Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato lørdag 19. oktober 2019 Fast Riders Junior finale, DM Monte revanche og Liga løb - åbne løb kan sammenlægges ved for få tilm
GULLøb nr. 1 13:20 Undervisningsløb sulky 3.50 920 m. Også for monteponyerRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Buket og rosetter
1Bådsgårds BarcardiJulie Eg JørgensenUndervisningsløb sulky3:44,93:50,4920
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenUndervisningsløb sulky3:34,83:36,6980
3Vangs BanditJonas JensenUndervisningsløb sulky3:31,03:32,01000
4AnnaIda Bak JensenUndervisningsløb sulky3:10,43:12,61100
5Sørøver SallyKira LauridsenUndervisningsløb monté3:00,01180
BLÅLøb nr. 2 13:40 Prøveløb monté/Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Buket og rosetter
1BrutusLine Eg JørgensenPrøveløb rytter monté3:26,63:00,01000
2Sørøver SallyKira LauridsenPrøveløb pony monté3:00,01000
RØDLøb nr. 3 14:00 Monté 3.40 900 m. Fast Riders Junior finaleRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Kinnerup Hesteartikler. Præmie: 1500kr, 750kr, 375kr, 225kr, 150kr + 500kr, 300kr,
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,8900
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:07,11060
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:03,83:03,81080
4FiboXenia AnderssonMonté2:53,12:53,81140
5AkleiaNathalie K HansenMonté2:47,32:47,01180
6DjamGry Bruun Monté2:39,52:42,11220
7Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:32,01300
8Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:31,11320
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,22:00,81640
10Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,51720
GRØNLøb nr. 4 14:20 Ungdomsløb Sulky 2.55 1400 m. Ungdoms LigaRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort, buket og rosetter til de 3 første
1Bella DonnaAngelina Joline FibækUngdomsløb Sulky2:53,52:55,01400
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:48,91460
3Mys TrolletSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:40,22:48,21460
4Viki HolmMads VesterlundUngdomsløb Sulky2:35,92:37,51540
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,81560
6WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:26,61680
HVIDLøb nr. 5 14:40 Sulky 4:01 920 m. Liga Bronze - grundlag langsommere end 3:30RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort, buket og rosetter til de 3 første
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6920
2FiestaMille SkovSulky3:54,23:56,8940
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,7960
4BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:47,9980
5JasminLucas KirkSulky3:43,33:45,7980
6Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:32,01040
7MessiAngelina Joline FibækSulky3:19,53:22,31100
SORTLøb nr. 6 15:00 Sulky 3.29 920 m. Liga Sølv - grundlag mellem 2:45 og 3:30RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort, buket og rosetter til de 5 første
1NicoPhilip Mejer Sulky3:27,33:29,8920
2FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8920
3ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,6940
4MaleneEmil Friis PedersenSulky3:22,33:25,3940
5Pippi IIJulie GravesenSulky3:18,93:23,7940
6Fakla CalamusLaura Spuhr NielsenSulky3:18,23:18,2980
7AnnaLucas KirkSulky3:10,43:12,61000
8TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,11000
9Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:10,01020
10Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,91040
11Allgunnens JaguarFrederik S IversenSulky3:04,83:04,81040
12TriltaMads VesterlundSulky2:58,32:58,81080
13Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky2:53,52:55,01100
14LopezEdnan KozarcaninSulky2:52,62:53,01120
15Båtares GrimMalthe Dreyer OttovSulky2:29,42:46,01160
LYS BRUNLøb nr. 7 15:20 Sulky 2.44 1360 m. Liga Guld - grundlag hurtigere end 2:45RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Gavekort, buket og rosetter til de 5 første
1Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,61360
2BullerNicoline Marika PedersenSulky2:35,72:41,91380
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:37,61420
4AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:33,51460
5BobbiMathias AndersenSulky2:19,82:30,21480
6Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:17,81620
7DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:13,21680
8FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,21740
9LucilMads VesterlundSulky1:59,11:59,21880
10Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,51880
11PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,51880
GRÅLøb nr. 8 15:40 Sulky 4:01 940 m. For ponyer med grundlag langsommere end 3:00RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ponytravshop.dk. Præmie: Præmier, buket og rosetter til de 4 første
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6940
2ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,61100
3MaleneEmil Friis PedersenSulky3:22,33:25,31100
4Pippi IIJulie GravesenSulky3:18,93:23,71120
5MessiLucas KirkSulky3:19,53:22,31120
6Fakla CalamusLaura Spuhr NielsenSulky3:16,73:18,21140
7TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,11180
8Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:10,01200
9Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:05,81220
10Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,01400
LYS GRØNLøb nr. 9 16:00 Monté 3.40 920 m. DM Monte Revanche åben for alle u 128cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Dækken. Præmier og rosetter til de 3 første
