Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Programmer for afviklede og planlagte løb ved

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato lørdag 22. maj 2021 Mini Musketer & kval til Elitlopp- ponydag - 8:2 handicap
GULLøb nr. 1 14:00 Autostart sulky 1600 m. Kat B - fortrinsret til danske ponyerRekordGrundlagDistanceBem
1NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:02,91600
2Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenAutostart sulky-2:22,11600
3TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:49,51600
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart sulky2:03,01:58,81600
5Isilon Alasse Nathalie K HansenAutostart sulky2:01,31:53,51600
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky1:57,62:02,71600
7Bentley ZAdam KøhlerAutostart sulky2:12,12:11,71600
8Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtAutostart sulky-2:43,71600
9Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:06,62:00,81600
10Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenAutostart sulky2:08,42:10,81600
11Tejas PegasusGry Bruun Autostart sulky2:11,02:08,31600
12Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky1:54,72:11,91600Udgået
BLÅLøb nr. 2 14:25 Autostart sulky 1050 m. Kat A - fortrinsret til danske ponyerRekordGrundlagDistanceBem
1Bådsgårds BeautyRichard LarsenAutostart sulky3:49,83:29,81050
2FiestaLaurids LarsenAutostart sulky-3:56,21050
3AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:16,82:15,31050
4Vangs BanditOliver JensenAutostart sulky3:45,83:36,01050
5Wonderful WinnieNicolai HaagensenAutostart sulky2:35,62:50,01050
RØDLøb nr. 3 14:50 Både monté og Sulky 2.50 1000 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Sørøver SallyKira LauridsenMonté2:49,12:49,11000
2Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:31,62:31,91120
3Viki HolmIda Bak JensenSulky2:24,52:25,71160
4DjamGry Bruun Sulky2:22,72:23,41180
5Barnhoeve's ClaireNikoline DrewsenSulky2:21,62:22,41200
6Karamellen (S)Emily LindhardtMonté2:16,32:16,31240
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:08,32:09,71320
GRØNLøb nr. 4 15.15 Både monté og Sulky 4:00 960 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Pippi IIMads Sigh RefsgaardSulky3:18,93:24,71120
2AnnaJulie Eg JørgensenSulky3:10,43:17,41160
3TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:14,81180
4StarNatasja Lisa KousholtSulky3:13,03:14,31180
5IdunWilliam SvaneSulky2:58,32:59,41280
6ZingoGry Bruun Monté2:57,42:57,41300
7JamaykaSofie Eg JørgensenSulky2:55,92:55,91300
8VerdandiEmil Friis PedersenSulky2:51,02:44,71400
HVIDLøb nr. 5 15:40 Både monté og Sulky 2.50 1200 m. RekordGrundlagDistanceBem
1Wonderful WinnieNicolai HaagensenSulky2:36,02:50,01200
2Sørøver SallyKira LauridsenSulky3:01,42:50,01200
3AkleiaNathalie K HansenMonté2:46,12:45,31240
4Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:43,02:43,71240
5BrutusLine Eg JørgensenMonté2:42,92:43,31240
6FameWilliam SvaneSulky2:31,52:32,21340
7Karamellen (S)Emily LindhardtMonté2:16,32:16,31500
8Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:09,82:12,81540
9Bentley ZAdam KøhlerSulky2:11,42:11,71540
10MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:02,52:03,31660
SORTLøb nr. 6 16:05 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. Bette Musketer - min. 8 starter - fortrinsret til RekordGrundlagDistanceBem
1FiestaLaurids LarsenSulky3:54,23:56,21020
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenSulky3:27,53:29,81140
3Pippi IIMads Sigh RefsgaardSulky3:18,93:24,71180
4AnnaJulie Eg JørgensenSulky3:10,43:17,41220
5StarNatasja Lisa KousholtSulky3:13,03:14,31240
6IdunJulie GravesenSulky2:58,32:59,41340
7JamaykaSofie Eg JørgensenSulky2:55,92:55,91360
8ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:45,31460
9VerdandiEmil Friis PedersenSulky2:51,02:44,71460
10BrutusLine Eg JørgensenMonté2:42,92:43,31460
11DjamGry Bruun Monté2:39,52:41,51480
12AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:35,51540
LYS BRUNLøb nr. 7 16:30 Både monté og Sulky 2.30 1400 m. Mini Musketer - min. 8 starter- fortrinsret til SkRekordGrundlagDistanceBem
1Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenMonté2:37,22:37,21340
2FameWilliam SvaneSulky2:31,52:32,21380
3Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:31,62:31,91380
4Viki HolmIda Bak JensenSulky2:24,52:25,71440
5ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:24,01460
6Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:21,62:22,41480
7Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:18,92:19,31500
8Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:09,82:12,81580
9Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:11,91600Udgået
10Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:10,81600
11Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:08,32:09,71620
12Tejas PegasusGry Bruun Sulky2:06,42:08,31640
13MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:02,52:03,31700
14Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:55,81:58,01780
15Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:51,81:53,51860


Du kan e.v.t. printe programmet
og du kan også vælge at hente en pdf, med et meget mere detaljeret program! ( åbner i et nyt vindue. )
eller et tilsvarende mere dateljeret program, med sideskift efter hvert løb ( åbner også i et nyt vindue.)

