Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 3. november 2018 14.Løbsdag - Aarhus Grandprix
RØDLøb nr. 1 Sulky 3.40 1100 m. over 3.30 - kl.12.00RekordGrundlagDistanceBem
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:55,8820
2JasminLucas KirkSulky3:59,84:01,11000
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:55,61020
4ZorroLiva DegnSulky3:53,13:53,11040
5JVB's MiniEmilie Kamp JensenSulky3:33,73:48,81060
6LokanOliver KristoffersenSulky3:46,83:46,81060
7Frøken PippiCecilie Møller OhlsenSulky3:41,73:41,71100
8Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:33,41140
9Ronja af HøngårdJulie VesterlundSulky3:20,83:30,81140
10Felix SmithIsabella HenriksenSulky3:26,43:30,81140
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.20 1100 m. fra 3.00-3.30 - kl.12.25RekordGrundlagDistanceBem
1MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:22,01080
2Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:19,31100
3ManseOliver JensenSulky3:15,53:15,51120
4Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:13,81140
5Prins FelixNikolaj Grann MadsenSulky3:10,03:10,01160
6Østergårds PrinsLine G AndersenSulky3:09,83:09,81160
7Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:10,33:04,01200
8Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:00,61220
HVIDLøb nr. 3 Monté 3.30 1000 m. over 2.50 - kl.12.50RekordGrundlagDistanceBem
1BellaIben SøgaardMonté3:01,83:43,6940
2Møgelholtgårds TrilleIsabella HenriksenMonté3:31,03:39,9960
3GarnisMaja K SøgaardMonté2:59,63:03,21140
4KosmoDagmar Frost PedersenMonté3:14,93:00,01160
5Rory Magic MirahCecilie Møller OhlsenMonté3:02,93:00,01160
6Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté2:56,12:58,91180
7Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:58,12:58,11180
SORTLøb nr. 4 Sulky 2.50 1100 m. op til 3.00 - kl.13.15RekordGrundlagDistanceBem
1Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:51,22:54,71080
2Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:52,51080
3WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,31200
4Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:07,11480
5GaivaFie IpsenSulky2:03,72:06,21480
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,11480
7PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:05,52:05,51500
8Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:05,51500
9LucilMads VesterlundSulky2:01,52:01,51540
GRØNLøb nr. 5 Monté 2.30 1100 m. under 2.50 - kl.13.40RekordGrundlagDistanceBem
1OpalLiva DegnMonté2:38,12:44,31000
2BrunetSif Berggreen LarsenMonté2:38,52:38,51040
3Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:40,72:38,21040
4Don HudsonFie IpsenMonté2:26,52:30,71100
5Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmMonté2:28,12:28,11120
6Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:11,92:08,41280
7Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,61360
LYS BRUNLøb nr. 6 Sulky 3.50 1000 m. kl.14.05RekordGrundlagDistanceBem
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:55,8780
2JasminLucas KirkSulky3:59,84:01,1960
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:55,6980
4ZorroLiva DegnSulky3:53,13:53,1980
5JVB's MiniEmilie Kamp JensenSulky3:33,73:48,81000
6Frøken PippiNikolaj Grann MadsenSulky3:41,73:41,71040
7Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:33,41080
ORANGELøb nr. 7 Sulky 3.30 1000 m. kl.14.30RekordGrundlagDistanceBem
1LokanOliver KristoffersenSulky3:46,83:46,8920
2MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:22,01040
3ManseOliver JensenSulky3:15,53:15,51080
4Østergårds PrinsLine G AndersenSulky3:09,83:09,81100
5SpiritChillie FogedSulky3:02,43:04,71140
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:10,33:04,01140
7Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:51,22:54,71200
GULLøb nr. 8 Monté 3.10 1000 m. kl.14.55RekordGrundlagDistanceBem
1GarnisMaja K SøgaardMonté2:59,63:03,21040
2KosmoDagmar Frost PedersenMonté3:14,93:00,01060
3Rory Magic MirahCecilie Møller OhlsenMonté3:02,93:00,01060
4Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:58,12:58,11060
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:40,72:38,21200
6OpheliaFie IpsenMonté2:23,32:30,41260
7Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmMonté2:28,12:28,11280
LILLALøb nr. 9 Sulky 3.20 1100 m. kl.15.20RekordGrundlagDistanceBem
1Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:19,31100
2Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:13,81140
3Prins FelixCecilie Møller OhlsenSulky3:10,03:10,01160
4SpiritIsabella HenriksenSulky3:02,43:04,71200
5Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:00,61220
6Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:52,51280
7WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,31420
LYS BLÅLøb nr. 10 Sulky 2.40 1000 m. kl.15.45RekordGrundlagDistanceBem
1Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:07,11260
2GaivaFie IpsenSulky2:03,72:06,21260
3Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,11260
4PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:05,52:05,51280
5Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:05,51280
6LucilMads VesterlundSulky2:01,52:01,51320
