Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 2. november 2019 Århus Grand Prix
SORTLøb nr. 1 13:00 Autostart sulky 1300 m. hurtigere end 2.20RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Travtrænerforeningen JVB.
1Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky1:57,62:05,11300
2NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:03,81300
3GaivaFie IpsenAutostart sulky2:10,42:02,11300
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart sulky-1:59,81300
5HS Didi Li PomNicolai HaagensenAutostart sulky1:53,31:59,01300
6TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:54,71300
GRØNLøb nr. 2 13:20 Autostart monté 1100 m. langsommere end 2.20RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Galoptræner Kaj Sørensen.
1Isaiah GallawayLiva DegnAutostart monté3:20,23:08,51100
2Laban STRSigne HenriksenAutostart monté-2:59,21100
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenAutostart monté-2:58,71100
4Atlantic AtlasNadia ElsborgAutostart monté2:42,92:50,81100
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenAutostart monté2:35,72:33,01100
6Don HudsonMaja ChristensenAutostart monté2:30,02:30,31100
BLÅLøb nr. 3 13:40 Autostart sulky 1100 m. langsommere end 2.20RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ponytravshoppen.
1Mys TrolletSigne ScherphofAutostart sulky2:34,32:58,41100
2Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenAutostart sulky2:45,62:48,71100
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:44,11100
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:00,42:40,11100
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Autostart sulky2:56,72:31,51100
6Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:29,02:31,31100
7ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:23,82:28,41100
8DisneyMagnus SkovsenAutostart sulky2:25,92:24,71100
9WonderEmma L ChristensenAutostart sulky2:27,12:24,21100
ORANGELøb nr. 4 14:00 Sulky 4.44 1100 m. Frit handicap 1100mRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hööks.
1Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:44,31100
2Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky-4:20,01200
3Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:28,84:20,01200
4ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,71340
5Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,83:46,41380
6JasminLucas KirkSulky3:43,33:43,31400
7Frøken PippiChillie FogedSulky3:37,63:37,61440
8FrederikWilliam FeldstedtSulky3:26,33:37,21440
9Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:33,01460
10Felix SmithSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:22,03:28,51500
11SpiritEmilie Kamp JensenSulky3:02,43:25,71520
GULLøb nr. 5 14:20 Monté 3.48 1100 m. Frit handicap 1100m RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: 1 2 Træ .
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonté3:48,43:48,41100
2Basthian Liva DegnMonté3:06,93:06,91340
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté-2:56,31420
4Tarpans HanetteMathilde Foss VincentsMonté2:53,62:53,61440
5Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:41,42:51,51460
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:33,01640
7Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:57,82120
8Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,01:57,02140
RØDLøb nr. 6 14:40 Ungdomsløb Sulky 3:06 1100 m. Frit Handicap 1100mRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Jydsk Ponyvæddeløbsforening.
1Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky3:05,83:05,81100
2Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:55,51160
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:35,21320
4WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:24,21420
LYS BLÅLøb nr. 7 15:00 Sulky 4.44 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Salon Elsebeth Olsen.
1Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:44,31000
2BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:28,54:38,31020
3Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky-4:20,01100
4Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:28,84:20,01100
5ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,71220
6Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,83:46,41260
7JasminLucas KirkSulky3:43,33:43,31280
8Frøken PippiEmilie Kamp JensenSulky3:37,63:37,61300
9FrederikWilliam FeldstedtSulky3:26,33:37,21300
10Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:33,01340
11SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,51520
HVIDLøb nr. 8 15:20 Monté 3.48 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Hestelabaratoriet.
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonté3:48,43:48,41000
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:08,51200
3Basthian Liva DegnMonté3:06,93:06,91220
4Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:58,72:58,71280
5Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté2:56,32:56,31300
6Tarpans HanetteMathilde Foss VincentsMonté2:53,62:53,61320
7Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:50,82:50,81340
8Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:30,31520
9Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:57,81940
LILLALøb nr. 9 15:40 Sulky 3.29 1300 m. Frit handicap 1300mRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Østjysk Beslagsmedie.