Herunder er en liste med programmer for kommende- og afviklede løb ved
Skive Ponytrav klub - SKPT.
( hvis løbsdato er et link, kan du klikke og se detaljer om løbet. )
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 13. november 2021Halloween - ponydag
lørdag 2. oktober 2021Efterårsløb - ponydag
lørdag 18. september 2021DK Open - ponydag
søndag 15. august 2021Stutt. Hancocks vandrepokal
fredag 25. juni 2021Summermeeting - ponydag
lørdag 22. maj 2021Mini Musketer & kval til Elitlopp- ponydag - 8:2 handicap
fredag 2. april 2021Påskejagt - ponydag
lørdag 13. marts 2021Ponydag - rutineløb autostart
lørdag 20. februar 2021AFLYST GRUNDET COVID-19
lørdag 23. januar 2021Ponydag AFLYST GRUNDET COVID-19
lørdag 9. januar 2021Ponydag - AFLYST GRUNDET COVID-19
søndag 13. december 2020Juleløb - Ponydag
søndag 4. oktober 2020DK Open - Ponydag
søndag 30. august 2020Derbyoptakten
lørdag 15. august 2020Ponydag
onsdag 5. august 2020Prøve/rutine-løb
søndag 12. juli 2020Ponydag
lørdag 20. juni 2020Ponydag
mandag 9. december 2019Juleløb - Showløb KUN for medlemmer af Skive Ponytrav
søndag 17. november 2019Avlsløbsfinale - ponyløbene er for ponyer/kuske med mindst 8 starter.
søndag 3. november 20191 junior- og 1 ungdomsløb
fredag 25. oktober 2019
lørdag 19. oktober 2019Fast Riders Junior finale, DM Monte revanche og Liga løb - åbne løb kan sammenlægges ved for få tilm
mandag 14. oktober 2019Ungdomsløb
søndag 6. oktober 2019Prøve-/Rutine løb
mandag 30. september 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
mandag 16. september 2019
søndag 8. september 2019Prøve og rutineløb
mandag 2. september 2019
mandag 19. august 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
søndag 11. august 2019Skive Grandprix og Sportsdag - 2 starter til alle og superflotte præmier. A-finale krav min 8 starte
mandag 5. august 2019
mandag 22. juli 20191 Junior og 1 ungdomsløb
onsdag 10. juli 2019Prøve/rutineløb
mandag 8. juli 2019
søndag 30. juni 2019Sommer Dysten - sommerlejr afslutning
lørdag 15. juni 2019Ponyløbsdag nr. 3
mandag 10. juni 2019Ponyløbet er forbeholdt ponyer/kuske/ryttere med min 8 tider.
onsdag 5. juni 2019Prøve og rutineløb
mandag 27. maj 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
lørdag 18. maj 2019Ponyløbsdag nr. 2 - Liga løb og Fast riders Junior
søndag 5. maj 2019Prøve og rutineløb
søndag 28. april 2019Musketerdag
onsdag 3. april 2019Prøve og Rutineløb
søndag 31. marts 2019
lørdag 23. marts 2019Ponyløbsdag nr. 1 - sæsonstart og pizzahygge
mandag 17. december 2018Eniigs Juleløb - forbeholdt ponyer fra Skive
fredag 30. november 2018
mandag 19. november 2018
mandag 5. november 2018
mandag 29. oktober 2018
søndag 14. oktober 2018
fredag 12. oktober 2018Halloween med udklædning
mandag 24. september 2018Ved mere end 14 tilmeldte har Skive ekvipager fortrinsret for deltagelse.