HVIDLøb nr. 11 Monté 3.10 1000 m. kl.16.10RekordGrundlagDistanceBem
1BellaIben SøgaardMonté3:01,83:43,6840
2Møgelholtgårds TrilleIsabella HenriksenMonté3:31,03:39,9860
3Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté2:56,12:58,91060
4OpalLiva DegnMonté2:38,12:44,31160
5BrunetSif Berggreen LarsenMonté2:38,52:38,51200
6Don HudsonFie IpsenMonté2:26,52:30,71260
7Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:11,92:08,41480
8Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,61580


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 21. november 2020Pony DM 2020 samt sæsonafslutning JPVF
lørdag 7. november 20207.løbsdag
lørdag 31. oktober 2020Halloween løb
lørdag 10. oktober 20205.løbsdag DM for ponykuske 2020
lørdag 26. september 20204.løbsdag
søndag 23. august 20203.løbsdag
lørdag 27. juni 20202. løbsdag
søndag 14. juni 20201.løbsdag
søndag 1. december 2019Juleløb
lørdag 2. november 2019Århus Grand Prix
lørdag 26. oktober 201913. Løbsdag - Halloween
søndag 6. oktober 201912. Løbsdag
lørdag 21. september 201911. Løbsdag
tirsdag 3. september 2019Prøveløb
lørdag 31. august 201910. Løbsdag
lørdag 10. august 20199. Løbsdag
lørdag 22. juni 20198. Løbsdag
fredag 7. juni 20197. Løbsdag
lørdag 25. maj 20196. Løbsdag
lørdag 11. maj 20195. løbsdag
lørdag 27. april 20194. løbsdag
lørdag 13. april 20193. løbsdag
søndag 31. marts 20192. løbsdag
søndag 17. marts 20191. løbsdag
søndag 25. november 201815.Løbsdag
lørdag 3. november 201814.Løbsdag - Aarhus Grandprix
lørdag 20. oktober 201813.Løbsdag - Halloween
søndag 7. oktober 201812.Løbsdag
lørdag 22. september 201811.Løbsdag
lørdag 8. september 201810.Løbsdag
lørdag 18. august 20189.Løbsdag
lørdag 11. august 20188.Løbsdag
fredag 22. juni 20187.Løbsdag
søndag 10. juni 20186.Løbsdag
søndag 13. maj 20185.Løbsdag
lørdag 28. april 20184.Løbsdag
søndag 15. april 20183.Løbsdag
lørdag 7. april 20182.Løbsdag
lørdag 24. marts 20181.Løbsdag
lørdag 25. november 201716.løbsdag - JULELØB
lørdag 11. november 201715.løbsdag - FINALEDAG
lørdag 28. oktober 201714.løbsdag - HALLOWEEN
lørdag 14. oktober 201713.løbsdag
lørdag 30. september 201712.løbsdag
fredag 15. september 201711.løbsdag
søndag 3. september 201710.løbsdag
lørdag 12. august 20179.løbsdag
fredag 16. juni 20178.løbsdag
søndag 11. juni 20177.løbsdag
søndag 28. maj 20176.Løbsdag
lørdag 13. maj 20175.løbsdag - Sportslørdag
lørdag 6. maj 20174.løbsdag
lørdag 22. april 20173.løbsdag
søndag 9. april 20172.løbsdag
lørdag 25. marts 20171.løbsdag
lørdag 25. februar 2017Fastelavnsløb
søndag 1. januar 2017
lørdag 10. december 2016
lørdag 26. november 2016
lørdag 12. november 2016
torsdag 10. november 2016
lørdag 29. oktober 2016
lørdag 15. oktober 2016
søndag 2. oktober 2016
lørdag 17. september 2016
søndag 4. september 2016
torsdag 1. september 2016
lørdag 13. august 2016
lørdag 2. juli 2016
lørdag 11. juni 2016
søndag 29. maj 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 30. april 2016
lørdag 16. april 2016
søndag 3. april 2016
lørdag 28. november 2015
søndag 22. november 2015
søndag 8. november 2015
lørdag 24. oktober 2015
søndag 4. oktober 2015
lørdag 19. september 2015
søndag 6. september 2015
onsdag 26. august 2015
lørdag 22. august 2015
lørdag 27. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
lørdag 23. maj 2015
søndag 10. maj 2015
tirsdag 5. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 25. april 2015
lørdag 11. april 2015
søndag 29. marts 2015
lørdag 29. november 2014
lørdag 18. oktober 2014
lørdag 4. oktober 2014
lørdag 20. september 2014
lørdag 6. september 2014
søndag 24. august 2014
søndag 10. august 2014
søndag 6. juli 2014
lørdag 5. juli 2014
lørdag 21. juni 2014
søndag 8. juni 2014
lørdag 24. maj 2014
lørdag 10. maj 2014
lørdag 26. april 2014
mandag 21. april 2014
lørdag 5. april 2014
lørdag 22. marts 2014
lørdag 30. november 2013
lørdag 26. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
lørdag 28. september 2013
lørdag 14. september 2013
lørdag 31. august 2013
lørdag 17. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 12. juli 2013
søndag 7. juli 2013
lørdag 6. juli 2013
søndag 30. juni 2013
fredag 28. juni 2013
lørdag 22. juni 2013
lørdag 8. juni 2013
lørdag 25. maj 2013
torsdag 9. maj 2013
lørdag 20. april 2013
mandag 15. april 2013
lørdag 6. april 2013
lørdag 1. december 2012
lørdag 27. oktober 2012
søndag 14. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 8. september 2012
lørdag 25. august 2012
fredag 17. august 2012
søndag 29. juli 2012
søndag 1. juli 2012
lørdag 23. juni 2012
lørdag 9. juni 2012
mandag 4. juni 2012
lørdag 19. maj 2012
lørdag 5. maj 2012
lørdag 21. april 2012
søndag 6. november 2011
lørdag 29. oktober 2011
lørdag 15. oktober 2011
lørdag 1. oktober 2011
lørdag 3. september 2011
lørdag 20. august 2011
søndag 31. juli 2011
søndag 3. juli 2011
søndag 3. juli 2011
fredag 1. juli 2011
onsdag 15. juni 2011
lørdag 28. maj 2011
lørdag 23. oktober 2010
lørdag 4. september 2010
lørdag 17. oktober 2009
lørdag 20. juni 2009
lørdag 13. juni 2009
søndag 27. april 2008
søndag 9. september 2007
søndag 24. juni 2007
søndag 3. juni 2007
lørdag 28. april 2007
søndag 8. april 2007