Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 11. november 2017 15.løbsdag - FINALEDAG
GULLøb nr. 1 Sulky 3.40 1100 m. kl.12.00 Trav u. 110 cmRekordGrundlagDistanceBem
1BetteRebecca Hesselbjerg TaulborgSulky4:29,14:38,6860
2Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:46,01080
3JVB's MiniSarah Emilie BruunSulky3:33,73:41,21100
4Baron V D JapigwegEdnan KozarcaninSulky3:32,53:32,51140
5Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,21140
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:29,81160
7Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:12,51260
8Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:55,82:57,41360
HVIDLøb nr. 2 Monté 3.20 1100 m. kl.12.25RekordGrundlagDistanceBem
1BellaIben SøgaardMonté3:01,83:42,01000
2Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:35,11020
3Tarpans HanetteMelissa N C VesterholmMonté3:13,43:09,31160
4SpiritRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté3:07,63:07,61180
5GarnisMaja K SøgaardMonté3:00,53:04,91180
6HappySidse A SkrubbeltrangMonté2:56,12:56,11240
7OpalLiva DegnMonté2:55,72:55,71260
8ErussLærke Holm JensenMonté2:52,52:52,51280
9Enghavens Show StarFreja Klitgaard LarsenMonté2:52,42:52,41280
10Højvangs CavalloCecilie Møller OhlsenMonté2:45,22:45,21340
11Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:29,72:31,01460
BLÅLøb nr. 3 Sulky 3.33 1060 m. kl.12.50 DK-serien travfinalenRekordGrundlagDistanceBem
1ManseOliver JensenSulky3:31,73:33,01060
2RöskvaCecilie AnovSulky3:26,53:27,01100
3NiluNikita HaugstrupSulky3:15,23:16,01160
4TriltaJulie VesterlundSulky3:09,23:11,21180
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:04,51220
6Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:57,12:58,41260
7Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:42,91380
8DjamMagnus NielsenSulky2:30,82:36,61440
9Atlanta NyholmNanna NielsenSulky2:18,92:19,91620
10DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:19,01620
11Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,82:13,21700
12Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:10,32:11,01720
13LucilMads VesterlundSulky2:07,92:08,51760
14HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:58,71900
15TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:47,52100
RØDLøb nr. 4 Sulky 3:00 1300 m. kl.13.15 TravskoledystRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: - for travskolekuske og ponyer.
1BetteSarah Emilie BruunSulky4:29,14:38,6840
2JVB's MiniLiva DegnSulky3:33,73:41,21060
3Baron V D JapigwegLucas Holm JensenSulky3:32,53:32,51100
4Felix SmithSigne MadsenSulky3:26,43:26,41140
5SpiritRebecca Hesselbjerg TaulborgSulky3:02,43:07,21260
6LopezMalthe Dreyer OttovSulky2:55,72:58,21320
7BullerEdnan KozarcaninSulky2:35,72:45,31420
8Båtares GrimNicoline Marika PedersenSulky2:29,42:42,51440
9BobbiMarius StormSulky2:19,82:30,61560
GRØNLøb nr. 5 Monté 3.27 1060 m. kl.13.40 DK-serien montefinaleRekordGrundlagDistanceBem
1Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté3:06,33:27,81060
2FudgeRasmus E JensenMonté2:37,22:38,21380
3Don HudsonMaja ChristensenMonté2:30,52:33,31440
4Gregersmindes ElviraMalou CordtMonté2:28,82:29,91460
5DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,22:25,51500
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:04,11760
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageMonté1:42,91:44,62100
LYS BRUNLøb nr. 6 Sulky 3:00 1200 m. kl.14.05RekordGrundlagDistanceBem
1Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:09,31140
2BeautySelma S GrageSulky3:06,73:08,51140
3LopezMarius StormSulky2:55,72:58,21220
4Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:50,21260
5BullerNicoline Marika PedersenSulky2:35,72:45,31300
6Båtares GrimLærke Holm JensenSulky2:29,42:42,51320
7Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:35,22:42,21340
8OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:36,71380
9DjamMagnus NielsenSulky2:30,82:35,61380
10WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,31400
11BobbiMalthe Dreyer OttovSulky2:19,82:30,61440
SORTLøb nr. 7 Sulky 3.50 1000 m. kl.14.30RekordGrundlagDistanceBem
1Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:46,01020
2Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,21080
3ManseOliver JensenSulky3:31,73:31,71080
4RöskvaCecilie AnovSulky3:26,53:27,51100
5Felix SmithLiva DegnSulky3:26,43:26,41120
6Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseSulky2:39,53:16,41180
7Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:12,51200
8Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:55,82:57,41300
9Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:57,12:57,11300
10Bella llOskar Toft OlesenSulky2:52,52:52,51340
GULLøb nr. 8 Monté 2.40 1200 m. kl.14.55RekordGrundlagDistanceBem
1Møgelholtgårds TrilleLiva DegnMonté3:43,93:43,9860
2BellaIben SøgaardMonté3:01,83:42,0860
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:35,1900
4Tarpans HanetteMelissa N C VesterholmMonté3:13,43:09,31020
5GarnisMaja K SøgaardMonté3:00,53:04,91040
6HappySidse A SkrubbeltrangMonté2:56,12:56,11100
7Enghavens Show StarSofie StamhusMonté2:52,42:52,41120
8Højvangs CavalloCecilie Møller OhlsenMonté2:45,22:45,21160
9Don HudsonMaja ChristensenMonté2:30,52:32,41260
10Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:29,72:31,01280
11DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,22:24,91320
12Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:07,21500
ORANGELøb nr. 9 Sulky 2:00 1300 m. kl.15.20RekordGrundlagDistanceBem
1PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:19,31120
2DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:17,11140
3LucilMads VesterlundSulky2:07,92:15,21160
4Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:10,32:10,31200
5HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,21300
6TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:46,91460
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:42,11:43,21520
LILLALøb nr. 10 Sulky 3.20 1100 m. kl.15.45RekordGrundlagDistanceBem
1Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseSulky2:39,53:16,41120
2NiluNikita HaugstrupSulky3:15,23:15,21120
3TriltaJulie VesterlundSulky3:09,23:09,21160
4BeautySelma S GrageSulky3:06,73:08,51160
5Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenSulky2:55,92:55,91260
6OpalMaia G. AndersenSulky2:55,32:55,31260
7Bella llOskar Toft OlesenSulky2:52,52:52,51280
8Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:50,21300
9Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:35,22:42,21360
10WendySigne MadsenSulky2:22,72:37,51400
11WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,31420


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 21. november 2020Pony DM 2020 samt sæsonafslutning JPVF
lørdag 7. november 20207.løbsdag
lørdag 31. oktober 2020Halloween løb
lørdag 10. oktober 20205.løbsdag DM for ponykuske 2020
lørdag 26. september 20204.løbsdag
søndag 23. august 20203.løbsdag
lørdag 27. juni 20202. løbsdag
søndag 14. juni 20201.løbsdag
søndag 1. december 2019Juleløb
lørdag 2. november 2019Århus Grand Prix
lørdag 26. oktober 201913. Løbsdag - Halloween
søndag 6. oktober 201912. Løbsdag
lørdag 21. september 201911. Løbsdag
tirsdag 3. september 2019Prøveløb
lørdag 31. august 201910. Løbsdag
lørdag 10. august 20199. Løbsdag
lørdag 22. juni 20198. Løbsdag
fredag 7. juni 20197. Løbsdag
lørdag 25. maj 20196. Løbsdag
lørdag 11. maj 20195. løbsdag
lørdag 27. april 20194. løbsdag
lørdag 13. april 20193. løbsdag
søndag 31. marts 20192. løbsdag
