7
4MaxzimusCecilie Germann JensenAutostart sulky2:19,32:19,3 180024:11,52:19,7
3Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenAutostart sulky2:19,92:19,9 180034:24,02:26,7
1DjokoGlen Høgsberg KristensenAutostart sulky2:17,12:23,2 180044:24,22:26,8
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:15,22:14,5 1800Disk
5Ljungens NinaCecilie AnovAutostart sulky2:01,62:01,8 1800Disk
HVIDLøb nr. 11 Prøveløb monté/Sulky 900 m. Prøve/Rutineløb/Udd.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: REMA 1000
3Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerPrøveløb pony sulky-3:40,0 74012:43,03:40,3Godkendt pony
1LokanIsabella HenriksenPrøveløb pony monté4:12,04:00,0 6801Disk
5Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenRutineløb2:48,62:49,2 96022:49,12:56,1
2GoliathPhilip Mejer Prøveløb monté/Sulky3:40,93:45,7 72032:54,04:01,7Godkendt pony
4Tarpans HanetteMelissa N C VesterholmPrøveløb pony sulky-3:20,0 82043:19,54:03,3Godkendt pony
7Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenRutineløb2:40,42:40,4 100053:19,63:19,6
6LisaIsabella SamsonRutineløb2:46,42:44,5 98063:20,23:24,3
LYS BRUNLøb nr. 12 Monté 3.14 900 m. Monte løbet - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Leifs Dækservice
1Baron SetNoah Nickolai KirkegårdMonté3:14,13:14,1 90012:35,7*2:53,0
2DjamGry Bruun Monté3:01,53:05,1 94022:36,3*2:46,3 g
3Tarpans HanetteMelissa N C VesterholmMonté2:56,72:58,8 98032:50,1*2:53,6 g
5Enghavens Show StarSofie StamhusMonté2:39,72:40,1 110042:57,72:41,5 g
8Don HudsonMaja ChristensenMonté2:26,52:27,0 118053:06,82:38,3 g
9OpheliaFie IpsenMonté2:23,32:25,5 120063:07,72:36,4
4River CokeThorunn Mina Ulvedal Arnarson Monté2:50,42:50,4 1020Disk
6Goodie BlueEmilie J FriboMonté2:27,72:39,9 1100Udgik
7BrunetSif Berggreen LarsenMonté2:38,52:38,5 1100Udgik
GULLøb nr. 13 Sulky 4.26 900 m. volte 1 - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Team Djoko
8Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:31,33:44,9 106013:55,03:41,7
6Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:52,03:49,8 104023:55,8*3:46,7
9Vangs BanditOliver JensenSulky3:42,03:42,5 108034:03,53:45,5 g
12PalleMaria MøllerSulky3:53,13:24,9 116044:06,0*3:32,1
2Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:10,14:09,9 96054:06,74:17,0
1LucasTabea Anne MunkSulky4:23,54:26,4 90064:07,54:35,0
7BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:45,8 106074:07,63:53,6 g
5BasseXenia AnderssonSulky3:46,63:51,7 104084:09,03:59,4
4Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenSulky-3:53,8 102094:09,24:04,3
11Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky3:55,13:34,7 1120104:11,9*3:44,9 g
10AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:58,63:40,4 1080114:16,8*3:57,8
3SmilaJulie Sjøholm JensenSulky3:53,13:56,6 1020Disk
BLÅLøb nr. 14 Sulky 3.35 900 m. volte 2 - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Sydsjællands Ponytrav
2Lukas IIMorten MøllerSulky3:27,23:31,4 92013:16,73:33,8
11TitaniNathalie K HansenSulky3:32,53:13,1 100023:19,4*3:19,4
7RöskvaCecilie AnovSulky3:14,83:15,6 98033:19,63:23,7 g
12ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:11,53:12,3 100043:20,43:20,4
13FilurSofie MøllerSulky3:11,93:08,8 102053:22,23:18,2
10DixelineEmma Clifford LundenSulky3:18,03:14,4 100063:23,93:23,9
6Pippi IISigurd Hvass JespersenSulky3:28,23:16,2 98073:23,9*3:28,1
1Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:34,93:35,4 90083:24,73:47,4
8NiluNikita HaugstrupSulky3:15,23:14,9 100093:30,53:30,5 g
9MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:14,5 1000103:35,23:35,2 g
3MilleKiki Anemone Kopperup JensenSulky3:07,83:28,5 920Disk-pasgang
4ManseOliver JensenSulky3:27,33:27,7 940Disk
5SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:18,9 980Disk
RØDLøb nr. 15 Sulky 3.12 900 m. volte 3 - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Pedersen
3SpiritCecilie Møller OhlsenSulky3:02,43:10,4 90012:47,23:05,8
2CandyLykke JürgensenSulky3:08,83:11,1 90022:47,8*3:06,4
5Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky3:02,63:09,0 92032:48,73:03,4 g
10FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky3:05,73:03,7 94042:55,23:06,4
8Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:04,5 94052:55,43:06,6
4Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:10,3 90062:55,53:15,0 g
11JoyMathilde Ravnholt DalgaardSulky3:02,43:02,2 94072:57,93:09,3
1ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:57,23:12,6 90082:58,23:18,0
7Thybo's LokeMike DambergSulky3:04,93:05,5 94092:58,53:09,9
12Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseSulky2:39,53:02,0 940102:58,93:10,3 g
