Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 7. december 2019 JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løbResultater
GULLøb nr. 1 Rutineløb 3.20 1240 m. Babyrace, forbehold 2-års ponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: RUSS fra Lojstahed & Brunch Billund Trav v. Erik & Linda
2IdunSigurd Hvass JespersenRutineløb-3:20,0 12405:02,34:03,8
6VerdandiRuben KristensenRutineløb-3:20,0 12405:04,74:05,7
4Bailey (S)Camilla Germann JensenRutineløb-3:20,0 12405:08,64:08,9
1Miss Magic Thorunn Mina Ulvedal Arnarson Rutineløb-4:00,0 12405:10,14:10,1 g
3ZacapaCecilie Germann JensenRutineløb-3:20,0 12405:11,14:10,9
5GubbanVictoria Lønborg OlssonRutineløb-3:20,0 12406:05,04:54,4
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1300 m. Åben for ponyer hurtigere end 3:00,0.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: JO Flag
4Julius IILine G AndersenAutostart sulky2:43,72:45,5 130013:37,22:47,1
3Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenAutostart sulky2:45,62:48,7 130023:39,22:48,6 g
1Mys TrolletSigne ScherphofAutostart sulky2:34,32:58,0 130033:39,22:48,6
5Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:38,32:43,4 130043:41,32:50,2 g
2Bella DonnaSigurd Hvass JespersenAutostart sulky2:53,52:57,2 130053:49,32:56,4
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:42,8 13006NC
7Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenAutostart sulky2:43,72:42,0 1300Disk
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1300 m. Åben for ponyer hurtigere end 3:00,0.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Café Vaskehuset
5Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerAutostart sulky2:36,42:33,6 130013:17,3*2:31,8
8ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:23,82:28,2 130023:17,62:32,0
1Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadAutostart sulky2:41,42:40,2 130033:22,9*2:36,1
6Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:29,02:31,3 130043:23,82:36,8
7Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Autostart sulky2:30,72:30,4 130053:25,82:38,3
3Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky2:28,82:37,2 130063:26,12:38,5
2Eddie StarLykke JürgensenAutostart sulky2:36,82:38,8 130073:35,52:45,8
4Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky2:31,52:36,9 130083:35,62:45,8
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1300 m. Åben for ponyer hurtigere end 3:00,0.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Candy La Marc
7Ljungens NinaNikita HaugstrupAutostart sulky2:08,52:11,2 130012:53,62:13,5 g
5Tomtebo FiaLine Eg JørgensenAutostart sulky2:08,42:16,8 130022:57,22:16,3 g
6DjokoGlen Høgsberg KristensenAutostart sulky2:11,02:13,2 130032:57,62:16,6
2DisneyMagnus SkovsenAutostart sulky2:22,72:23,7 130043:02,3*2:20,2 g
3OberonLuna SnitgaardAutostart sulky2:11,92:19,0 130053:03,42:21,1
1Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtAutostart sulky2:23,12:24,9 130063:06,12:23,2
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenAutostart sulky2:19,12:18,0 130073:08,02:24,6
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 1300 m. Åben for ponyer hurtigere end 3:00,0.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: KRAFFT
6TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:50,4 130012:33,61:58,2
5HS Didi Li PomNicolai HaagensenAutostart sulky1:53,32:00,6 130022:35,41:59,5 g
2NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:03,6 130032:44,62:06,6
1GaivaFie IpsenAutostart sulky2:05,22:04,1 130042:44,72:06,7
3Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart sulky2:03,02:02,8 130052:44,82:06,8 g
4Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenAutostart sulky1:51,72:01,8 130062:48,72:09,8 g
SORTLøb nr. 6 Rutineløb 3.58 700 m. Uddannelsesløb. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: AVEVE
2KaroKaroline SiemUndervisningsløb sulky3:44,23:44,2 7402:46,03:44,3 g
3Bådsgårds BeautyRichard LarsenUndervisningsløb sulky3:34,83:36,6 7602:46,13:38,6
4AnnaIda Bak JensenUndervisningsløb sulky3:10,43:12,6 8602:47,23:14,4
