Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG 2023

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2023

Se e.v.t. i stedet år: 2024 2022
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Adam Køhler1041
Malou Bak Djervad893
Mathilde Pedersen (Kv)330
Aksel Sibuhr Nielsen231
Magnus Skovsen203
Stine Lemvig Christensen203
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)200
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)200
Helena Feltheim155
Mie Faxøe Enghave Lauridsen131
Camilla Germann Jensen123
Silje Schmidt Andersen 122
Isabella Jensen113
Victoria Lønborg Olsson112
Ida Faxøe Enghave Lauridsen 112
Natasja Lisa Folkmann-Staack (Ch)110
Mads Steen Biering Petersen103
Oliver Jensen (Sk)102
Gry Bruun (Sk)101
Liva Lahrmer Snedker100
Katharina Leegaard (Lf)100
Jonathan Winther Veel (Lf)100
Sofia Skov (Sk)100
Mikkel Pedersen (Kv)100
Emilia Eline Nielsen053
Ella Gommesen017
Tabea Anne Munk (Bh)011
Maddie Sophia Feldbæk Culbert010
Anastasia Davydova (Bh)010
Zidse-Marie Wedel010
Mikkel Klitgaard Knudsen (Ch)010
Nathalie Knebelau (Ch)010
Malou Celine Hammerich Nielsen010
Smilla Vig Poulsen (Sk)010
Ida Nørgaard Hejdemann (Sk)002
Josefine Karin Skovsen001
Sarah Henriksen000
Clara Winther Veel (Lf)000
Sofie Pihl (Kv)000
Cia Mørk Christensen 000
Carl Kamp Jensen (År)000
Mie My Høyen Staalsen (Ch)000
Christina Krogh Biel (Kv)000
Luca Ramos Skov000
Aicha Louise Nørregaard (Lf)000
Viggo Talbro000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Ida Faxøe Enghave Lauridsen 333
Victoria Lønborg Olsson322
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz 100
Line Eg Jørgensen (Sk)100
Nathalie Knebelau (Ch)100
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)100
Mathilde Pedersen (Kv)100
Katharina Leegaard (Lf)010
Pernille Klitgaard Knudsen (Ch)010
Isabella Henriksen002
Laura Marie Brøchner Dyhrberg (Sk)001
Mie Faxøe Enghave Lauridsen000
Gry Bruun (Sk)000
Signe Madsen000
Kuske. Ungdomsløb sulky,
incl. autostart
Kusk navn1.2.3.
Camilla Germann Jensen230
Aicha Louise Nørregaard (Lf)202
Victoria Melanie Fisker122
Cecilie Germann Jensen111
Stine Lemvig Christensen100
Mikkel Johansen100
Mikkel Pedersen (Kv)010
Malou Bak Djervad010
Signe Madsen001
Nathalie Knebelau (Ch)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Dites Zalmiak651
Søren Riwal321
Florian Black310
Kamas Surprice FVB310
Tregaardes Cristiano252
Skovbrynet's Flowrider231
Fisen (Kv)210
Disney202
Trilta202
Eruss (Bh)202
Elwis201
Farsøs Katie (Ch)200
Morfars Catalina (Bh)200
Laibek’s Sunrise124
Candy123
Maxzimus121
Allgunnens Jaguar120
Mormors P. Stjärna120
Pejnarve Yankee112
Viktory112
Tysse111
Björn Mo110
Gloria’s Cumulus (Ch)110
Tip Top (Kv)110
Bergholdt´s Abby110
Farfars Tornado (Sk)102
Zickat 101
Djam (Sk)101
BB:S Sipp Vincent (Lf)100
Zingo100
Léttir fra Højvang100
Lil's Nikolina (Lf)100
Turbin (Kv)100
Neith100
Jamayka (Sk)100
Sønderskovs Dreamwork053
Barnhoeve's Claire031
Bentley Z021
Bailey (S)021
Ljungens Lady (Kv)020
Supreme Sonnyboy014
Kamas Notra Dame (Bh)011
Pejnarve Ferry (Lf)010
Katriona M010
Dolce (Bh)010
Skott's Rally (Ch)010
Akleia (Ch)010
Øjesten (Sk)010
Frederik Flottenheimer003
Anemone Af Veddinge002
Søndergårds Mika002
Toogoodtobetrue001
Thybo's Loke001
Tejas Morian001
Obelix 001
Pippi II (Sk)001
Kazper (Sk)001
Levinjo (Lf)001
Baunegårdens Aladdin001
Icemann (Kv)000
Fröken Blixtra (År)000
Luna af Toalstang (Ch)000
Isilon Alassë (Ch)000
Cæsar I (Kv)000
Mormors Turbo (Bh)000
Tejas Pegasus (Sk)000
Anton JSA (År)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Viktory333
Obelix 111
Tejas Morian110
Bergholdt´s Abby100
Akleia (Ch)100
Björn Mo100
Tip Top (Kv)100
Tomtebo Fia (Sk)100
Mormors Turbo (Bh)100
Lil's Nikolina (Lf)010
Lunesdale Last Rose (Ch)010
Isaiah Gallaway002
Elwis001
Bourbon (Sk)001
Skovbrynet's Flowrider000
Tejas Pegasus (Sk)000
Léttir fra Højvang000