søndag 9. september 2018Skive Trav 70års Jubilæum
mandag 20. august 2018
søndag 19. august 2018Pokalløbet 2018 - Hesten i Fokus - sportsdag - 2 starter til alle
fredag 6. juli 2018
mandag 25. juni 2018
mandag 11. juni 2018
lørdag 2. juni 2018Jydsk Grandprix Skive
mandag 28. maj 2018
mandag 14. maj 2018
søndag 6. maj 2018Sportsdag
mandag 30. april 2018
søndag 22. april 2018Musketerdag
mandag 9. april 2018
tirsdag 3. april 2018Prøve og Rutineløb
torsdag 29. marts 2018Påskeløb
søndag 11. februar 2018FASTELAVN - ponyløb med udklædning - ALLE er inviteret!
fredag 15. december 2017Juleløb - Ponyproff og Jagtstart
fredag 1. december 2017Hesteejerforeningen Skive Trav
søndag 19. november 2017Sponsoreret af Dansk Revision Skive
mandag 6. november 2017Signe Scherphofs Fødselsdagsløb - Kun for medlemmer i Skive
mandag 23. oktober 2017Sponsor - Publikum på Skive Trav
mandag 9. oktober 2017Sponsor - Publikum på Skive Trav
mandag 25. september 2017BOS semifinale
mandag 11. september 2017BOS 3
mandag 5. juni 2017
tirsdag 23. maj 2017
mandag 8. maj 2017
søndag 23. april 2017Musketerdag
mandag 10. april 2017
søndag 26. marts 2017
søndag 25. december 2016
lørdag 10. december 2016
søndag 30. oktober 2016
mandag 10. oktober 2016
fredag 30. september 2016
mandag 19. september 2016
søndag 4. september 2016
onsdag 24. august 2016
mandag 8. august 2016
lørdag 6. august 2016
onsdag 27. juli 2016
onsdag 13. juli 2016
mandag 20. juni 2016
onsdag 8. juni 2016
fredag 20. maj 2016
søndag 24. april 2016
onsdag 16. december 2015
onsdag 14. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
onsdag 23. september 2015
mandag 7. september 2015
lørdag 5. september 2015
mandag 24. august 2015
mandag 17. august 2015
mandag 10. august 2015
mandag 27. juli 2015
onsdag 1. juli 2015
onsdag 17. juni 2015
mandag 1. juni 2015
lørdag 23. maj 2015
onsdag 20. maj 2015
onsdag 6. maj 2015
lørdag 25. april 2015
søndag 19. april 2015
mandag 6. april 2015
mandag 22. december 2014
søndag 19. oktober 2014
lørdag 11. oktober 2014
mandag 6. oktober 2014
mandag 29. september 2014
fredag 26. september 2014
mandag 22. september 2014
mandag 15. september 2014
mandag 1. september 2014
lørdag 23. august 2014
mandag 18. august 2014
lørdag 9. august 2014
mandag 4. august 2014
mandag 21. juli 2014
mandag 7. juli 2014
mandag 23. juni 2014
søndag 27. april 2014
torsdag 17. april 2014
lørdag 5. april 2014
mandag 9. december 2013
mandag 4. november 2013
mandag 21. oktober 2013
mandag 14. oktober 2013
mandag 30. september 2013
lørdag 21. september 2013
mandag 16. september 2013
lørdag 31. august 2013
onsdag 21. august 2013
mandag 12. august 2013
lørdag 27. juli 2013
onsdag 24. juli 2013
lørdag 22. juni 2013
onsdag 12. juni 2013
mandag 27. maj 2013
lørdag 18. maj 2013
onsdag 15. maj 2013
lørdag 4. maj 2013
mandag 15. april 2013
mandag 22. oktober 2012
mandag 8. oktober 2012
søndag 30. september 2012
lørdag 22. september 2012
mandag 10. september 2012
mandag 13. august 2012
lørdag 4. august 2012
mandag 30. juli 2012
mandag 16. juli 2012
torsdag 12. juli 2012
mandag 2. juli 2012
mandag 18. juni 2012
søndag 27. maj 2012
mandag 21. maj 2012
fredag 18. maj 2012
mandag 7. maj 2012
søndag 29. april 2012
lørdag 28. april 2012
lørdag 29. oktober 2011
mandag 24. oktober 2011
mandag 10. oktober 2011
lørdag 17. september 2011
lørdag 2. oktober 2010