1Steengaardens LunaCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:53,43:58,6 700Disk
LILLALøb nr. 8 Sulky 4.55 700 m. Forbeh. ponyer langsommere end 3:00 min. Del IRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ansager hestehospital
5StarMathea JönssonSulky4:14,44:12,2 82013:09,7*3:51,3
2Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:29,0 76023:16,7*4:18,8 g
6AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,84:11,4 82033:21,94:06,2
9CarlNatasja Lisa KousholtSulky3:54,53:57,2 88043:32,64:01,6
7Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky4:04,74:04,7 84053:35,84:16,9
8Steengaardens LunaSigne HenriksenSulky3:53,43:58,6 86063:36,24:11,4 g
11FiestaLaurids LarsenSulky3:54,23:55,0 88073:38,14:07,8
1Veggerbys Loch an DaimhOliver KristoffersenSulky4:33,54:55,2 70083:40,65:15,1
3Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:20,44:21,9 78093:42,74:45,5
4Must BeSilke Vindbjerg Sulky4:39,44:20,0 800103:43,64:39,5
10ZorroLiva DegnSulky3:48,03:56,7 880113:46,04:16,8
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 4.55 700 m. Forbeh. langsommere end 3:00 min. Del IIIRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travtræner Mads Hviid
6NicoPhilip Mejer Sulky3:22,93:25,1 100013:25,93:25,9 g
7SpiritEmilie Kamp JensenSulky3:02,43:21,1 102023:29,83:25,7
1RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:30,1 98033:29,83:34,1
3Felix SmithSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:22,03:28,8 98043:29,83:34,1
4FrederikWilliam FeldstedtSulky3:25,73:27,2 100053:32,73:32,7
5MaleneSigurd Hvass JespersenSulky3:22,33:26,4 100063:34,93:34,9
8Pippi IIGry Bruun Sulky3:18,93:19,6 104073:34,93:26,6
11MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:01,4 114083:36,63:10,0 g
10FilurThilde Ibsgaard Fjelsted Sulky3:00,33:02,6 114093:36,63:10,0
2ManseOliver JensenSulky3:15,53:29,3 980103:40,43:44,9
9CandyMads Steen Biering PetersenSulky3:03,13:05,9 1120Disk
12ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:46,72:46,7 1240Udgået
13LevinjoCecilie Germann JensenSulky2:43,52:43,5 1260Udgået
ROSALøb nr. 10 Sulky 3:00 700 m. Forbeh. hurtigere end 3:00 min.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Alsieexspress
2Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:52,42:53,9 72012:05,72:54,6 g
5Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,4 78022:09,12:45,5 g
10Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:33,22:33,6 82032:10,02:38,5
4Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:45,5 76042:11,32:52,8
11Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:28,8 84052:12,32:37,5
8Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:37,2 80062:13,02:46,3
7Eddie StarLykke JürgensenSulky2:38,32:38,8 80072:13,22:46,5
12Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:16,52:17,3 92082:17,62:29,6 g
9Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:36,9 80092:19,32:54,1
6ZingoSeppe Van Der HaegenSulky2:33,82:42,8 780102:41,23:26,7
1Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:57,8 700Disk
3Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:47,12:48,7 740Disk
ORANGELøb nr. 11 Ungdomsløb monté/Sulky 3.42 900 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Pedersen, Haslev
2Fakla CalamusRuben KristensenUngdomsløb Sulky3:11,13:11,1 104013:13,2*3:05,8 g
8Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:34,7 130023:20,82:34,5 g
1Queen Thorunn Mina Ulvedal Arnarson Ungdomsløb Sulky3:42,33:42,4 90033:21,23:43,6 g
3Mys TrolletSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:40,22:58,0 112043:21,52:59,9
6Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky2:52,72:47,6 120053:22,8*2:49,0
4Bella DonnaAngelina Joline FibækUngdomsløb Sulky2:53,52:57,2 112063:26,03:03,9
5Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:54,8 114073:28,23:02,6
7Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:42,32:44,2 122083:28,32:50,7
LYS BRUNLøb nr. 12 Monté 3.48 900 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: JBS Vinderrekruttering
2DolceTabea Anne MunkMonté3:33,73:31,7 96013:17,2*3:25,4 g
3JackiLaura Kofod BagerMonté3:18,23:16,4 104023:17,2*3:09,6
13Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:31,0 136033:21,12:27,9
6Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:58,73:00,2 114043:21,2*2:56,5
12Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:32,2 134053:21,3*2:30,2
7Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté2:56,33:00,0 114063:21,52:56,8 g
14Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,4 178073:21,5*1:53,2
9ElwisCamilla Germann JensenMonté2:51,72:51,7 120083:27,42:52,8
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonté3:48,43:48,4 90093:27,43:50,4
11MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:36,02:36,1 132010NC
8Sørøver SallyKira LauridsenMonté3:54,23:00,0 114011NCg
4Basthian Liva DegnMonté3:06,93:11,9 106012NC
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:08,7 108013NC
10BrutusLine Eg JørgensenMonté2:49,82:49,8 1200Disk
LYS BLÅLøb nr. 13 Sulky 4.55 700 m. Forbeh. langsommere end 3:00 min. Del IIRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Nybolig Billund
5JasminLucas KirkSulky3:37,13:38,7 94013:32,43:46,0
3LucasAicha Louise NørregaardSulky3:45,23:48,0 90023:32,43:56,0
11Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:32,9 96033:34,63:43,5 g
4KaroSidsel Ibsgaard Fjelsted Sulky3:44,23:44,2 92043:36,73:55,5 g
7Bådsgårds BeautyMille SkovSulky3:34,83:36,6 96053:37,63:46,7
2Bådsgårds BarcardiJulie GravesenSulky3:44,93:50,4 90063:37,64:01,8
10Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:33,9 96073:37,93:47,0 g
9Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,83:36,5 96083:40,53:49,7
6Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:36,93:37,3 96093:41,13:50,3
1Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,24:00,4 860103:56,24:34,7
8GoliathSofie MøllerSulky3:35,83:36,6 960Disk
GRÅLøb nr. 14 Sulky 3:00 700 m. Forbeh. hurtigere end 3:00 min.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: AVEVE
5Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:16,8 92012:10,82:22,2 g
4OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:19,0 90022:11,12:25,7
1Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:31,3 84032:12,32:37,5
9NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,6 102042:12,92:10,3
11HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,02:00,6 104052:13,22:08,1
6MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:07,1 100062:15,22:15,2
2Mormor's TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:26,3 86072:15,32:37,3 g
10Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:01,8 104082:16,52:11,3 g
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:05,4 100092:20,12:20,1
3Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:24,9 860Disk
7Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:06,7 1000Udgået
GULLøb nr. 15 Sulky 3.36 900 m. Åben for alle RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ponytravshoppen.dk
11DolceTabea Anne MunkSulky3:18,43:17,6 98013:14,0*3:18,0
3RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:30,1 92023:17,13:34,2
9SpiritEmilie Kamp JensenSulky3:02,43:21,1 96033:18,03:26,3
5Felix SmithSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:22,03:28,8 94043:19,13:31,8
7MaleneSigurd Hvass JespersenSulky3:22,33:26,4 94053:25,23:38,3 g
10Pippi IIJulie GravesenSulky3:18,93:19,6 98063:28,93:33,2
14FilurArina PrylipkoSulky3:00,33:02,6 106073:26,53:14,8
1Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,83:36,5 90083:28,43:51,6
6FrederikWilliam FeldstedtSulky3:25,73:27,2 94093:28,93:42,2
12AnnaAngelina Joline FibækSulky3:10,43:12,6 1000103:28,93:28,9
4ManseOliver JensenSulky3:15,53:29,3 920113:28,93:47,1
13CandyMads Steen Biering PetersenSulky3:03,13:05,9 1040123:28,93:20,9
2Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:32,9 920Disk
8NicoPhilip Mejer Sulky3:22,93:25,1 940Disk
BLÅLøb nr. 16 Sulky 4.21 900 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kystol Aps
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,84:11,4 94013:58,24:13,4
2StarMathea JönssonSulky4:14,44:12,2 94023:59,34:14,6 Advarsel for uregl. drivning
