Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 24. juni 2017 DM i Monté & MINI SprintermesterenResultater
GRÅPrøveløb Prøveløb pony sulky 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1OliverPhillip D Bang PedersenPrøveløb pony sulky2:23,62:44,7 01:38,8 godk
ORANGELøb nr. 1 Autostart monté 1800 m. DM u. 120 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1FudgeRasmus E JensenAutostart monté2:41,7 180014:47,9*2:39,9
2Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingAutostart monté2:27,7 180024:51,52:41,9
3PocahontasSofie H LangeAutostart monté3:06,8 180035:38,93:08,3
4MinnaCaroline Clifford LundenAutostart monté3:40,4 1800 UDG
BLÅLøb nr. 2 Autostart monté 1800 m. DM u. 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart monté2:11,6 180013:37,1*2:00,6
2Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart monté2:13,9 180023:37,5*2:00,8
3PärloitoCatrine PlejdrupAutostart monté2:14,6 180033:47,1*2:06,2
4DjokoMia OlesenAutostart monté2:26,9 180044:54,22:43,4
5EnzoMadeline Josefine MyrupAutostart monté2:48,0 180055:16,12:55,6
6Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart monté3:06,3 1800 DISK
7CharmerKatrine PedersenAutostart monté2:05,2 1800 DISK
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7NiluNikita HaugstrupSulky3:17,63:23,0 112013:50,33:25,6
5FilurSofie MøllerSulky3:25,03:25,0 112023:53,33:28,3
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,73:34,7 102033:53,83:49,2
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:24,6 112043:55,03:29,8
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,2 104053:56,73:47,6
4RöskvaCecilie AnovSulky3:29,63:29,6 110064:05,33:43,0
2TrineMaria MøllerSulky3:35,53:40,8 104074:09,74:00,1
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.10 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Bentley ZCamilla Germann JensenSulky2:58,22:58,2 120013:33,82:58,2
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,82:58,8 120023:34,62:58,8
8NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:43,12:43,1 132033:35,32:43,1
1Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:04,6 118043:42,33:08,4
9Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:47,1 134053:43,92:47,1
7Kong ArthurChristian SejerSulky2:54,22:54,9 124063:44,23:00,8
5Anemone Af VeddingeEmilie J FriboSulky3:04,33:04,3 124073:49,33:04,9
6ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky3:03,03:03,0 124083:51,53:06,7
2TriltaJulie VesterlundSulky3:10,83:11,3 120093:51,83:13,2
HVIDLøb nr. 5 Autostart monté 1800 m. DM u. 135 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart monté1:42,9 180013:17,91:49,9
2PralinusKamilla GilsgaardAutostart monté1:49,8 180023:19,01:50,6
3Zlatan NickCaroline Juul SperlingAutostart monté1:58,6 180033:54,92:10,5
4NilsMia HalkjærAutostart monté2:15,9 180044:14,92:21,6
5Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmAutostart monté2:33,5 180054:34,8*2:32,7
SORTLøb nr. 6 Autostart monté 1800 m. DM u. 148 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1TazzmanienMichelle K HøstrupAutostart monté1:52,3 180013:23,91:53,3
9GaivaFie IpsenAutostart monté1:57,8 180024:00,92:13,8
8Gregersmindes ElviraMalou CordtAutostart monté2:38,9 180034:27,9*2:28,8
7Don HudsonMaja ChristensenAutostart monté2:31,4 180044:30,9*2:30,5
6DisneyCamilla SvendsenAutostart monté2:22,2 180054:36,72:33,7
5OpheliaThilde IpsenAutostart monté2:30,5 180065:03,62:48,7
4BiankaMille-Marie Neerup JensenAutostart monté2:44,8 180075:12,72:53,7
3LisaCamilla SamsonAutostart monté2:53,2 180085:13,62:54,2
2MiréMelissa N C VesterholmAutostart monté2:15,1 1800 udg
10Grímur fra EngholmSofie H LangeAutostart monté2:29,7 1800 udg
LYS BRUNLøb nr. 7 Monté 3.43 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,93:37,2 120014:20,63:37,2