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:29,11300
2SpiritChillie FogedSulky3:02,43:25,71320
3Østergårds PrinsFrederik FeldstedtSulky3:04,03:22,71340
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,61460
5Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:05,83:05,81460
6Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,21620
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:36,91740
8Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:36,61740
9DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:24,71880
LYS BRUNLøb nr. 10 16:00 Sulky 2.58 1100 m. Frit handicap 1100mRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: LH- foder.
1Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:58,41100
2Dixie IILine G AndersenSulky2:43,72:55,51120
3Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky2:47,12:48,71160
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,12:40,11220
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:31,52:31,51300
6Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:31,31300
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:28,41320
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:11,01500
9GaivaFie IpsenSulky2:02,12:02,11600
10HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,01640
HVIDLøb nr. 11 16:20 Sulky 3.29 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Røntgenklinikken.
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:29,11000
2Felix SmithMathilde Foss VincentsSulky3:22,03:28,51000
3Østergårds PrinsFrederik FeldstedtSulky3:04,03:22,71040
4SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,51120
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,61120
6Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,21260
7Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:46,31260
8Laban STRMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:42,32:46,21260
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:44,11280


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 20. november 2021Juleløb
lørdag 23. oktober 20218. løbsdag
lørdag 25. september 20217. løbsdag
lørdag 11. september 20216. løbsdag
lørdag 21. august 20215. løbsdag
lørdag 19. juni 20214. løbsdag
mandag 7. juni 2021Prøve og Rutine løb
lørdag 29. maj 20213. løbsdag
lørdag 17. april 20212. løbsdag
lørdag 21. november 2020Pony DM 2020 samt sæsonafslutning JPVF
lørdag 7. november 20207.løbsdag
lørdag 31. oktober 2020Halloween løb
lørdag 10. oktober 20205.løbsdag DM for ponykuske 2020
lørdag 26. september 20204.løbsdag
søndag 23. august 20203.løbsdag
lørdag 27. juni 20202. løbsdag
søndag 14. juni 20201.løbsdag
søndag 1. december 2019Juleløb
lørdag 2. november 2019Århus Grand Prix
lørdag 26. oktober 201913. Løbsdag - Halloween
søndag 6. oktober 201912. Løbsdag
lørdag 21. september 201911. Løbsdag
tirsdag 3. september 2019Prøveløb
lørdag 31. august 201910. Løbsdag
lørdag 10. august 20199. Løbsdag
lørdag 22. juni 20198. Løbsdag
fredag 7. juni 20197. Løbsdag
lørdag 25. maj 20196. Løbsdag
lørdag 11. maj 20195. løbsdag
lørdag 27. april 20194. løbsdag
lørdag 13. april 20193. løbsdag
søndag 31. marts 20192. løbsdag
søndag 17. marts 20191. løbsdag
søndag 25. november 201815.Løbsdag
lørdag 3. november 201814.Løbsdag - Aarhus Grandprix
lørdag 20. oktober 201813.Løbsdag - Halloween
søndag 7. oktober 201812.Løbsdag
lørdag 22. september 201811.Løbsdag
lørdag 8. september 201810.Løbsdag
lørdag 18. august 20189.Løbsdag