søndag 17. marts 20191. løbsdag
søndag 25. november 201815.Løbsdag
lørdag 3. november 201814.Løbsdag - Aarhus Grandprix
lørdag 20. oktober 201813.Løbsdag - Halloween
søndag 7. oktober 201812.Løbsdag
lørdag 22. september 201811.Løbsdag
lørdag 8. september 201810.Løbsdag
lørdag 18. august 20189.Løbsdag
lørdag 11. august 20188.Løbsdag
fredag 22. juni 20187.Løbsdag
søndag 10. juni 20186.Løbsdag
søndag 13. maj 20185.Løbsdag
lørdag 28. april 20184.Løbsdag
søndag 15. april 20183.Løbsdag
lørdag 7. april 20182.Løbsdag
lørdag 24. marts 20181.Løbsdag
lørdag 25. november 201716.løbsdag - JULELØB
lørdag 11. november 201715.løbsdag - FINALEDAG
lørdag 28. oktober 201714.løbsdag - HALLOWEEN
lørdag 14. oktober 201713.løbsdag
lørdag 30. september 201712.løbsdag
fredag 15. september 201711.løbsdag
søndag 3. september 201710.løbsdag
lørdag 12. august 20179.løbsdag
fredag 16. juni 20178.løbsdag
søndag 11. juni 20177.løbsdag
søndag 28. maj 20176.Løbsdag
lørdag 13. maj 20175.løbsdag - Sportslørdag
lørdag 6. maj 20174.løbsdag
lørdag 22. april 20173.løbsdag
søndag 9. april 20172.løbsdag
lørdag 25. marts 20171.løbsdag
lørdag 25. februar 2017Fastelavnsløb
søndag 1. januar 2017
lørdag 10. december 2016
lørdag 26. november 2016
lørdag 12. november 2016
torsdag 10. november 2016
lørdag 29. oktober 2016
lørdag 15. oktober 2016
søndag 2. oktober 2016
lørdag 17. september 2016
søndag 4. september 2016
torsdag 1. september 2016
lørdag 13. august 2016
lørdag 2. juli 2016
lørdag 11. juni 2016
søndag 29. maj 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 30. april 2016
lørdag 16. april 2016
søndag 3. april 2016
lørdag 28. november 2015
søndag 22. november 2015
søndag 8. november 2015
lørdag 24. oktober 2015
søndag 4. oktober 2015
lørdag 19. september 2015
søndag 6. september 2015
onsdag 26. august 2015
lørdag 22. august 2015
lørdag 27. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
lørdag 23. maj 2015
søndag 10. maj 2015
tirsdag 5. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 25. april 2015
lørdag 11. april 2015
søndag 29. marts 2015
lørdag 29. november 2014
lørdag 18. oktober 2014
lørdag 4. oktober 2014
lørdag 20. september 2014
lørdag 6. september 2014
søndag 24. august 2014
søndag 10. august 2014
søndag 6. juli 2014
lørdag 5. juli 2014
lørdag 21. juni 2014
søndag 8. juni 2014
lørdag 24. maj 2014
lørdag 10. maj 2014
lørdag 26. april 2014
mandag 21. april 2014
lørdag 5. april 2014
lørdag 22. marts 2014
lørdag 30. november 2013
lørdag 26. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
lørdag 28. september 2013
lørdag 14. september 2013
lørdag 31. august 2013
lørdag 17. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 12. juli 2013
søndag 7. juli 2013
lørdag 6. juli 2013
søndag 30. juni 2013
fredag 28. juni 2013
lørdag 22. juni 2013
lørdag 8. juni 2013
lørdag 25. maj 2013
torsdag 9. maj 2013
lørdag 20. april 2013
mandag 15. april 2013
lørdag 6. april 2013
lørdag 1. december 2012
lørdag 27. oktober 2012
søndag 14. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 8. september 2012
lørdag 25. august 2012
fredag 17. august 2012
søndag 29. juli 2012
søndag 1. juli 2012
lørdag 23. juni 2012
lørdag 9. juni 2012
mandag 4. juni 2012
lørdag 19. maj 2012
lørdag 5. maj 2012
lørdag 21. april 2012
søndag 6. november 2011
lørdag 29. oktober 2011
lørdag 15. oktober 2011
lørdag 1. oktober 2011
lørdag 3. september 2011
lørdag 20. august 2011
søndag 31. juli 2011
søndag 3. juli 2011
søndag 3. juli 2011
fredag 1. juli 2011
onsdag 15. juni 2011
lørdag 28. maj 2011
lørdag 23. oktober 2010
lørdag 4. september 2010
lørdag 17. oktober 2009
lørdag 20. juni 2009
lørdag 13. juni 2009
søndag 27. april 2008
søndag 9. september 2007
søndag 24. juni 2007
søndag 3. juni 2007
lørdag 28. april 2007
søndag 8. april 2007