4BullerSofie StamhusMonté2:54,52:54,5 150024:33,63:02,4
2DixelineEmma Clifford LundenMonté3:51,43:51,4 1280 udg
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:34,4 1280 disk
5JohnMatilde Due JensenMonté3:07,03:07,0 1520 udg
LILLALøb nr. 8 Sulky 2.40 1300 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:17,42:18,5 144013:21,72:20,1
8Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky2:30,62:31,5 136023:26,12:31,5
11Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,92:19,3 148033:26,22:19,3
1Eddie StarMille-Mi RosenfeldtSulky2:45,22:45,2 126043:28,22:45,2
4CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:40,2 130053:28,22:40,2
6OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:37,7 132063:29,92:39,0
3Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky2:31,12:41,5 128073:29,92:44,0
7Goodie BlueSelma S GrageSulky2:31,22:36,0 134083:33,62:39,4
9Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:22,92:22,9 144093:33,62:28,3
2Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky2:43,62:49,2 1280103:37,12:49,6
5Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky2:37,72:37,7 1320113:48,92:53,4
GRØNLøb nr. 9 Sulky 3:05 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky3:02,43:02,4 120013:38,93:02,4
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:57,62:57,6 122023:43,23:03,0
4Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,7 134033:47,32:49,6
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:34,92:36,6 142043:48,12:40,6
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:41,5 138053:48,72:45,7
6Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:36,62:36,6 140063:50,52:44,6
3SiljaSelma S GrageSulky2:52,32:55,6 128073:50,83:00,3
8Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,6 142083:51,12:42,7
9KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,42:34,4 1440 udg
RØDLøb nr. 10 Sulky 2.10 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,9 142012:55,92:03,9
5RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:55,91:55,9 152022:56,11:55,9
7TysseCecilie Germann JensenSulky1:47,01:49,4 162032:57,21:49,4
4Karamellen (S)Christian SejerSulky1:52,52:00,3 152043:03,22:00,5
6HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,7 156053:06,81:59,7
8Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:51,6 168063:07,51:51,6
1PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:11,52:11,5 138073:09,42:17,2
2LucilMads VesterlundSulky2:09,12:09,1 1380 disk
ORANGELøb nr. 11 Monté 3.30 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
9PralinusKamilla GilsgaardMonté1:49,81:49,8 172013:09,71:50,3
5Gregersmindes ElviraMalou CordtMonté2:33,72:33,7 128023:16,72:33,7
7PärloitoCatrine PlejdrupMonté2:11,62:11,6 150033:17,42:11,6
8CharmerKatrine PedersenMonté2:01,62:01,6 164043:19,52:01,6
6DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,22:25,4 130053:19,92:33,8
4OpheliaThilde IpsenMonté2:30,52:30,7 126063:22,22:40,5
3BiankaMille-Marie Neerup JensenMonté2:44,82:44,8 116073:23,02:55,0
2EnzoMadeline Josefine MyrupMonté2:48,02:48,0 112083:24,53:02,6
1Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:34,4 90093:33,43:57,1
LYS BRUNLøb nr. 12 Sulky 3.43 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
11Bentley ZCamilla Germann JensenSulky2:50,22:50,2 138013:54,92:50,2
10Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:57,62:57,6 134024:02,83:01,2
4RöskvaCecilie AnovSulky3:26,53:26,5 118034:03,73:26,5
5FilurSofie MøllerSulky3:25,03:25,0 118044:05,03:27,6
9ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky3:03,03:03,0 134054:05,83:03,4
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,73:34,7 110064:06,03:43,6
8Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky3:04,13:04,1 134074:06,73:04,1
