Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 3. december 2016 Resultater
SORTLøb nr. 1 (ikke defineret) Ny rekord RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4FilurSofie MøllerSulky 90013:15,43:37,1 Ny rekord
11Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky 120023:48,53:10,4 Ny rekord
15Turbo TulleSelma S GrageSulky 102033:40,83:36,5
6Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky 132033:50,52:54,6 Ny rekord
7ManseOliver JensenSulky 100043:46,93:46,9
2Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky 78053:47,84:52,1
5GoliathCecilie AnovSulky 92063:48,54:08,4 Ny rekord
16Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté 144073:35,62:29,7
3ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky 96073:50,23:59,8 Ny rekord
9Olympia's JesschiwaMalou CordtSulky 130074:03,03:06,9
1Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky 114083:50,53:22,2 Ny rekord
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky 112093:59,53:33,8
12SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté 980103:40,53:45,0
14TrineMaria MøllerSulky 1000103:59,63:59,6
10RalleyOliver KristoffersenSulky 1280114:09,33:14,8
RØDLøb nr. 2 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8PralinusKamilla GilsgaardMonté 178013:25,81:55,6
6GarnisMaja K SøgaardMonté 108023:28,83:13,3
3Don HudsonMaja ChristensenMonté 128033:28,92:43,2 Ny rekord
4EbbaCatrine PlejdrupMonté 134043:32,12:38,3
2ChiliJoanna AndersenMonté 136053:32,72:36,4
7OpheliaThilde IpsenMonté 132063:34,22:42,3
5GaivaFie IpsenMonté 172083:37,92:06,7
10ZelmaKamma HøjlundMonté 116093:40,33:09,9 Ny rekord
9Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté 1060113:40,83:28,3
1CharmerKatrine PedersenMonté 1660 Diskg
LYS BRUNLøb nr. 3 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6NannaMille-Marie Neerup JensenSulky 130013:46,92:54,5
9SiljaSelma S GrageSulky 132043:54,62:57,7
4Kong ArthurChristian SejerSulky 132054:01,63:03,0
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky 130064:02,83:06,8
1Bella IIOskar Toft OlesenSulky 130084:03,23:07,1
7NiluNikita HaugstrupSulky 120094:06,83:25,7
5LakridsMaja ChristensenSulky 1200104:08,83:27,3
8RöskvaCecilie AnovSulky 1320125:04,93:51,0 Ny rekord
3JollyMads Steen Biering PetersenSulky 1320 Diskg
GULLøb nr. 4 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
13SparklerSarah Bang PoulsenSulky 126013:16,22:35,7
11OliverPhillip D Bang PedersenSulky 124023:16,52:38,5
9Julius IILine G AndersenSulky 120033:20,22:46,8 Ny rekord
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky 122043:22,32:45,8 Ny rekord
5EnzoMadeline Josefine MyrupSulky 120053:22,72:48,9
7Granit IIAdam KøhlerSulky 120063:23,02:49,2
2DjamMagnus NielsenSulky 128073:24,82:40,0
4Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky 132083:27,22:37,0
10Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky 136093:27,72:32,7
6FudgeRasmus E JensenSulky 1340103:28,12:35,3
14Titan TrotKlara Glerup BakSulky 1360123:29,82:34,3
8Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky 1280133:34,42:47,5 Ny rekord
1AttilaStine RasmussenSulky 1600143:37,82:16,1
15ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky 1220 Diskg
BLÅLøb nr. 5 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4OberonKatrine PedersenSulky 128013:03,62:23,4
1Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky 158023:06,61:58,1
3NeithCamilla Germann JensenSulky 144033:08,82:11,1
6RødfræsenStine RasmussenSulky 144043:09,82:11,8
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky 134053:12,62:23,7
7Tejas MorianRasmus E JensenSulky 130063:13,62:28,9
2Felix IISidsel Krog JustesenSulky 1300 Diskg
GRØNLøb nr. 6 (ikke defineret) Ny rekord RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart sulky 180013:11,31:46,3 Ny rekord
5Zlatan NickSara KristensenAutostart sulky 180023:17,81:49,9
1Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardAutostart sulky 180033:21,21:51,8 Ny rekord
3TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky 180043:22,01:52,2
2RamidMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky 180053:32,41:58,0 Ny rekord
GRÅLøb nr. 7 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2FilurIda Lyngholm BjerregravUndervisningsløb sulky 66012:35,53:55,6
1Eddie StarMalou BakUndervisningsløb sulky 100023:10,33:10,3
5ZingoSigne HenriksenUndervisningsløb sulky 102033:15,53:11,7
4Søndervangs ZitaMikkeline Daniella Kirkegaard Kühnel Undervisningsløb sulky 96043:25,23:33,8
3ManseJasmin Retz KristensenUndervisningsløb sulky 740 Udg
HVIDLøb nr. 8 (ikke defineret) Ny rekord RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Anemone Af VeddingeMille-Mi RosenfeldtSulky 90013:01,23:21,3 Ny rekord
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky 90023:10,83:32,0
3Bella IIOskar Toft OlesenSulky 102033:10,83:07,1
12Titan TrotKlara Glerup BakSulky 124043:12,42:35,2
10RalleyOliver KristoffersenSulky 100053:15,73:15,7
9NiluNikita HaugstrupSulky 94063:15,93:28,4
7LakridsMaja ChristensenSulky 94073:17,43:30,0
11RöskvaCecilie AnovSulky 92083:17,63:34,8 Ny rekord
13ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky 112093:18,42:57,1
6JollyMads Steen Biering PetersenSulky 1040103:18,63:11,0
2AttilaStine RasmussenSulky 1460113:26,32:21,3
4CharmerKatrine PedersenMonté 1480123:31,62:23,0
5Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky 1100 Diskg
GULLøb nr. 9 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8SiljaSelma S GrageSulky 126013:45,92:59,3
4FudgeRasmus E JensenSulky 148023:45,82:32,6
6Olympia's JesschiwaMalou CordtSulky 124033:50,13:05,6
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky 124043:51,83:06,9
7OpheliaThilde IpsenMonté 142053:54,22:44,9
11ZelmaKamma HøjlundMonté 126074:00,73:11,0
12Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté 156084:05,72:37,5
5GoliathMaria MøllerSulky 90094:11,34:39,2
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky 940104:11,54:27,6
3Don HudsonMaja ChristensenMonté 1380 Diskg
10SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté 1060 Diskg
GULLøb nr. 10 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1DjamMagnus NielsenSulky 126013:24,62:42,4
6Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky 134023:25,82:33,6
5Granit IIAdam KøhlerSulky 120033:26,92:52,4
2Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky 130043:27,02:39,2
8RamidMille-Marie Neerup JensenSulky 172053:31,92:03,2
9Tejas MorianRasmus E JensenSulky 146063:46,92:35,4
3Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky 172073:33,52:04,1
4GaivaFie IpsenMonté 168083:40,22:11,1
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky 150093:47,62:31,7
GULLøb nr. 11 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Kong ArthurChristian SejerSulky 01 NC
9NannaMille-Marie Neerup JensenSulky 02 NC
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky 03 NC
5Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky 04 NC
8ManseOliver JensenSulky 05 NC
12Turbo TulleSelma S GrageSulky 06 NC
3FilurSofie MøllerSulky 07 NC
4GarnisMaja K SøgaardMonté 08 NC
10Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky 09 NC
1Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky 010 NC
2EbbaCatrine PlejdrupMonté 0 Diskg
GULLøb nr. 12 (ikke defineret) RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5NeithCamilla Germann JensenSulky 01 NC
4Julius IILine G AndersenSulky 02 NC
2Eddie StarEmilie J FriboSulky 03 NC
10SparklerSarah Bang PoulsenSulky 04 NC
3EnzoMadeline Josefine MyrupSulky 05 NC
11TysseCecilie Germann JensenSulky 06 NC
8PralinusKamilla GilsgaardMonté 07 NC
1ChiliJoanna AndersenMonté 08 NC
7OliverPhillip D Bang PedersenSulky 09 NC
6OberonKatrine PedersenSulky 0 Diskg
9RødfræsenStine RasmussenSulky 0 Udg

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Billund Ponytravklub.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009