Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato søndag 3. december 2017 Julefræs med BOS finaleResultater
SORTLøb nr. 1 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Oksegården
1FilurSofie MøllerSulky 106013:33,93:21,8
9Pippi IISigurd Hvass JespersenSulky 96023:39,63:48,8
8Vangs BanditOliver JensenSulky 92033:39,63:58,7
7OlliEmil Friis PedersenSulky 86043:40,24:16,0
6Bådsgårds BarcardiLucas KirkSulky 84053:40,74:22,7
5CandySeppe Van Der HaegenSulky 106063:41,13:28,6
4Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky 86073:41,44:17,4
3Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky 84083:42,94:25,4
2TrineMaria MøllerSulky 96093:47,13:56,6
10Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky 840104:12,45:00,5
SORTLøb nr. 2 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9-Flyt
1MumrikEmily S. Bang PedersenSulky 102013:36,73:32,5
11Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky 114023:38,93:12,0
10ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky 114033:39,73:12,7
9Dixie IIMaia G. AndersenSulky 124043:39,92:57,3
8ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky 110053:45,03:24,5
7RöskvaCecilie AnovSulky 104063:45,73:37,0
6ManseOliver JensenSulky 102073:47,23:42,7
5NiluNikita HaugstrupSulky 110083:48,73:27,9
4Bentley ZCamilla Germann JensenSulky 142093:49,82:41,8
3Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky 1380103:56,22:51,2
2MaxxMaria MøllerSulky 840114:06,94:53,9
SORTLøb nr. 3 Sulky 3:00 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Team Djoko
1Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky 142013:39,92:34,9
9Eddie StarMalou CordtSulky 132023:40,52:47,0
8Kong ArthurChristian SejerSulky 128033:43,42:54,5
7Julius IILine G AndersenSulky 130043:44,22:52,5
6Granit IIAdam KøhlerSulky 132053:44,52:50,1
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky 146063:46,82:35,3
4ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky 126073:48,23:01,1
3EbbaCatrine PlejdrupSulky 142083:49,22:41,4
2Ripadals AstorKatrine PedersenSulky 126093:53,63:05,4
10DjamMagnus NielsenSulky 1380 Udgået
SORTLøb nr. 4 Sulky 2.24 1500 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Germann Jensen´s Familien
1Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky 162013:36,42:13,6
2OberonKatrine PedersenSulky 162023:37,62:14,3
3Tejas MorianRasmus E JensenSulky 160033:40,52:17,8
4Titan TrotKlara Glerup BakSulky 152043:41,02:25,4
5DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky 150053:49,62:33,1
6TysseCecilie Germann JensenSulky 198063:49,81:56,1
7NeithCamilla Germann JensenSulky 176073:52,82:12,3
8Karamellen (S)Christian SejerSulky 186085:02,12:42,4
9PärloitoCatrine PlejdrupSulky 1900 disk
SORTLøb nr. 5 Monté 3:00 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Bruno Bank´s Oliefyrsservice
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté 170013:34,12:05,9
9Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté 148023:35,82:25,8
8Don HudsonMaja ChristensenMonté 142033:38,72:34,0
7Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté 124043:40,62:57,9
6Emmeros CelineCamilla Germann JensenMonté 120053:44,03:06,7
5DisneyCamilla SvendsenMonté 150063:48,02:32,0
4FudgeRasmus E JensenMonté 154073:50,42:29,6
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté 104084:05,63:56,2
2Møgelholtgårds TrilleLiva DegnMonté 96094:06,04:16,3
10Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté 1260 udg
SORTLøb nr. 6 Undervisningsløb sulky 4:00 700 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Pony Trav
1FilurJulie Rasmussen Undervisningsløb sulky 8202:56,63:35,4
2GoliathArina PrylipkoUndervisningsløb sulky 6603:00,84:33,9
3TrineHelana Feltheim (ved at tage licens)Undervisningsløb sulky 7603:07,24:06,3
4LaibekSofie MøllerUndervisningsløb sulky 7603:32,44:39,5 Godkendt i prøveløb
SORTLøb nr. 7 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ansager Dyrehospital
1Ripadals AstorKatrine PedersenSulky 126013:37,12:52,3
2Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky 84023:41,04:23,1
3GoliathSofie MøllerSulky 86033:41,14:17,1
4CandyEmilie J FriboSulky 106043:41,33:28,8
8Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky 86053:41,54:17,6
5MaxxMaria MøllerSulky 84063:42,24:24,5
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky 126073:43,82:57,6
7Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky 84085:25,86:27,9
9Bådsgårds BarcardiLucas KirkSulky 840 disk
SORTLøb nr. 8 Sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyns Pony Trav- og Galopklub
1MaxzimusCecilie Germann JensenSulky 146013:49,42:37,1
2Julius IILine G AndersenSulky 130023:50,32:57,2
3Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky 138033:52,52:48,5
4PärloitoCatrine PlejdrupSulky 190043:57,72:05,1
5EbbaSigne ScherphofSulky 142053:59,22:48,5
6TysseOliver KristoffersenSulky 198064:05,52:04,0
7NeithCamilla Germann JensenSulky 176074:16,02:25,5
SORTLøb nr. 9 Monté 4:00 900 m. Monte FinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Engholmgaard Aloe Vera
1Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté 148013:41,42:29,6
2Emmeros CelineCamilla Germann JensenMonté 120023:42,73:05,6
3Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté 124033:46,23:02,4
4FudgeRasmus E JensenMonté 154043:47,32:27,6
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté 104053:58,33:49,1
SORTLøb nr. 10 Både monté og Sulky 4:00 900 m. BOS Finale (2000-1000-500-250-RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Mange sponsorer
1DisneyCamilla SvendsenMonté 150013:33,62:22,4
11Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté 170023:37,02:07,6
10ManseOliver JensenSulky 102033:37,23:32,9
9ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky 110043:37,83:18,0
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky 102053:39,43:35,1
7ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky 114063:39,63:12,6
6Don HudsonMaja ChristensenMonté 142073:39,92:34,9
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky 162083:39,92:15,7
4Granit IIAdam KøhlerSulky 132093:47,52:52,3
3DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky 1500103:56,72:37,8
2Karamellen (S)Christian SejerSulky 1860114:05,12:11,8
12RöskvaCecilie AnovSulky 1040 disk
SORTLøb nr. 11 Undervisningsløb sulky 4:00 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Pony Trav
1FilurThilde Ibsgaard Fjelsted Undervisningsløb sulky 8203:06,63:47,6
2GoliathNatasja L Vindbjerg Pedersen (ved at tagUndervisningsløb sulky 6603:11,04:49,4
3TrinePhilip Mejer Undervisningsløb sulky 7603:13,74:14,9
SORTLøb nr. 12 Sulky 4:00 900 m. Julefræs A-FinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: KRAFFT
1Vangs BanditOliver JensenSulky 92013:38,53:57,5
11OberonKatrine PedersenSulky 162023:39,32:15,4
10Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky 142033:39,72:34,7
9Pippi IISigurd Hvass JespersenSulky 96043:40,23:49,4
8Titan TrotKlara Glerup BakSulky 152053:41,12:25,5
7Tejas MorianRasmus E JensenSulky 160063:41,62:18,5
6OlliEmil Friis PedersenSulky 86073:43,44:19,8
5NiluNikita HaugstrupSulky 110083:46,03:25,5
4Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky 132093:48,02:52,7
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky 1140104:01,23:31,6
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky 1240114:03,13:16,0
12Kong ArthurChristian SejerSulky 1280 disk

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Billund Ponytravklub.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 25. oktober 2020ponydag
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009