7TriltaJulie VesterlundSulky3:10,83:13,2 128084:07,33:13,2
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:26,2 120094:07,43:26,2
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,2 1120104:07,63:41,1
2TrineMaria MøllerSulky3:35,53:42,9 1120114:09,73:42,9
BLÅLøb nr. 13 Sulky 2.53 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:39,0 132013:29,92:39,0
4Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky2:43,62:44,8 128023:30,92:44,8
1SiljaSelma S GrageSulky2:52,32:58,0 120033:33,62:58,0
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,7 126043:33,62:49,5
9AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:34,92:36,6 134053:34,52:40,1
8Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:36,62:36,6 132063:34,92:42,8
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:45,22:45,2 126073:35,12:50,7
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:41,5 130083:45,92:53,8
7Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky2:37,72:37,7 132093:52,52:56,1
10Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,6 1340 udg
GULLøb nr. 14 Sulky 2.35 1300 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Karamellen (S)Christian SejerSulky1:52,51:56,0 168013:14,81:56,0
6PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:07,6 154023:16,52:07,6
5LucilMads VesterlundSulky2:07,92:07,9 154033:16,92:07,9
9RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,31:53,3 174043:17,21:53,3
3Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:22,32:22,3 140053:19,22:22,3
11TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:47,2 190063:23,61:47,2
4DjokoMia OlesenSulky2:21,02:23,2 142073:24,22:23,8
2Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky2:30,62:31,5 134083:24,52:32,6
1Goodie BlueSelma S GrageSulky2:31,22:36,1 130093:30,02:41,5
10Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:51,6 1880103:30,01:51,7
8HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,7 1740113:30,42:00,9
BLÅLøb nr. 15 Monté 3.37 900 m. Monte MINI SprinterfinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
12Una fra SkovbogårdSelma S GrageMonté1:42,91:42,9 178013:09,01:46,2
6Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmMonté2:28,12:28,1 128023:09,62:28,1
4LisaCamilla SamsonMonté2:50,52:50,5 112033:11,02:50,5
8NilsMia HalkjærMonté2:15,92:19,6 138043:12,62:19,6
5FudgeRasmus E JensenMonté2:39,22:39,2 122053:14,22:39,2
3BullerSofie StamhusMonté2:54,52:54,5 110063:14,32:56,6
9GaivaFie IpsenMonté1:57,82:06,7 154073:16,02:07,3
7Don HudsonMaja ChristensenMonté2:31,42:34,0 130083:21,62:35,1
2PocahontasSofie H LangeMonté3:06,83:06,8 104093:22,53:14,7
11Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:06,52:06,5 1620103:24,92:06,5
10Ernst RomeoKamilla GilsgaardMonté2:12,32:12,3 1620113:34,32:12,3
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,93:37,2 900 disk
RØDLøb nr. 16 Sulky 3.25 1000 m. MINI Sprintermester FinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Kong ArthurChristian SejerSulky2:53,62:53,6 114013:17,92:53,6
10Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,92:15,0 148023:19,82:15,0
1NiluNikita HaugstrupSulky3:17,63:21,2 100033:21,23:21,2
8CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:38,4 128043:22,72:38,4
3Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky3:01,33:01,3 112053:23,03:01,3
9Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:17,42:18,5 146063:25,12:20,5
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,82:58,8 114073:25,73:00,4
12TysseCecilie Germann JensenSulky1:47,01:49,4 188083:28,31:50,8
7NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:43,12:43,1 126093:30,12:46,7
2Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:04,6 1100103:31,83:12,5
11NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,9 1660113:31,92:07,7
6Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:47,1 1240123:34,82:53,2

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Billund Ponytravklub.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 6. september 2020Ponydag
søndag 2. august 2020
søndag 19. juli 2020Ponydag med autostart
lørdag 11. juli 2020Ponydag med autostartsløb
søndag 28. juni 2020Ponydag - uden tilskuere
lørdag 7. december 2019JULEFRÆS - Hel ponydag med flere løb
søndag 1. december 2019
torsdag 14. november 2019der afholdes også et prøve/rutineløb samme dag
torsdag 31. oktober 2019
fredag 27. september 2019
fredag 6. september 2019
fredag 30. august 2019Prøve & rutineløb, (også for nye licenstagere, både monte og sulky)
torsdag 15. august 2019
lørdag 3. august 2019
torsdag 25. juli 2019
torsdag 11. juli 2019
fredag 28. juni 2019
fredag 14. juni 2019
lørdag 1. juni 2019Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga
torsdag 9. maj 2019
torsdag 18. april 2019
fredag 29. marts 2019Sæsonstart
fredag 7. december 2018
lørdag 1. december 2018JULEFRÆS - Hel ponydag
torsdag 1. november 2018Sprinter finale
torsdag 11. oktober 2018Stayer finale
fredag 28. september 2018
torsdag 6. september 2018
torsdag 16. august 2018
lørdag 4. august 2018DM i Ponytrav - Hel Ponydag
lørdag 21. juli 2018Stayer & Sprinter 2. afdeling
torsdag 12. juli 2018
tirsdag 3. juli 2018Licens prøveløb
torsdag 21. juni 2018
søndag 3. juni 2018MINI Sprintermesteren - Åben Invitation. 1. hurtigklasseløb
torsdag 17. maj 2018
torsdag 26. april 2018
fredag 6. april 2018Stayer - 1. afdeling
fredag 23. marts 2018Sprint - 1. afdeling
lørdag 16. december 2017Juleafslutning med efterfølgende hygge
søndag 3. december 2017Julefræs med BOS finale
fredag 24. november 2017Stayer-finale
fredag 6. oktober 2017Sprinter-finale
torsdag 28. september 2017
torsdag 7. september 2017Stayer 2. afdeling og BOS - 3. afdeling
onsdag 16. august 2017BOS - 2. afdeling
fredag 28. juli 2017Nordisk Mesterskab i Ponytrav
fredag 7. juli 20172 x Danmarksserien samt BOS - 1. afd
lørdag 24. juni 2017DM i Monté & MINI Sprintermesteren
onsdag 14. juni 2017Sprint - 2. afdeling
torsdag 25. maj 20172 Ponyløb denne dag
torsdag 4. maj 2017Stayer - 1. afdeling
lørdag 22. april 2017Prøveløb den 22/4
torsdag 13. april 2017
torsdag 30. marts 2017Sprint - 1. afdeling
fredag 3. marts 2017
fredag 10. februar 2017Sæsonstart
fredag 30. december 2016Sidste løb
fredag 23. december 2016
torsdag 15. december 2016
lørdag 3. december 2016
torsdag 10. november 2016
fredag 21. oktober 2016
torsdag 29. september 2016
torsdag 8. september 2016
torsdag 18. august 2016
onsdag 20. juli 2016
onsdag 6. juli 2016
torsdag 23. juni 2016
lørdag 28. maj 2016
mandag 16. maj 2016
torsdag 5. maj 2016
torsdag 14. april 2016
lørdag 26. marts 2016
onsdag 30. december 2015
lørdag 12. december 2015
onsdag 9. december 2015
torsdag 3. december 2015
onsdag 25. november 2015
fredag 13. november 2015
onsdag 11. november 2015Xdata bgj
onsdag 28. oktober 2015
torsdag 22. oktober 2015
onsdag 30. september 2015
onsdag 26. august 2015
onsdag 12. august 2015
lørdag 1. august 2015
onsdag 22. juli 2015
lørdag 11. juli 2015
onsdag 24. juni 2015
onsdag 10. juni 2015
fredag 15. maj 2015
onsdag 29. april 2015
onsdag 15. april 2015
torsdag 2. april 2015
torsdag 20. november 2014
søndag 9. november 2014
torsdag 30. oktober 2014
torsdag 2. oktober 2014
torsdag 18. september 2014
torsdag 4. september 2014
lørdag 23. august 2014
onsdag 13. august 2014
torsdag 19. juni 2014
torsdag 22. maj 2014
mandag 19. maj 2014
onsdag 7. maj 2014
søndag 24. november 2013
lørdag 19. oktober 2013
torsdag 19. september 2013
onsdag 31. juli 2013
lørdag 20. juli 2013
torsdag 20. juni 2013
lørdag 25. juni 2011
torsdag 5. maj 2011
onsdag 5. august 2009