10LucasAicha Louise NørregaardSulky3:45,23:48,0 104034:00,43:51,2
5Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,24:00,4 98044:00,64:05,5
8FiestaMille SkovSulky3:54,23:55,0 100054:01,14:01,1
4Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky4:04,74:04,7 96064:09,54:19,9
15Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:33,9 110074:11,43:48,5
12Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:36,93:37,3 108084:11,93:53,2
6CarlNatasja Lisa KousholtSulky3:54,53:57,2 100094:15,74:15,7 g
1Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:20,44:21,9 900104:18,04:46,7
11JasminLucas KirkSulky3:37,13:38,7 1080114:29,74:09,7
7ZorroLiva DegnSulky3:48,03:56,7 1000124:34,34:34,3
14GoliathSilke Vindbjerg Sulky3:35,83:36,6 1080134:11,93:53,2
9Bådsgårds BarcardiGry Bruun Sulky3:44,93:50,4 1020144:01,13:56,4
13Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:34,83:36,6 1080Disk
RØDLøb nr. 17 Sulky 3:01 900 m. Åben for alle RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Blue Hors Care
3Olympia's JesschiwaSofie MøllerSulky2:52,42:53,9 94012:45,12:55,6 g
13MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:07,1 128022:48,42:11,6
8Mormor's TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:26,3 112032:50,42:32,1 Advarsel, ej holde spor i opløbet
10Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:16,02:18,0 118042:51,22:25,1
9DisneyMagnus SkovsenSulky2:22,72:23,7 114052:51,62:30,5
1MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:01,4 90062:53,23:12,4
12Ljungens NinaMaria MøllerSulky2:01,62:11,2 124072:53,62:20,0
7Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:29,42:30,4 108082:54,82:41,9
11DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:13,2 122092:55,42:23,8
6Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:39,42:40,2 1020102:56,32:52,8
14Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky1:57,62:05,4 1300112:57,72:16,7 g
2Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:57,8 920122:59,73:15,3 g
5Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,0 1000132:45,12:45,1
4ZingoSeppe Van Der HaegenSulky2:33,82:42,8 1000Udgået
LYS BRUNLøb nr. 18 Monté 3.48 1200 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Vittrup Maskinstation
12Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:31,0 182014:24,52:25,3
5Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:58,73:00,2 152024:31,1*2:58,4
2JackiLaura Kofod BagerMonté3:18,23:16,4 140034:32,0*3:14,3 g
6Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté2:56,33:00,0 152044:33,22:59,7
11Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:32,2 180054:38,72:34,8
3Basthian Liva DegnMonté3:06,93:11,9 142064:41,93:18,5
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonté3:48,43:48,4 120074:46,33:58,6
13Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,02:00,4 22808NC
14Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,4 23809NC
8BrutusSofie Eg JørgensenMonté2:49,82:49,8 162010NC
7Sørøver SallyKira LauridsenMonté3:54,23:00,0 152011NC
4Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:08,7 1440Disk
9Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:41,42:46,4 1640Disk
10MadeleineSimone Runa AsmussenMonté2:36,02:36,1 1760Disk
LILLALøb nr. 19 Ungdomsløb monté/Sulky 3.11 1200 m. Åben for alleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Bruno Bank´s Oliefyrservice
1Fakla CalamusRuben KristensenUngdomsløb Sulky3:11,13:11,1 120013:41,4*3:04,5
3Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky2:52,72:47,6 136023:43,4*2:44,3
6Bentley ZCecilie Germann JensenUngdomsløb Sulky2:16,52:17,3 166033:51,32:19,3 g
2Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:54,8 132043:56,02:58,8
4Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:42,32:44,2 140054:00,32:51,6 g
8GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:02,12:04,1 18406NC
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:34,7 1480Disk
7Tejas MorianRasmus E JensenUngdomsløb Sulky2:05,82:06,7 1800Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Billund Ponytravklub.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009