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,8920
2Donna AllaraEmmalee AnderssonMonté3:18,93:20,61000
3Isaiah GallawaySigne MadsenMonté2:57,43:07,11080
4Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:03,83:03,81100
5Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:41,42:46,41220
6DjamGry Bruun Monté2:39,52:42,11240
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,22:00,81680
ROSALøb nr. 10 16:20 Monté 3:00 1400 m. DM Monte Revanche åben for alle u. 148cmRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Dækken. Prænier og rosetter til de 2 første
1BrutusSofie Eg JørgensenMonté3:26,63:00,01400
2Basthian Liva DegnMonté3:06,93:00,01400
3FiboXenia AnderssonMonté2:53,12:53,81440
4Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:32,01660
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:31,11660
6Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,52180
ORANGELøb nr. 11 16:40 Sulky 4:01 960 m. For ponyer med grundlag langsommere end 3:00RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: Ponytravshop.dk. Præmie: Præmier, buket og rosetter til de 4 første
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6960
2FiestaMille SkovSulky3:54,23:56,8980
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,71000
4Pretty In PinkSigurd Hvass JespersenSulky3:50,03:50,01000
5BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:47,91020
6JasminLucas KirkSulky3:43,33:45,71020
7NicoPhilip Mejer Sulky3:27,33:29,81100
8FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,81120
9RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:27,71120
LYS BLÅLøb nr. 12 17:00 Sulky 3:05 1220 m. For ponyer med grundlag hurtigere end 3:00RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Præmier, buket og rosetter til de 4 første
1Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,91220
2Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:48,21340
3Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,61380
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,01400Udgået
5BullerMalthe Dreyer OttovSulky2:35,72:41,91400
6BobbiNicoline Marika PedersenSulky2:19,82:30,21500
7Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:17,81640
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:13,21700
9PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,51900
GULLøb nr. 13 17:20 Ungdomsløb monté/Sulky 3.27 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Præmie, buket og roset til vinderen
1RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:27,71200
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:48,91480
3Hellestruplunds GeenaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:33,72:36,81580
4WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:26,61700
BLÅLøb nr. 14 17.40 Sulky 3:05 960 m. Frit grundlagRekordGrundlagDistanceBem
Sponsor: . Præmie: Præmier, buket og rosetter til de 4 første
1Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:05,8960
2TriltaEdnan KozarcaninSulky2:58,32:58,81000
3FiboXenia AnderssonMonté2:53,12:53,81020
4Båtares GrimMathias AndersenSulky2:29,42:46,01060
5DjamGry Bruun Monté2:39,52:42,11100
6Viki HolmMads VesterlundSulky2:35,92:37,51120
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,22:00,81480
8PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,51500
9Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,51500


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Skive Ponytrav klub - SKPT.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
søndag 13. december 2020Juleløb - Ponydag
søndag 4. oktober 2020DK Open - Ponydag
søndag 30. august 2020Derbyoptakten
lørdag 15. august 2020Ponydag
onsdag 5. august 2020Prøve/rutine-løb
søndag 12. juli 2020Ponydag
lørdag 20. juni 2020Ponydag
mandag 9. december 2019Juleløb - Showløb KUN for medlemmer af Skive Ponytrav
søndag 17. november 2019Avlsløbsfinale - ponyløbene er for ponyer/kuske med mindst 8 starter.
søndag 3. november 20191 junior- og 1 ungdomsløb
fredag 25. oktober 2019
lørdag 19. oktober 2019Fast Riders Junior finale, DM Monte revanche og Liga løb - åbne løb kan sammenlægges ved for få tilm
mandag 14. oktober 2019Ungdomsløb
søndag 6. oktober 2019Prøve-/Rutine løb
mandag 30. september 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
mandag 16. september 2019
søndag 8. september 2019Prøve og rutineløb
mandag 2. september 2019
mandag 19. august 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
søndag 11. august 2019Skive Grandprix og Sportsdag - 2 starter til alle og superflotte præmier. A-finale krav min 8 starte
mandag 5. august 2019
mandag 22. juli 20191 Junior og 1 ungdomsløb
onsdag 10. juli 2019Prøve/rutineløb
mandag 8. juli 2019
søndag 30. juni 2019Sommer Dysten - sommerlejr afslutning
lørdag 15. juni 2019Ponyløbsdag nr. 3
mandag 10. juni 2019Ponyløbet er forbeholdt ponyer/kuske/ryttere med min 8 tider.
onsdag 5. juni 2019Prøve og rutineløb
mandag 27. maj 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
lørdag 18. maj 2019Ponyløbsdag nr. 2 - Liga løb og Fast riders Junior
søndag 5. maj 2019Prøve og rutineløb
søndag 28. april 2019Musketerdag
onsdag 3. april 2019Prøve og Rutineløb
søndag 31. marts 2019
lørdag 23. marts 2019Ponyløbsdag nr. 1 - sæsonstart og pizzahygge
mandag 17. december 2018Eniigs Juleløb - forbeholdt ponyer fra Skive
fredag 30. november 2018
mandag 19. november 2018
mandag 5. november 2018
mandag 29. oktober 2018
søndag 14. oktober 2018
fredag 12. oktober 2018Halloween med udklædning
mandag 24. september 2018Ved mere end 14 tilmeldte har Skive ekvipager fortrinsret for deltagelse.