lørdag 11. august 20188.Løbsdag
fredag 22. juni 20187.Løbsdag
søndag 10. juni 20186.Løbsdag
søndag 13. maj 20185.Løbsdag
lørdag 28. april 20184.Løbsdag
søndag 15. april 20183.Løbsdag
lørdag 7. april 20182.Løbsdag
lørdag 24. marts 20181.Løbsdag
lørdag 25. november 201716.løbsdag - JULELØB
lørdag 11. november 201715.løbsdag - FINALEDAG
lørdag 28. oktober 201714.løbsdag - HALLOWEEN
lørdag 14. oktober 201713.løbsdag
lørdag 30. september 201712.løbsdag
fredag 15. september 201711.løbsdag
søndag 3. september 201710.løbsdag
lørdag 12. august 20179.løbsdag
fredag 16. juni 20178.løbsdag
søndag 11. juni 20177.løbsdag
søndag 28. maj 20176.Løbsdag
lørdag 13. maj 20175.løbsdag - Sportslørdag
lørdag 6. maj 20174.løbsdag
lørdag 22. april 20173.løbsdag
søndag 9. april 20172.løbsdag
lørdag 25. marts 20171.løbsdag
lørdag 25. februar 2017Fastelavnsløb
søndag 1. januar 2017
lørdag 10. december 2016
lørdag 26. november 2016
lørdag 12. november 2016
torsdag 10. november 2016
lørdag 29. oktober 2016
lørdag 15. oktober 2016
søndag 2. oktober 2016
lørdag 17. september 2016
søndag 4. september 2016
torsdag 1. september 2016
lørdag 13. august 2016
lørdag 2. juli 2016
lørdag 11. juni 2016
søndag 29. maj 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 30. april 2016
lørdag 16. april 2016
søndag 3. april 2016
lørdag 28. november 2015
søndag 22. november 2015
søndag 8. november 2015
lørdag 24. oktober 2015
søndag 4. oktober 2015
lørdag 19. september 2015
søndag 6. september 2015
onsdag 26. august 2015
lørdag 22. august 2015
lørdag 27. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
lørdag 23. maj 2015
søndag 10. maj 2015
tirsdag 5. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 25. april 2015
lørdag 11. april 2015
søndag 29. marts 2015
lørdag 29. november 2014
lørdag 18. oktober 2014
lørdag 4. oktober 2014
lørdag 20. september 2014
lørdag 6. september 2014
søndag 24. august 2014
søndag 10. august 2014
søndag 6. juli 2014
lørdag 5. juli 2014
lørdag 21. juni 2014
søndag 8. juni 2014
lørdag 24. maj 2014
lørdag 10. maj 2014
lørdag 26. april 2014
mandag 21. april 2014
lørdag 5. april 2014
lørdag 22. marts 2014
lørdag 30. november 2013
lørdag 26. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
lørdag 28. september 2013
lørdag 14. september 2013
lørdag 31. august 2013
lørdag 17. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 12. juli 2013
søndag 7. juli 2013
lørdag 6. juli 2013
søndag 30. juni 2013
fredag 28. juni 2013
lørdag 22. juni 2013
lørdag 8. juni 2013
lørdag 25. maj 2013
torsdag 9. maj 2013
lørdag 20. april 2013
mandag 15. april 2013
lørdag 6. april 2013
lørdag 1. december 2012
lørdag 27. oktober 2012
søndag 14. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 8. september 2012
lørdag 25. august 2012
fredag 17. august 2012
søndag 29. juli 2012
søndag 1. juli 2012
lørdag 23. juni 2012
lørdag 9. juni 2012
mandag 4. juni 2012
lørdag 19. maj 2012
lørdag 5. maj 2012
lørdag 21. april 2012
søndag 6. november 2011
lørdag 29. oktober 2011
lørdag 15. oktober 2011
lørdag 1. oktober 2011
lørdag 3. september 2011
lørdag 20. august 2011
søndag 31. juli 2011
søndag 3. juli 2011
søndag 3. juli 2011
fredag 1. juli 2011
onsdag 15. juni 2011
lørdag 28. maj 2011
lørdag 23. oktober 2010
lørdag 4. september 2010
lørdag 17. oktober 2009
lørdag 20. juni 2009
lørdag 13. juni 2009
søndag 27. april 2008
søndag 9. september 2007
søndag 24. juni 2007
søndag 3. juni 2007
lørdag 28. april 2007
søndag 8. april 2007