14MinnaMatilde Due JensenSulky2:55,23:00,8 960113:01,33:08,9
6ObelixFreja Klitgaard LarsenSulky3:09,33:08,5 920123:01,63:17,4
9TriltaJulie VesterlundSulky3:05,73:04,1 940133:02,13:13,7
13Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:00,8 960143:03,73:11,4
GRØNLøb nr. 16 Sulky 2.59 900 m. volte 4 - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: lejdj.nu
4Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:52,92:55,0 92012:39,22:53,0
1SiggeElisabeth JørgensenSulky2:55,12:59,7 90022:39,72:57,4
11MindyMorten MøllerSulky2:46,52:43,4 94032:39,92:50,1 g
3Ripadals AstorWilliam Clifford LundenSulky2:49,02:56,6 92042:42,52:56,6 g
9LisaCamilla SamsonSulky2:46,42:44,5 98052:45,02:48,4
7Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:49,7 94062:46,22:56,8 g
13JohnMatilde Due JensenSulky2:39,92:42,8 98072:47,62:51,0 g
10Kong ArthurChristian SejerSulky2:48,62:43,7 98082:48,02:51,4
12BeautySelma S GrageSulky3:00,62:43,4 98092:48,3*2:51,7 g
8Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:44,12:45,6 980102:49,52:53,0
6ValleKatja Fie KofoedSulky3:03,72:52,8 940112:50,3*3:01,2
5Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:55,52:53,0 940122:50,63:01,5
14Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:28,82:38,3 102014Disk
2NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:38,62:58,8 900Udgik
HVIDLøb nr. 17 Sulky 2.44 900 m. volte 5 - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Trav
9UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:35,92:30,0 98012:30,5*2:33,6
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,5 90022:31,32:48,1
12FudgeRasmus E JensenSulky2:19,12:10,6 114032:31,4*2:12,8 g
1KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,42:44,8 90042:31,52:48,3
5AkleiaSimone LindevangSulky2:37,02:36,0 94052:32,12:41,8 g
10AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:24,92:26,3 100062:33,82:33,8
8CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:30,1 98072:34,52:37,7
7LueNikoline DrewsenSulky2:36,12:33,9 96082:34,72:41,1
4ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:41,5 92092:35,42:48,9 g
11Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:33,22:24,2 1020102:36,62:33,5 g
3Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky2:37,72:41,9 920Disk
6Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky2:39,02:34,2 960Disk
SORTLøb nr. 18 Sulky 2.33 900 m. volte 6 - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skive Trav
4DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:23,2 96012:19,72:25,5 g
2ElwisMalou CordtSulky2:17,02:26,5 94022:19,82:28,7
12LucilMads VesterlundSulky2:07,92:05,1 110032:19,8*2:07,1
3OberonWilliam Clifford LundenSulky2:13,12:23,7 96042:20,82:26,7
14Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,81:53,9 120052:21,01:57,5
11Slätt La MindyMads MogensenSulky2:02,52:06,3 110062:23,12:10,1
8Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,82:14,6 102072:23,72:20,9 g
7ElvirussSofie QuistSulky2:24,52:15,1 102082:24,1*2:21,3
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:19,92:19,9 98092:26,22:29,2 g
1Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:33,5 900102:26,32:42,6
9Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:15,22:14,5 1020112:27,22:24,3 g
10Prins GMarc JensenSulky2:13,22:11,3 1040122:28,62:22,9
6MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:19,32:19,3 980132:28,82:31,8
13SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:01,0 1140142:29,02:10,7
LYS BRUNLøb nr. 19 Sulky 2:09 900 m. volte 7 - 900 mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Aalborg væddeløbsbane
3GaivaFie IpsenSulky2:07,22:07,6 90011:55,82:08,7
13Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:40,61:45,1 110021:58,91:48,1 g
2PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:06,8 92032:00,92:11,4
1Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:10,22:09,0 90042:02,72:16,3 g
7HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,02:01,1 96052:03,72:08,9 g
9RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,01:55,4 100062:04,32:04,3 g
10PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:54,2 102072:05,82:03,3
4NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:00,6 96082:10,02:15,4
6Ljungens NinaCecilie AnovSulky2:01,62:01,8 96092:15,32:20,9
5Zico C.C.Frederik Bay KristensenSulky1:52,12:02,1 960Udgik
8Karamellen (S)Christian SejerSulky1:51,71:57,5 980Disk
11Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:50,8 1040Udgik
12TysseCecilie Germann JensenSulky1:43,41:50,1 1060Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Billund Ponytravklub.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009