søndag 9. september 2018Skive Trav 70års Jubilæum
mandag 20. august 2018
søndag 19. august 2018Pokalløbet 2018 - Hesten i Fokus - sportsdag - 2 starter til alle
fredag 6. juli 2018
mandag 25. juni 2018
mandag 11. juni 2018
lørdag 2. juni 2018Jydsk Grandprix Skive
mandag 28. maj 2018
mandag 14. maj 2018
søndag 6. maj 2018Sportsdag
mandag 30. april 2018
søndag 22. april 2018Musketerdag
mandag 9. april 2018
tirsdag 3. april 2018Prøve og Rutineløb
torsdag 29. marts 2018Påskeløb
søndag 11. februar 2018FASTELAVN - ponyløb med udklædning - ALLE er inviteret!
fredag 15. december 2017Juleløb - Ponyproff og Jagtstart
fredag 1. december 2017Hesteejerforeningen Skive Trav
søndag 19. november 2017Sponsoreret af Dansk Revision Skive
mandag 6. november 2017Signe Scherphofs Fødselsdagsløb - Kun for medlemmer i Skive
mandag 23. oktober 2017Sponsor - Publikum på Skive Trav
mandag 9. oktober 2017Sponsor - Publikum på Skive Trav
mandag 25. september 2017BOS semifinale
mandag 11. september 2017BOS 3
mandag 5. juni 2017
tirsdag 23. maj 2017
mandag 8. maj 2017
søndag 23. april 2017Musketerdag
mandag 10. april 2017
søndag 26. marts 2017
søndag 25. december 2016
lørdag 10. december 2016
søndag 30. oktober 2016
mandag 10. oktober 2016
fredag 30. september 2016
mandag 19. september 2016
søndag 4. september 2016
onsdag 24. august 2016
mandag 8. august 2016
lørdag 6. august 2016
onsdag 27. juli 2016
onsdag 13. juli 2016
mandag 20. juni 2016
onsdag 8. juni 2016
fredag 20. maj 2016
søndag 24. april 2016
onsdag 16. december 2015
onsdag 14. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
onsdag 23. september 2015
mandag 7. september 2015
lørdag 5. september 2015
mandag 24. august 2015
mandag 17. august 2015
mandag 10. august 2015
mandag 27. juli 2015
onsdag 1. juli 2015
onsdag 17. juni 2015
mandag 1. juni 2015
lørdag 23. maj 2015
onsdag 20. maj 2015
onsdag 6. maj 2015
lørdag 25. april 2015
søndag 19. april 2015
mandag 6. april 2015
mandag 22. december 2014
søndag 19. oktober 2014
lørdag 11. oktober 2014
mandag 6. oktober 2014
mandag 29. september 2014
fredag 26. september 2014
mandag 22. september 2014
mandag 15. september 2014
mandag 1. september 2014
lørdag 23. august 2014
mandag 18. august 2014
lørdag 9. august 2014
mandag 4. august 2014
mandag 21. juli 2014
mandag 7. juli 2014
mandag 23. juni 2014
søndag 27. april 2014
torsdag 17. april 2014
lørdag 5. april 2014
mandag 9. december 2013
mandag 4. november 2013
mandag 21. oktober 2013
mandag 14. oktober 2013
mandag 30. september 2013
lørdag 21. september 2013
mandag 16. september 2013
lørdag 31. august 2013
onsdag 21. august 2013
mandag 12. august 2013
lørdag 27. juli 2013
onsdag 24. juli 2013
lørdag 22. juni 2013
onsdag 12. juni 2013
mandag 27. maj 2013
lørdag 18. maj 2013
onsdag 15. maj 2013
lørdag 4. maj 2013
mandag 15. april 2013
mandag 22. oktober 2012
mandag 8. oktober 2012
søndag 30. september 2012
lørdag 22. september 2012
mandag 10. september 2012
mandag 13. august 2012
lørdag 4. august 2012
mandag 30. juli 2012
mandag 16. juli 2012
torsdag 12. juli 2012
mandag 2. juli 2012
mandag 18. juni 2012
søndag 27. maj 2012
mandag 21. maj 2012
fredag 18. maj 2012
mandag 7. maj 2012
søndag 29. april 2012
lørdag 28. april 2012
lørdag 29. oktober 2011
mandag 24. oktober 2011
mandag 10. oktober 2011
lørdag 17. september 2011
lørdag 2. oktober 2010